Zajímavý senátní souboj: představitel NWO proti odpůrci NWO na Praze 6
Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 18.08.2010 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace
Nadmíru nevšední souboj o křeslo senátora proběhne na Praze 6. Získá křeslo po senátorovi Karlu Bilderbergovi další příznivec světovlády nebo její hlasitý odpůrce a kritik? Proti sobě totiž stojí lékař, publicista a zarytý antiklausovec Martin Jan Stránský (VV) na jedné a politolog a člen vedení Demokratické strany zelených Daniel Solis na straně druhé.

Nadmíru nevšední souboj o křeslo senátora proběhne na Praze 6. Získá křeslo po senátorovi Karlu Bilderbergovi další příznivec světovlády nebo její hlasitý odpůrce a kritik? Proti sobě totiž stojí lékař, publicista a zarytý antiklausovec Martin Jan Stránský (VV) na jedné a politolog a člen vedení Demokratické strany zelených Daniel Solis na straně druhé.

O Martinu Janu Stránském už na tomto serveru byla řeč v souvislosti s Jiřím Pehe, oba jsou to velmi dobří kamarádi. Stránský se narodil ve Spojených státech a je tak trochu švejnarovec - někdo, kdo strávil většinu života v USA a z těchto výšin nám nyní káže o tom, jak bychom měli žít a smýšlet. Nesnáší prezidenta Václava Klause, který podle něj podněcuje národovecké myšlenky, a to, že mu náš národ naslouchá, je prý způsobeno jeho národní nedospělostí, pubertou, naivitou. Německý národ se prý také zbláznil do Hitlera, odbývá argument, že většina národa za svým prezidentem stojí.

Stránský je antiklausovec tak umanutý, že se prezidenta snaží poškodit, kde se dá. Ve svém periodiku Přítomnost s chutí uveřejňuje články k prezidentovi kritické a své klausobijectví dotáhl zatím nejdále loni na podzim před schvalováním Lisabonské smlouvy, když s dalšími lékaři plánoval, jak se prezidenta Václava Klause, který příchodu smlouvy bránil, zbavit. Chtěli tehdy zinscenovat havlistické absurdní drama o tom, jak "nezávislí" lékaři, hnáni neochvějným zájmem a péčí o hlavu státu a blaho země, prezidenta Václava Klause lékařsky prohlédnou a najdou u něj - světě div se - psychologickou poruchu, která mu zabraňuje svědomitě vykonávat svůj úřad. Už jste o té kauze možná slyšeli. Pan Stránský mne za to, že jsem jejich plán zveřejnil, chce žalovat, nijak ho ale nepopřel, naopak se tím ještě chlubí. Ty, které téma více zajímá, odkazuji na svůj blog http://spiknutilekaru.wordpress.com, kde je vše do puntíku popsáno.

Se stejnou vehemencí, s jakou z duše nenávidí současného prezidenta, zbožňuje Stránský prezidenta předešlého. Tato nepřímá úměra by nás neměla překvapovat, je totiž poznávacím znamením všech pravdoláskařů. Stránský se angažoval ve všech možných havlistických spolcích a hnutích či aktivitách, jaké nás jen napadnou. Sám se chlubí Havlovou podporou, jakoby snad dobrozdání od bývalého prezidenta mělo být značkou kvality.

Pro příznivce webu freeGlobe uvedu ještě jednu perličku, která je možná pobaví. A tou je dojemné předstírání nevědomosti o skupině Bilderberg, kterou M. J. Stránský předvedl v reakci na můj článek Proč se Stránský zastává chřipky? Dal jsem jej tam nepřímo do souvislosti se skupinou Bilderberg (byť Stránský tak významný, aby jej pozvali, není). Lékař-aktivista na to odpověděl tak, že o žádném "Bildebergu" nic neslyšel a ještě u toho schválně zkomolil název tak, aby to tak skutečně vypadalo.

A tak zatímco v Česku skoro všichni ví, co je Bilderberg Group zač, Stránský píše: "...tím jsem se poprvé dozvěděl, že existuje nějaká agentura Bildeberg."

Ono by to skoro mohlo být tak, že tam pan Stránský udělal chybu nevědomky, on totiž - jak žil v USA - moc česky psát neumí a jeho dopisy, kterých mám doma nespočet, obsahují stejně tak nespočet pravopisných a stylistických chyb. Ale v tomto případě jde o záměrně distancování se od čehokoli, co by mohlo Stránského vylíčit jako příznivce Nového světového řádu, byť to půjde asi těžko, protože kdokoli se podívá na pár jeho životopisných dat, tomu musí být jasno, odkud vítr fouká.

Ve srovnání s nabubřelostí a povýšeneckým chováním amerického lékaře působí Daniel Solis jako skromný a pokorný člověk. Nikdy jsem si nemyslel, že by mne někdo z tábora zelených mohl být tak názorově blízký. Ale je tomu tak. Solis patřil ve Straně zelených k odpůrcům Martina Bursíka a poté k zakladatelům Demokratické strany zelených, kterou vede bývalá poslankyně Olga Zubová.

Jak to tak bývá, společný odpor k některým myšlenkovým zlořádům může svést dohromady lidi, kteří by jinak spolu nemluvili. Jako pravicově smýšlející člověk nesdílím zdaleka všechny názory levicově orientovaného Dana Solise, ale v čem se absolutně shodneme, je jeho kritický pohled k domácí havlovské klice coby spojenkyni amerických elit usilujících tu o humanitární bombardování, tu o uznání pašeráckého Kosova či o proočkování světové populace.

Nezná-li někdo Solisovy ostré výroky na adresu Nového světového řádu a jeho českých pohůnků, měl by urychleně vyhledat jeho blog nebo si alespoň pro začátek přečíst jeho rozhovor (nejen) o NWO. Pro pravicově smýšlející dodávám, že Solis odmítá Lisabonskou smlouvu a pochvalně hovoří o prezidentu Václavu Klausovi. Myslím, že v takovém případě by nemělo pravicovým voličům z Prahy 6 nic bránit v tom, aby Danieli Solisovi dali ve volbách svůj hlas.

Chceme za senátora někoho, kdo povýšenecky pohrdá českým národem, usiluje o prohlášení Václava Klause za blázna a po vzoru Schwarzenberga, Vondry a Peheho je dalším exponentem neokonzervativních amerických kruhů, nebo člověka zdravě vlastenecky cítícího, majícího neuvěřitelný přehled o světovém dění (i o tom za oponou) a svobodně, samostatně a nezávisle smýšlícího, nenechajícího se opít rohlíkem mediálně-politické propagandy? Přesně takový je totiž rozdíl mezi havlistou Stránským a kritikem světovládychtivých elit Solisem.