„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“
(Albert Einstein)
“Problém, který se táhne po staletí, a o který dříve či později proběhne boj, je moc lidu versus moc bank.”
(Lord Acton)
“Není kolaps industriální civilizace jediná naděje pro tuto planetu? Není naší odpovědností tomuto napomoct?”
(Maurice Strong)
“Jestli do této země přijde tyranie a útlak, přijde pod rouškou války proti vnějšímu nepříteli.”
(James Madison, prezident USA)
“Individuum je handikapováno v momentě, kdy se setká s konspirací tak monstrózní, že nemůže uvěřit tomu, že existuje.”
(J. Edgar Hoover)
“Brzy nastane globální transformace. Vše co potřebujeme, je velká krize a národy uznají nový světový řád.”
(David Rockefeller)
“Hledajíc nepřítele, který by nás spojil, přišli jsme s myšlenkou globálního oteplování: nedostatek vody, hladomory atd. jsou dostačující.”
(Club of Rome, The First Global Revolution)
"Planeta má rakovinu a tou rakovinu je člověk."
(Club of Rome, Mankind at the Turning Point)
"Vyhlazení lidské rasy je pravděpodobně nejen navyhnutelné, je to dobrá věc."
(Christopher Manes, Earth First!)
"Ideální velikost populace na planetě je přes 500 milionů, ale míň než 1 miliarda."
(Club of Rome, Goals for Mankind)
"Celková populace v počtu 250-300 mil. lidí, 95 % propad dnešního stavu, by byla ideální."
(Ted Turner, zakladatel CNN)
„Vláda, která byla ustanovená pro lid, se dostala do rukou jejich bossů a zaměstnavatelů. Neviditelná říše byla postavena nad formy demokracie“
(Woodrow Wilson)
„Budeme mít globální vládu, ať se nám to líbí nebo ne. Jedinou otázkou je, zda jí bude docíleno skrze dobývání, nebo skrze konsensus.“
(James Paul Warburg)
Princip, na kterém byly založeny útoky z 11. září, se už v minulosti objevil tolikrát, že už bychom si mohli uvědomit jednu klíčovou skutečnost. Podobné události se jen zřídkakdy odehrály tak, jak byly posléze prezentovány veřejnosti. Bohužel je velké množství lidí dosud přesvědčeno o opaku a neváhá kvůli tomu souhlasit s omezením vlastní svobody.
Když mainstreamová média v čele s veřejno(bez)právní Českou televizí použila proti Národní demokracii kombinaci zavilé ignorace a otevřené cenzury, bylo mi jasné, že dál hledat nepotřebuji. Pokud se mainstream Národních demokratů tak bojí, je zřejmé, že jde o stranu, kterou stojí za to nejen volit, nýbrž se do ní i přímo zapojit.
Nízká účast jen potvrdila, co si Češi o EU myslí. Bohužel také zavinila, že volby vyhráli eurohujeři, kteří odsouhlasí sebeabsurdnější bruselské nařízení… Volby do Parlamentu EU jsou za námi. Čekání na výsledky, které si téměř nezadalo s odpočítáváním na Silvestra, se nakonec vyplatilo. Nyní již zbývá jen rekapitulovat, co tyto volby vlastně přinesly.
Původně jsem byl přesvědčen, že v nadcházejících volbách podpořím Svobodné – zejména z obavy před tříštěním hlasů eurorealistických voličů. Ještě před pár týdny by mě nenapadlo, že mě něco přiměje rozhodnout se jinak. Leč stalo se.
Nyní se situace de facto obrátila, ale princip je stále stejný. Svobodní atakují 5% hranici, avšak Národní demokraté jim ubírají hlasy. Proto by bylo ideální, kdyby obě strany v těchto volbách spolupracovaly. První krok k této spolupráci udělali Národní demokraté, kteří nabídli Svobodným společnou kandidátku. Spíše ale pochybuji o tom, že Svobodní, unavení neustálými žabomyšími spory s konzervativci, tuto nabídku přijmou.
Komentář k současné situaci na Ukrajině, kde část místních demonstruje za to, aby jim místo Janukovyče a Putina vládli ještě tvrdší rukou komunisté z Brusele.
Zatímco oslavujeme výročí dne, který přinesl konec komunistické diktatury, propadáme se postupně do podobného režimu, jakého jsme se tehdy zbavili…
I kdyby občané sebevíce chtěli, aby v této instituci zasedl někdo, kdo smýšlí o EU racionálně, nemají nejmenší šanci si tento požadavek prosadit. Tato ,,vedoucí úloha eurohujerů“ až příliš nápadně připomíná stav v socialistických diktaturách a naprosto potlačuje veškeré demokratické principy. Navíc znemožňuje, aby byla EU legislativním způsobem reformována v demokratickou integraci.
Právě tento střet mezi konzervativci (Hlavu vzhůru) a liberály (Svobodní) značně poškozuje českou pravici, rozmělňuje hlasy pravicových voličů a nahrává stranám jak otevřeně socialistickým (ČSSD, KSČM), tak i skrytě socialistickým (ODS, TOP 09). Doufejme, že i přes tento problém překoná alespoň jedna z pravicových stran pětiprocentní hranici a stane se parlamentní stranou.
Na stránce volebního bloku Hlavu vzhůru! se v minulých dnech objevil můj článek "Bobošíková vs. Schwarzenberg,“ který jsem zde na blogu idnes.cz zveřejnil začátkem října. Vzhledem k tomu, že ten článek (a zejména obrázek v jeho úvodu) vyvolává značné mediální pozdvižení, přináším své vyjádření k této kauze.
Jana Bobošíková zřejmě patři mezi ty méně oblíbené politiky. Mnozí ji kritizují za to, že pořád někam kandiduje, střídá politické strany, že byla nominována KSČM do předminulé volby prezidenta, nebo i za to, že její volební blok Hlavu vzhůru! je nesourodým slepencem různých odpadlíků, stran a hnutí. Ne že by tato kritika byla zcela neoprávněná. Je však zajímavé, že to samé, za co je Bobošíková kritizována, platí i pro Karla Schwarzenberga a jeho TOP 09, která má i přesto zřejmě dvojciferné volební preference.
Bruselským byrokratům zřejmě nestačí, že již brzy budou moci v rámci projektu Indect sledovat každý náš krok na ulicích a všechnu naši činnost na internetu. Nyní chtějí, aby byl povinně zaznamenáván i veškerý pohyb každého auta. A jako obvykle přitom argumentují, že to lidem přinese bezpečí, což ale není tak docela pravda.
Už koncem tohoto roku má EU v plánu uvést do provozu monstrózní monitorovací projekt, který by v podstatě znamenal zavedení režimu podobného tomu, jaký popisoval George Orwell ve svém románu 1984. Jednalo by se o největší omezení naší svobody nejméně od roku 1989, přesto je tento projekt financován převážně z peněz daňových poplatníků. Projekt Indect.
13 článků (1 stránka)