Německo je pro vytvoření evropské armády na obranu evropských hodnot
Autor: Testosteron | Publikováno: 11.03.2015 | Rubrika: VOJENSTVÍ
Ilustrace
Podle něj by evropská armáda umožnila nejen věrohodněji reagovat na ohrožení míru, a to rovněž v zemích, které sousedí s EU, ale byl by to také signál Rusku, že „bereme vážně obranu evropských hodnot“. Vytvoření evropské podpořila německá ministryně obrany Ursula von der Leyen...

Německá kancléřka Angela Merkelová podporuje návrh předsedy Evropské komise Jean-Clauda Junckera na vytvoření společné evropské armády.

Podle německé kancléřky je nutné směřovat k „prohloubení vojenské spolupráce v Evropě“, ale evropská armáda je zatím „otázkou budoucnosti“. Podle sdělení Merkelové se vojenské spolupráci v rámci EU bude věnovat červnové vrcholné zasedání EU.

O potřebě vytvoření evropské armády se zmínil v nedělním vydání „Welt am Sonntag“ Jean-Claude Juncker. Podle něj by evropská armáda umožnila nejen věrohodněji reagovat na ohrožení míru, a to rovněž v zemích, které sousedí s EU, ale byl by to také signál Rusku, že „bereme vážně obranu evropských hodnot“.

Vytvoření evropské podpořila německá ministryně obrany Ursula von der Leyen, podle níž se vojenská integrace stane završením prolínání armád členských zemí.

 

Zdroj: tvp.info