Příští generace se narodí do ‘bezhotovostní’ společnosti
Autor: John Podmolik | Publikováno: 28.01.2012 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace
Dnešní mladá generace vymění svou hotovost, kreditní karty a šeky za mobilní digitální peněženky do roku 2016, tvrdí nový průzkum veřejného mínění. Děti narozené dnes budou první britskou “bezhotovostní generací” [“cashless generation”] a budou běžně používat jejich “smartphones” [chytré telefony] pro nakupování zboží nebo pro placení služeb, říká zpráva průzkumné společnosti Forrester na jejich webových stránkách [e-commerce site] PayPal.

Dnešní mladá generace vymění svou hotovost, kreditní karty a šeky za mobilní digitální peněženky do roku 2016, tvrdí nový průzkum veřejného mínění.

Děti narozené dnes budou první britskou “bezhotovostní generací” [“cashless generation”] a budou běžně používat jejich “smartphones” [chytré telefony] pro nakupování zboží nebo pro placení služeb, říká zpráva průzkumné společnosti Forrester na jejich webových stránkách [e-commerce site] PayPal.

Tento průzkum, založený na rozhovorech s deseti vedoucími pracovníky [senior executives] z významných podniků v Anglii s kombinovaným obratem 85 miliard liber v roce 2010, určil rok 2016 jako rok, kdy nastane “digitální přeměna” [“digital switchover”] na hlavní třídě.

Z těch dotázaných řeklo devět z deseti, že věří, že platby mobilem budou přijaty během čtyř roků, zatímco polovina z dotázaných řekla, že tento vývoj může nastat během tří roků.

Tato firma předpovídá, že zákazníci vymění svou hotovost, kreditní karty a šeky za mobilní peněženky již v roce 2016, kdy se očekává, že nastane davové přijetí mobilní platební technologie.

Když komentoval digitální přeměnu, vrchní ředitel firmy PayPal UK Carl Scheible řekl: “Během několika příštích roků uvidíme ohromnou změnu ve způsobu nakupování a placení za nákupy. Do roku 2016 budete schopni zanechat vaši peněženku doma a budete používat váš mobil jako digitální peněženku 21. století.”

Již na začátku tohoto roku zahájily firmy Orange a Barclaycard služby mobilních bezkontaktních plateb Quick Tap. Tento “near field communication system” [blízký komunikační systém] uschopňuje zákazníkům jejich mobilní telefony tak, aby mohli nakupovat ve více než 50.000 obchodech.

Z www.prophecynewswatch.com přeložil J. Podmolik.

zdroj

čtěte také:

Čipování pacientů v nemocnicích se označuje za „elektronické tetování“

Mobilní skandál, program od výrobce sleduje možná i váš mobil

„Polkni prášek“, upozorní vás textovka. Pošle ji čip uvnitř pilulky