Jak CBS manipuluje zpravodajství. "Přehlédla" pár set tisíc prolife demonstrantů
Autor: Ignác Pospíšil | Publikováno: 31.01.2012 | Rubrika: MÉDIA
Ilustrace
I letos byl poměr sil podobný (pár desítek potratářů vs. pár set tisíc obránců nenarozeného života), což ovšem autorovi fotoreportáže nebránilo umístit do galerie s výše zmíněným názvem výhradně fotky hrstky potratářů stojící před Nejvyšším soudem. Skutečně, ve fotoreportáži CBS Activists Hold Annual March For Life On Roe v. Wade Anniversary se nenacházel ani jeden jediný pro-life aktivista!

CBS, největší soukromá televizní síť v USA, si udělala ostudu se svým zpravodajstvím z washingtonského Pochodu pro život (angl. March for Life). CBC DC totiž zveřejnila na svých stránkách „fotozpravodajství“ pod názvem Activists Hold Annual March For Life On Roe v. Wade Anniversary, které svojí extrémní zaujatostí překonalo i slavný výkon nejmenovaného televizního reportéra, který někdy v roce 2009 nebo 2010 s vážnou tváří svým kolegům ve studiu i divákům tvrdil, že nedokáže rozeznat, zda před nejvyšší soud přišlo více pro-lifeistů (několik set tisíc) nebo potratářů (pár desítek).

I letos byl poměr sil podobný (pár desítek potratářů vs. pár set tisíc obránců nenarozeného života), což ovšem autorovi fotoreportáže nebránilo umístit do galerie s výše zmíněným názvem výhradně fotky hrstky potratářů stojící před Nejvyšším soudem. Skutečně, ve fotoreportáži CBS Activists Hold Annual March For Life On Roe v. Wade Anniversary se nenacházel ani jeden jediný pro-life aktivista! Pro-life servery bez váhání vypíchli fotoreportáž jako případ skutečně extrémního propotratového biasu a manipulace zpravodajství a prostor pod galerií zaplnila záplava komentářů, z nichž většina sdělovala CBS, že s ní (resp. jejím zpravodajstvím) končí, případně se ptala, zda je toto standard serióznosti pro celé zpravodajství CBS. Dokonce se vyskytl i příslib bojkotu zboží firem, co inzerují v CBS.

Den poté, co se tato zajímavá galerie stala  terčem posměchu na LifeSiteNews.com, jednom z nejpopulárnějších anglojazyčných pro-life serverů, CBS v jistém smyslu kapitulovala a doplnila galerii o několik fotek pro-life aktivistů, včetně jedné fotografie krásně dokumentující velikost pochodu. Měli bychom si z toho vzít poučení a více se snažit. Média už nejsou všemocná – ve věku internetu a Facebooku už není nepřekonatelný problém šířit informace mimo ně. Chce to jen více aktivity a odvahy. A pak dokonce můžete dosáhnout i toho, že zdánlivě všemocné médium ustoupí  a napraví alespoň to nejhorší.

Další podrobnosti naleznete anglicky ZDE, galerie sama je ZDE.

http://cirkev.wordpress.com

čtěte také:

Pepsi používá buňky z potracených plodů na zlepšení nápojů

Média jako velmoc

Vláda médií a boj o lidskou svobodu. Rozhovor s Petrem Hájkem