Pepsi používá buňky z potracených plodů na zlepšení nápojů
Autor: odjinud | Publikováno: 17.12.2011 | Rubrika: ZDRAVÍ
Ilustrace
Pro-life organizace Boží děti pro život (Children of God for Life) navrhla resoluci protestující proti užití buněk z potracených plodů při výzkumu a vývoji zvýrazňovačů chuti v nápojích PepsiCo. V srpnu 2010 uzavřela PepsiCo čtyřletou dohodu se společností Senomyx týkající se vývoje umělých velmi účinných sladidel pro nápoje PepsiCo.

Pro-life organizace Boží děti pro život (Children of God for Life) navrhla resoluci protestující proti užití buněk z potracených plodů při výzkumu a vývoji zvýrazňovačů chuti v nápojích PepsiCo. V srpnu 2010 uzavřela PepsiCo čtyřletou dohodu se společností Senomyx týkající se vývoje umělých velmi účinných sladidel pro nápoje PepsiCo.

Organizace napsala oběma společnostem a požadovala, aby užily některý ze svých patentů, který není eticky sporný. Senomyx neodpověděl, PepsiCo odpověděla, že tento výzkum užívající linie buněk odvozené z potracených dětí vytvoří "velmi chutné nízkokalorické nápoje". Poté Children of God for Life odstartovaly bojkot, ke kterému se připojily více než dva tucty pro-life organizací z Austrálie, Španělska, Německa, Irska, Skotska, Polska a Spojeného království.

Vlastní pravidla chování společnosti PepsiCo se chlubí, že jednají se zákazníky, dodavateli, veřejností a konkurenty etickým a náležitým způsobem. Debi Vinnedge, výkonná ředitelka Children of God for Life, k tomu poznamenává, že využívat zbytky nevinných potracených dětí není nic etického. Akcionáři mají právo vědět, co PepsiCo dělá s jejich těžce vydělanými úsporami. Další informace anglicky jsou k disposici na www.cogforlife.org/pepsiboycot… a navazujících stránkách.

http://prolife.cz

čtěte také:

Ministerstvo zdravotnictví navazuje na nacistickou eugeniku

"Tichá" aféra rasistických poznámek prince Filipa a eugenika

Benedikt XVI. varoval před Novým světovým řádem