Atmosféra houstne. Srbsko zaplavují imigranti
Autor: Spectrum13 | Publikováno: 23.06.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Podobná situace je i v pohraničním Bujanovaci. Autobusy, které z města jezdí do Bělehradu jsou přeplněné, na nádraží vládne nervózní atmosféra. Podle řidičů je situace nesnesitelná. Mnoho přistěhovalců je krajně zoufalých, a navíc není možné se s nimi dorozumět.

Srbská policie má stalé větší potíže s narůstajícím počtem imigrantů z Afriky a Blízkého východu. Jenom za posledního půl roku bylo zatčeno kolem deset tisíc nelegálních imigrantů, a to hlavně ze Sýrie, Afganistanu, Pákistánu a severní Afriky.

Před týdnem se na srbsko-makedonském pohraničním přechodu v Preševu objevilo více než 1500 uprchlíků. Jejich počet každého dne narůstá. Problémem je nedostatek potravin ve střediscích pro uprchlíky, které už nejsou schopny pojmout další a další imigranty.

Podobná situace je i v pohraničním Bujanovaci. Autobusy, které z města jezdí do Bělehradu jsou přeplněné, na nádraží vládne nervózní atmosféra. Podle řidičů je situace nesnesitelná. Mnoho přistěhovalců je krajně zoufalých, a navíc není možné se s nimi dorozumět.

 

Zdroj: Balkanistyka.org