Imigrantské tsunami zaplavuje Evropu. Podle některých odhadů se na náš kontinent letos přivalí až půl milionů přistěhovalců (+ graf)
Autor: Spectrum13 | Publikováno: 08.06.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Dříve Itálie varovala, že může vrátit zpět do Afriky každého přistěhovalce, protože v zemi už není místo. Teď Evropská unie imigrantům vzkázala, že se mohou usídlit rovněž v dalších zemích Evropy, včetně České republiky.

Podle odhadů OSN přijelo do Evropy v loňském roce více než 150 tisíc imigrantů. Tento počet ale zahrnuje jenom ty, kteří se na kontinent dostali přes Středozemní moře z Libye a Tuniska. Ve skutečnosti jich dorazilo mnohem více, neboť imigranti se do Evropy dostávají také z Maroka a Alžírska do Španělska a z Turecka do Řecka a jižní a východní Evropy.

Podle nejčernějších odhadů přijme letos náš kontinent dokonce půl milionu přistěhovalců. A to s ohledem na dobré počasí a politiku Evropské unie.

Dříve Itálie varovala, že může vrátit zpět do Afriky každého přistěhovalce, protože v zemi už není místo. Teď Evropská unie imigrantům vzkázala, že se mohou usídlit rovněž v dalších zemích Evropy, včetně České republiky.

Graf znázorňující počet imigrantů, kteří se do Evropy dostali přes Středozemní moře v posledních letech.

 

Zdroj: unhcr.org