Ukrajinský národ strádá, zatímco ukrajinští poslanci si téměř ztrojnásobují platy. Plyn sice zdraží o 280 %, ale hlavně že pravda, láska a MMF zvítězily
Autor: Testosteron | Publikováno: 16.04.2015 | Rubrika: EKONOMIKA
Ilustrace
Od 1. dubna došlo na Ukrajině ke zdražení ceny plynu o 280 % a tepla o 66 %, což bylo jednou z podmínek půjčky Mezinárodního měnového fondu ve výši 17,5 miliard dolarů. Od prosince klesly příjmy Ukrajinců v přepočtu na euro o dvě třetiny. Průměrná čistá mzda činí sotva 120 euro měsíčně.

Ukrajinští poslanci si od 1. dubna zvedli platy z 6,5 tisíce hřiven na cca 17,5 tisíc hřiven, což je skoro trojnásobek.

Bývalý poslanec minulého volebního období a člen představenstva strany Julie Tymošenkové „Baťkivščyna“ Andrij Pavlovskyj to na Facebooku okomentoval slovy: „Dobrá zpráva pro Mustafu [Najema, novináře a poslance Bloku Petra Porošenka afgánského původu]… Zvýšili! Od 1. dubna zvýšili nejen poplatky pro lidi, ale také platy úředníků a poslanců do 17,5 tis. hřiven.“

Od 1. dubna došlo na Ukrajině ke zdražení ceny plynu o 280 % a tepla o 66 %, což bylo jednou z podmínek půjčky Mezinárodního měnového fondu ve výši 17,5 miliard dolarů.

Od prosince klesly příjmy Ukrajinců v přepočtu na euro o dvě třetiny. Průměrná čistá mzda činí sotva 120 euro měsíčně. Pro srovnání, v Moldavsku, které je považováno za nejchudší stát Evropy, to je 211 euro. Průměrný starobní důchod je v současnosti na Ukrajině 60 euro.

Krátce před tzv. Majdanem vyjadřovalo hlubokou nespokojenost se situací v zemi 12 % Ukrajinců, dnes je to 39 %.

 

Zdroj: unian.net, rp.pl