Může vůbec soudný člověk tvrdit, že kritici oficiálního výkladu jsou obvykle spíš dříve narození a voliči KSČM. Domnívám se, že nikoli. Vezměme nejprve v úvahu asi nejznámějšího českého kritika, prezidentova vicekancléře Petra Hájka. Tento muž sice není nejmladší a velkou část svého života skutečně prožil pod vládou KSČ. Je také pravda, že se danému režimu dokázal přizpůsobit a není mi známo, že by v něm nějak trpěl. Nevidím však jediný rozumný důvod, proč by si měl přát jeho návrat, když v současném uspořádání má rozhodně lepší postavení, než tehdy. Stejně tak nemám k dispozici důkaz, že by byl Petr Hájek členem KSČ. Naopak vím, že se Petr Hájek otevřeně hlásí ke katolické víře, tudíž by mu návrat minulého režimu přinesl nemalé komplikace přinejmenším v této oblasti.

Druhou výraznou osobností z daného okruhu je Adam Benjamin Bartoš. Tento muž je podstatně mladší, v listopadu 1989 byl žáčkem prvního stupně základní školy. Stejně jako Hájek je věřícím křesťanem. Ani u Adama B. Bartoše jsem si nevšiml, že by někdy glorifikoval minulý režim. Třetím je potom Eric Best, rodilý Američan žijící v ČR. Právě tento muž popisuje všechny nesrovnalosti, které jsou až příliš nápadné. A co je podstatné, připomíná také, že oficiální výklad zpochybňují i rodiny obětí.

Náraz dopravních letadel do newyorských dvojčat skutečně neviděly na vlastní oči miliardy lidí. Vidět něco v televizi a na vlastní oči, je rozdíl, i když Radek John to ve svém pořadu dlouhodobě popíral. To, co jsem viděl v televizi, opravdu nevypadá, jako velké dopravní letadlo určené pro přepravu osob. Skutečnost, že se nenašly "černé skříňky", ale naopak se našly tradiční islámské šátky údajných teroristů také vypovídá o slabosti oficiálního výkladu.

Je snadné prohlásit, že kdo má jiný názor je komunista (v tomto případě) nebo fašista (v případě bátoriády). Nemyslící lidé, kteří ochotně přijímají, co říkají v televizi, bez ohledu na to, kdo zrovna vládne, na takové argumenty přistoupí. Myslící lidé ovšem rozhodně ne. A skutečná demokracie potřebuje lidi myslící. Nemyslící slouží diktaturám a je jedno, zda komunistickým, nebo naopak pravicovým a proamerickým.

http://david.blog.idnes.cz