Maďarsko kvůli vlně imigrantů zvažuje naprosté uzavření hranic se Srbskem
Autor: Testosteron | Publikováno: 15.06.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Od počátku roku požádalo v Maďarsku o azyl více než 50 tisíc imigrantů, za celý loňský rok to bylo 43 tisíc a v roce 2012 2157. Tito lidé se snaží co nejrychleji pokračovat dále na západ, aniž by počkali na výsledek azylového řízení. Německo, Rakousko, Švýcarsko a Lichtenštejnsko už oznámily, že plánují odeslat do Maďarska přinejmenším 15 tisíc takový imigrantů.

Maďarský premiér Viktor Orbán během rozhovoru pro rozhlasovou stanici „Kossuth“ prohlásil, že Maďarsko může kvůli narůstajícímu počtu přistěhovalců zcela uzavřít hranice se Srbskem.

„Není správné, pokud k nám posílají přistěhovalce; měli by být zadrženi na území Srbska,“ uvedl Orbán. Dále zmínil, že jednání s představiteli Srbska proběhne v této věci začátkem července.

„Zvažujeme všechny možnosti, včetně naprostého uzavření hranic,“ řekl maďarský premiér a dodal, že „imigrace je nebezpečná“. K rozhodnutí prý dojde 17. června po schůzce s ministrem vnitra.

Počet imigrantů, kteří vstoupili na území Maďarska, vzrostl ze dvou tisíc v roce 2012 na letošních 54 tisíc. Tím se Maďarsko stalo po Švédsku druhou zemí Evropské unie, pokud jde o počet přijatých imigrantů v poměru k počtu občanů.

Od počátku roku požádalo v Maďarsku o azyl více než 50 tisíc imigrantů, za celý loňský rok to bylo 43 tisíc a v roce 2012 2157. Tito lidé se snaží co nejrychleji pokračovat dále na západ, aniž by počkali na výsledek azylového řízení. Německo, Rakousko, Švýcarsko a Lichtenštejnsko už oznámily, že plánují odeslat do Maďarska přinejmenším 15 tisíc takový imigrantů.

 

Zdroj: b92.net