Média zaspala? V USA došlo během jednoho dne k haváriím ve dvou jaderných elektrárnách. Rektory musely být odstaveny (+ video)
Autor: Spectrum13 | Publikováno: 12.05.2015 | Rubrika: EKONOMIKA
Ilustrace
Americké sdělovací prostředky informovaly o celé události až 9. května. Oyster Creek je nejstarší jadernou elektrárnou v USA. Do provozu byla uvedena v roce 1969. K druhé havárii došlo rovněž 7. května v Indian Point, tentokrát ráno. Podle vyjádření společnosti Entergy se jednalo o poruchu transformátoru.

Ve Spojených státech došlo ve stejný den k haváriím ve dvou jaderných elektrárnách, a to v Oyster Creek a Indian Point. Následkem toho musely být v elektrárnách odstaveny reaktory.

První havárie se stala v jaderné elektrárně Oyster Creek ve státě New Jersey. Provozovatel, společnost Exelon, oznámila, že ve čtvrtek 7. května v 17:27 místního času došlo k automatickému odstavení reaktoru.

Americké sdělovací prostředky informovaly o celé události až 9. května. Oyster Creek je nejstarší jadernou elektrárnou v USA. Do provozu byla uvedena v roce 1969.

K druhé havárii došlo rovněž 7. května v Indian Point, tentokrát ráno. Podle vyjádření společnosti Entergy se jednalo o poruchu transformátoru. Na sociálních sítích se objevily fotografie, na nichž je zachycen černý dým stoupající z elektrárny. Místní lidé také hovoří o explozi, kterou slyšeli.

Zástupci Entergy přiznali, že v transformátoru vypukl oheň, který byl rychle uhašen.

Indian Point zajišťuje 25 % celkového odběru elektrické energie v New Yorku a okolí Westchester County (tedy pro zhruba 9,5 milionu lidí).

Zdroj: abcnews.go.com, patch.com, youtube.com