Vláda USA financuje homopropagandu
Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 20.11.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Organizace „Astraea – Lesbická nadace pro spravedlnost“ obdržela od vládní Agentury Spojených států amerických pro mezinárodní rozvoj (USAID) v loňském roce jeden milion dolarů a další tři miliony dolarů má dostat do roku 2016. „Astraea“, která se dle svých slov zaměřuje na „prosazování LGBTQI lidských práv po celém světě“ a „práci pro rasovou, ekonomickou, sociální a genderovou spravedlnost“, se rovněž zasazuje o to, aby prostituce byla uznána za „sexuální zaměstnání“, přičemž kritizuje označení „prostitut/ka“ jakožto urážlivé.

Organizace „Astraea – Lesbická nadace pro spravedlnost“ obdržela od vládní Agentury Spojených států amerických pro mezinárodní rozvoj (USAID) v loňském roce jeden milion dolarů a další tři miliony dolarů má dostat do roku 2016.

„Astraea“, která se dle svých slov zaměřuje na „prosazování LGBTQI lidských práv po celém světě“ a „práci pro rasovou, ekonomickou, sociální a genderovou spravedlnost“, se rovněž zasazuje o to, aby prostituce byla uznána za „sexuální zaměstnání“, přičemž kritizuje označení „prostitut/ka“ jakožto urážlivé.

Další organizací, jíž se dostává štědré podpory USAID, je Victory Institute. Ta se věnuje školení politiků, jak prosazovat „práva LGBT komunity“ a jak tuto otázku úspěšně využít při kandidatuře do veřejných úřadů. Jedním z „odchovanců“ Victory Institute je např. houstonská homosexuální starostka Annise Parkerová, která prosazovala, aby byl vstup na veřejně přístupné toalety umožněn lidem podle toho, jakým pohlavím se cítí být. Navíc městští právníci na její popud zaslali několika duchovním, kteří její rozhodnutí nejhlasitěji kritizovali, soudní obsílku, aby vysvětlili, co kázali ohledně homosexuality, genderové identity a samotné starostce Parkerové.

Další z řady homosexuálních organizací, kterou USAID podporuje, je soukromá cestovní kancelář Olivia. Ta pořádá cestovní programy pro lesby „ve společnosti žen jakéhokoli věku a jakékoli národnosti z celého světa“.

To je jenom několik organizací, jimž se dostává podpory americké vlády. Prezident Obama vydal v roce 2012 nařízení, na základě kterého má USAID upřednostňovat a podporovat organizace, které bojují proti tzv. diskriminaci homosexuálních osob ve světě.

 

Zdroj: c-fam.org, bbc.com, Freeglobe