Buď zdráv, ty Nácku!
Autor: Zbyšek Pantůček | Publikováno: 08.09.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace
Před časem jsem psal o svém vztahu k buznaprůvodu zvanému Prague Pride. Ptáte se, proč jsem tak vulgární a politicky nekorektní, že nepíši o radostném multikulturním pochodu Gay a Lesbické komunity?

,,Tak nám zabili demokracii.”

Před časem jsem psal o svém vztahu k buznaprůvodu zvanému Prague Pride. Ptáte se, proč jsem tak vulgární a politicky nekorektní, že nepíši o radostném multikulturním pochodu Gay a Lesbické komunity?

Rád odpovím. Jedním z prvních, kteří četli můj článek, byl pan Jiří Hromada. Můj kolega, herec a Gay aktivista. Vedli jsme spolu  poměrně dlouhou soukromou e-mailovou diskusi, která mne utvrdila v tom, že si mám dodat odvahu a článek zveřejnit. Jeho argumenty mne totiž nejen nepřesvědčily, ale naopak ještě více popudily.  Vrcholem bylo naše následné setkání v práci, kdy mne pozdravil slovy: "Buď zdráv ty Nácku! Čekám, že místo podání pravé ruky ji zvedneš k tomu vašemu pozdravu."

Tak si říkám, co se to s námi stalo? Ví vůbec ten pán, / nebo je to paní, tomu jako heterák nerozumím/ co říká? Uvědomuje si, jak strašlivě uráží miliony obětí nacismu, kteří vědí, co znamenají slova – Osvětim, Šóa, Holocaust?

Kdyby mi řekl: Nesouhlasím s tebou, protože si myslím, že jsi netolerantní, homofobní blb, či kdyby mne nazval třeba nejvulgárnějším výrazem pro mužský pohlavní orgán, jsem ochoten to akceptovat a dokonce se nad tím zamyslet a nadále s ním polemizovat. Oslovení – Nácek, je ale taková nehoráznost, že toto označení za pouhé vyjádření názoru k jednomu bezvýznamnému průvodu považuji za urážku a jen lidská slušnost, pokora a vlastně i lítost, mne drží na uzdě, abych na toho tvora nepodal trestní oznámení.

Myslím si, že je důležité naučit se  odpouštět. Je to těžké, ale jde to. Nezapomínejme však.

Odpouštějme  svým bližním "BUZNÁM". "NÁCEK".

čtěte také:

Vážení - nejen homosexuální - spoluobčané!

Co mají Wall Street, Lady Gaga a primátor Svoboda společného?

Duhová internacionála