Neuvěřitelná tupost ovčanů! Američané jsou schopni podepsat cokoliv. Dokonce i petici za omezení svých svobod (+ video)
Autor: MoonChild | Publikováno: 27.02.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
„Nevím, co podepisuju,“ prohlašuje jeden z ochotných petentů. „Skutečně potřebujeme tvou pomoc,“ říká jinému Dice. A dodává: „Opravdu si cením podpory bez ohledu na to, co to je.“ Zde američtí občané podepisují petici za zrušení šestého a sedmého dodatku ústavy Spojených států, které se týkají práv obžalovaných a práva na soud s porotou...

Americká aktivista Mark Dice vyrazil do ulic s podpisovým archem a propisovací tužkou a zjišťoval „občanskou angažovanost“ svých krajanů. Oslovil je s tím, že by potřeboval podepsat nějakou petici, ale neřekl jim, čeho se daná petice týká. Výsledek byl nadmíru překvapivý.

Na videu níže můžeme např. vidět, jak Dice v tričku na podporu Obamy spoluobčanům vysvětluje, že nemá čas zabíhat do podrobností, ale v petici jde o „věci, s kterými potřebujeme pomoct“.

Jedné ze zvídavějších spoluobčanek odpoví: „Je to prostě na podporu, bla bla bla…“ a ona podepíše.

„Nevím, co podepisuju,“ prohlašuje jeden z ochotných petentů.

„Skutečně potřebujeme tvou pomoc,“ říká jinému Dice. A dodává: „Opravdu si cením podpory bez ohledu na to, co to je.“

Záběry jsou důkazem toho, že řada Američanů je schopna podepsat cokoliv, dokonce i omezení svých občanských práv, jak ostatně ukazují další videa.

Zde američtí občané podepisují petici za zrušení šestého a sedmého dodatku ústavy Spojených států, které se týkají práv obžalovaných a práva na soud s porotou:

Zde připojují své podpisy pod petici za zrušení prvního dodatku, který se mj. týká svobody vyznání, tisku, projevu a práva se shromažďovat:

A tady už ochotně na podporu prezidenta Obamy podepisují petici za zrušení rovnou celé Listiny práv, tedy všech prvních deseti dodatků americké ústavy:

 

Zdroj: prisonplanet.com