Oslavy 17. listopadu si nezadaly s oslavami VŘSR
Autor: Petr Hannig | Publikováno: 19.11.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace
Pro pamětníka a znalce osobností je skutečně vtipné, když děti a vnuci těch nejvyšších komunistických pohlavárů na významných místech veřejnoprávních médií plamenně vyznávají 17. listopad 1989. Celý den měl člověk při poslechu veřejnoprávních médií pocit, že je přítomen oslavě výročí osvobození ČSR sovětskou armádou, či výročí Slovenského národního povstání, či Velké říjnové socialistické revoluce. Stopy genů předků jsou jasně čitelné i při převrácených znaménkách.

Pro pamětníka a znalce osobností je skutečně vtipné, když děti a vnuci těch nejvyšších komunistických pohlavárů na významných místech veřejnoprávních médií plamenně vyznávají 17. listopad 1989.  Celý den měl člověk při poslechu veřejnoprávních médií pocit, že je přítomen oslavě výročí osvobození ČSR sovětskou armádou, či výročí Slovenského národního povstání, či Velké říjnové socialistické revoluce. Stopy genů předků jsou jasně čitelné i při převrácených znaménkách.  

Co se od 17. listopadu 1989 změnilo? Ty nejvlivnější z předlistopadových elit dnes zaujímají neotřesitelné ekonomické pozice. Naopak - většina z těch, co cinkali klíči na Václavském náměstí, je naopak zklamána vývojem, který nastal. Ale nemohlo to snad být jasné už tehdy, kdy se ukázalo, že úlohu mrtvého studenta Šmída sehrál agent, či dokonce příslušní STB? A že zprávu o jeho smrti do Svobodné Evropy vyslal ultralevicový komentátor, ten který později počal tažení proti zbourání nevinného plotu v Matiční ulici v Ústí – Krásném Březně? Co se po odstranění plotu stalo? Sousedé pod cenou prodali své nemovitosti a ony nájemní domy (v tom prvním s číslem 8 jsem v dětství  vyrůstal) jsou zcela zdevastované a už tam nikdo nebydlí. Slavný plot ohrazuje zoologickou zahradu a je jej možno vidět při cestě trolejbusem. Tažení proti plotu v Ústí nás přivedlo až k problémům na severu Čech a nejenom tam.

Mimochodem, když jsem v listopadu 89 vyjádřil pochybnost při poslechu Svobodné Evropy, že se mi to s tím mrtvým studentem nezdá, já, který nikdy nebyl v KSČ, ani v žádném ze Seznamů, jsem byl svou kapelou vyobcován, že jsem zpátečník. Když si někdy píšeme s jedním z mých tehdejších oponentů, který pochopil, že vývoj zde vede do slepé uličky, a v dalekém zahraničí velice úspěšně podniká, vždy se mi hluboce omlouvá, že jsem měl pravdu a že jsem viděl dopředu. Když jsem viděl, že na Václaváku cinkají klíči s plamenným zrakem komunisté, ba co dím i milicionáři, bylo mi jasné, kam to všechno povede a klíče jsem pro jistotu ani nevytáhl.

Vidění dopředu, anebo řekněme tomu zapojení zdravého rozumu do uvažování, je bohužel mým celoživotním problémem. Nikdy jsem se nenechal ovlivnit davovou atmosférou a dav tedy zcela zákonitě ke mně cítí nechuť. Protože, ten, kdo neskáče s davem, stojí tedy v myšlení davu proti davu. Jenže to je hrubý omyl. Ten, který totiž v tu chvíli neskáče, stojí, přemýšlí a je mu jasné, že dav skáče proti sobě.

Tak i dnes, kdy je internetový prostor zahlcen výzvami k defenestracím, generálním stávkám a tak podobně říkám: Lidé zlatí, zaměřte své aktivity směrem k svým sousedům a vyzvěte je, aby šli k volbám. A hlavně, aby zase nenaletěli. Copak je normální, aby někdo, kdo před týdnem založí stranu, byl okamžitě pozván do Otázek Václava Moravce, je normální, aby si jej všechna média zvala do diskuzí? Nezdá se vám, drazí občané, že s vámi a vašim znechucením opět někdo manipuluje? Přece kdyby takovéto vystoupení mělo znamenat ohrožení SYSTÉMU, nebude nositeli nebezpečného názoru umožněno vystoupit nikde. Však o tom víme v Suverenitě své.

To, co je třeba udělat, je s chladnou hlavou a zdravým rozumem změnit zákony tak, aby neumožňovaly tunelovat peníze daňových poplatníků. Jak? Ten, kdo chce u nás vydělávat peníze, musí mít sídlo, nebo filiálku s povinností odvádět daně do našeho rozpočtu na území ČR. Čili chceš mít sídlo v daňovém ráji. Podnikej si tam, ale ne u nás. Nebo uvalit při jakýchkoliv transferech do zahraničí 50% daň z transferu. Je to proti pravidlům EU? Vystupme z ní tedy. Stejně je k smíchu se svými dotacemi na nesmysly (budování rozhleden atd.). Byla napadena místostarostka žadateli o dávky? Zrušme tedy všechny zákony, které znemožňují policii razantně zakročit proti komukoliv, kdo poruší zákon a soužití mezi občany, padni hlava nehlava. A hlavně, volme ty strany, které se zaváží, že se o to po úspěchu ve volbách budou snažit. Vraťme se do doby, kdy slovo politická korektnost byl termín zcela neznámý. Vraťme se do doby, kdy ještě vládl zdravý rozum i kdyby to byl návrat přes staletí!

hannig.blog.iDNES.cz