Číňané zabírají ruskou zem
Autor: Testosteron | Publikováno: 24.06.2015 | Rubrika: EKONOMIKA
Ilustrace
Strana Vladimira Žirinovského Liberálně-demokratická strana Ruska se v této souvislosti ale obrátila na moskevskou vládu, aby dohodu zablokovala. Žirinovského syn Igor Lebeděv prohlásil, že rozhodnutí představitelů Zabajkalského kraje „nese známky separatismu“, protože, jak dodal, na území Ruska tím vzniká čínský státeček.

Zástupci Zabajkalského kraje podepsali s čínskou společností Huae Sinban Company smlouvu ohledně pronájmu 115 tisíc hektarů půdy.

Podle předběžné smlouvy Číňané mají v Zabajkalském kraji investovat kolem 450 milionů dolarů. Pronajaté území je především nevyužitou půdou podél hranice. Čínská společnost má na něm 49 let vést hospodářskou činnost (pěstování obilí, rostlin, výrobu krmiv a chov hospodářských zvířat).

Huae Sinban Company by chtěla rozšířit využívanou plochu na 200 tisíc hektarů, musí ale začít s výrobou do tří let, jak vyplývá ze zveřejněné smlouvy.

Strana Vladimira Žirinovského Liberálně-demokratická strana Ruska se v této souvislosti ale obrátila na moskevskou vládu, aby dohodu zablokovala. Žirinovského syn Igor Lebeděv prohlásil, že rozhodnutí představitelů Zabajkalského kraje „nese známky separatismu“, protože, jak dodal, na území Ruska tím vzniká čínský státeček.

 

Zdroj: lecourrierderussie.com