Neuvěřitelné! Podle Služby bezpečnosti Ukrajiny stojí za protesty Ajdaru a dalších dobrovolnických jednotek separatisté! (A nebo naopak?)
Autor: Testosteron | Publikováno: 05.02.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
V úterý došlo k dalším hlasitým protestům před sídlem Nejvyššího státního zastupitelství Ukrajiny a později před budovou kanceláře prezidenta. Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) dnes oznámila, že už zadržela, jejími slovy, „organizátory provokací“.

Už několik týdnů probíhají v Kyjevě protesty bojovníků z dobrovolnických jednotek, kteří nejsou spokojeni s kroky ukrajinské vlády a úřadů. Demonstrace zesílili zejména v souvislosti s údajnou snahou ukrajinského ministerstva obrany rozpustit dobrovolnický prapor Ajdar, tvořený ve velké míře stoupenci národního socialismu.

V úterý došlo k dalším hlasitým protestům před sídlem Nejvyššího státního zastupitelství Ukrajiny a později před budovou kanceláře prezidenta.

Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) dnes oznámila, že už zadržela, jejími slovy, „organizátory provokací“. Mezi zadrženými se nachází jeden štábní důstojník a údajný vyslanec neuznávané Doněcké lidové republiky. Podle SBU jsou protesty obyčejnou diverzí separatistů.

 

Zdroj: unian.net