Na Ukrajině povede sbližování s NATO generál KGB! Dohodne se se „Steklovem“?
Autor: Testosteron | Publikováno: 13.12.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Součástí „plodné veřejné a politické činnosti“ Jevhena Marčuka je rovněž jeho významné působení v strukturách sovětské KGB. Oficiálně začal pro KGB pracovat v roce 1963. Neoficiálně se ale ví, že ho sovětská tajná služba zverbovala už během studií. Téměř celá Marčukova činnost v KGB zahrnovala práci ve známé 5. správě...

Kyjevská vláda vytvořila 10. prosince Mezinárodní sekretariát pro bezpečnost a civilní spolupráci mezi Ukrajinou a NATO. Jedním z jejích úkolů má mj. být „koordinace kontaktů státních institucí s NATO a bezpečnostními strukturami Evropské unie“.

Do čela nově vzniklé instituce byl dosazen bývalý ukrajinský ministr obrany a premiér Jevhen Marčuk, který v roce 2001 obdržel Řád knížete Jaroslava Moudrého „za významné zásluhy v oblasti posílení bezpečnosti Ukrajiny a plodnou veřejnou a politickou činnost“.

Součástí „plodné veřejné a politické činnosti“ Jevhena Marčuka je rovněž jeho významné působení v strukturách sovětské KGB.

Oficiálně začal pro KGB pracovat v roce 1963. Neoficiálně se ale ví, že ho sovětská tajná služba zverbovala už během studií. Téměř celá Marčukova činnost v KGB zahrnovala práci ve známé 5. správě, která měla na starost „ochranu ústavního pořádku“, tj. rozkrývání ideologických nepřátel.

Marčuk byl ve své práci úspěšný, což se projevilo jeho strmým stoupáním po kariérním žebříčku KGB. Tuto svoji cestu zakončil hodností generála KGB.

Po vyhlášení samostatnosti Ukrajiny v roce 1991 se ujal vedení ukrajinské tajné služby SBU, o kterou se staral až do července 1994.

V prosinci roku 2001 obvinil italský úřad státního žalobce Marčuka z toho, že porušuje embargo OSN ohledně prodeje zbraní do některých zemí světa. Žádné další vyšetřování v této věci však neprobíhalo.

Jevhenu Marčukovi by při jednání s NATO mohlo snad pomoci, že jeho generální tajemník, socialista a účastník zasedání „Bilderbergu“ Jens Stoltenberg byl svého času veden KGB jako „zdroj“ s krycím jménem „Steklov“.

 

Zdroj: ukrinform.ua, segodnya.ua, vg.no, belvpo.com