Sněmovna reprezentantů USA brzdí vojenskou pomoc Ukrajině. Poradce ukrajinského ministra vnitra chce, aby zasáhla CIA
Autor: Testosteron | Publikováno: 14.06.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Conyers jr. dodal, že zkušenost učí, že „nadměrná vojenská pomoc a militarizace může destabilizovat situaci a v posledku ohrozit naše národní zájmy“. Byly rovněž pozastavena školení ukrajinské armády do chvíle, až bude jisté, že se výcviku nedostane „neonacistickým jednotkám Azovu“.

Sněmovna reprezentantů USA zabrzdila dodávky přenosných raketových kompletů pro Ukrajinu a program vojenského školení.

Kongresman John Conyers jr., který usiloval o zmíněné změny v „Zákoně o poukázání prostředků na obranu 2015“, k tomu uvedl: „Jsem vděčný, že sněmovna reprezentantů v noci přijala opravy, které předpokládají pozastavení školení, dokud se neujistíme, že se nedostanou neonacistickému batalionu Azov, a také návrh, abychom drželi dál komplety MANPADS od těchto oblastí.“

Conyers jr. dodal, že zkušenost učí, že „nadměrná vojenská pomoc a militarizace může destabilizovat situaci a v posledku ohrozit naše národní zájmy“.

Byly rovněž pozastavena školení ukrajinské armády do chvíle, až bude jisté, že se výcviku nedostane „neonacistickým jednotkám Azovu“.

Conyers jr. uvedl, že ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov dříve oznámil, že bojovníci Azovu budou prvními, kdo má v rámci operace Fearless Guardian projít výcvikem.

Opravné návrhy kongresmana Johna Conyerse jr. vyvolaly nervózní reakci poradce ukrajinského ministra vnitra a poslance Antona Geraščenky.

Geraščenko prohlásil: „Kdybych byl na místě šéfa amerických tajných služeb, podíval bych se na důvody podobných prohlášení ctihodného amerického kongresmana.“

Geraščenko označil Conyersovo jednání za „balzám na rány putinovských propagandistů“.

Neonacistický Azov dílem „putinovských propagandistů“?

 

Zdroj: unian.info, korrespondent.net