Tohle by se ve zpátečnickém Rusku stát nemohlo. Americká armáda nutila své vojáky k travesti show! (+ foto)
Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 29.04.2015 | Rubrika: VOJENSTVÍ
Ilustrace
„Právě jsem vyhodil 16 dolarů za boty na vysokém podpatku, které ještě musím natřít na červeno, abych je vyhodil hned potom, až 300 z nás zesměšní americkou armádu,“ napsal jeden z kadetů. Akce vyvolala nevoli i mezi příznivci ROTC. Jeden na jejich fanouškovské stránce napsal: „Je to hanba a neuctá k uniformě.“

Kadeti z Kurzů pro záložní důstojníky (ROTC) na Temple University pochodovali na veřejnosti v dámských lodičkách. „Neměli jsme na výběr,“ říkají vojáci.

Kadeti byli donuceni pochodovat v dámských lodičkách v rámci programu „Ujdi míli v jejích botách“ [tedy ve smyslu „v její kůži“], protože duben je ve Spojených státech měsícem boje proti sexuálnímu zneužívání žen. Vojáci prohlašují, že se jich nikdo přitom neptal na jejich názor. Dostali rozkaz a za jeho neuposlechnutí hrozily disciplinární tresty.

„Právě jsem vyhodil 16 dolarů za boty na vysokém podpatku, které ještě musím natřít na červeno, abych je vyhodil hned potom, až 300 z nás zesměšní americkou armádu,“ napsal jeden z kadetů.

Akce vyvolala nevoli i mezi příznivci ROTC. Jeden na jejich fanouškovské stránce napsal: „Je to hanba a neuctá k uniformě.“ A další celou věc okomentoval slovy: „Jakožto štábní seržant ve výslužbě si myslím, že velení by mělo být vyměněno. Došlo k porušení předpisů. Mám už toho dost. Po 33 letech se ukazuje, jak školíme své důstojníky.“

Armádní velení se však brání a tvrdí, že kadeti sice mají povinnost účastnit se akcí, jejichž cílem je boj proti sexuálnímu násilí, ale prý to není povinné a kadeti nemají být v případě neúčasti trestáni. Prý také nebyl vydán rozkaz, aby si obuli dámské lodičky.

Někteří kadeti ale říkají něco jiného.

Zdroj: infowars.com, washingtontimes.com, facebook.com