reklama
„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Analytik pro FreeGlobe.cz: Úroky u vkladů klesají, rizika rostou

Zobrazit celý článek

Bankovní vklady jsou v ČR stále považovány za nejbezpečnější formu ukládání peněz. Nasvědčuje tomu i skutečný objem finančních prostředků ležící právě na různých hotovostních účtech. Tato domněnka o bezpečnosti je založena zejména na skutečnosti, že žijící generace si příliš nepamatují na okamžiky v dějinách, ve kterém by se ke svým penězům nedostaly. Tato jistota mít vždy svůj vklad k dispozici prozatím nebyla v ČR napřímo ohrožena, ale rizika pro vklady a současně i spořící produkty rozhodně rostou.

Autor: Roman Šebl | Publikováno: 11.9.2013 | ZISKY & ZTRÁTY | 4252 čtenářů

Úrok, za který si USA půjčují peníze, významně roste

Zobrazit celý článek

Zatímco před deseti lety veřejný dluh Spojených států dosahoval 5,8 biliónů dolarů, dnes je to již 17,8 biliónů. A to je více než třikrát více! Všechny dluhy nejsou financovány úvěrem na 10 let (tedy dluhopisy s 10-letou splatností), ale i s kratší dobou splatnosti, kde se úrok aktuálně pohybuje okolo 1,66 % u 5-letých dluhopisů a 0,74 % u 3-letých dluhopisů. Celkové financování dluhu tedy dnes stojí na úrocích ročně okolo 400 miliard dolarů.

Autor: Roman Šebl | Publikováno: 21.8.2013 | ZISKY & ZTRÁTY | 5188 čtenářů

Paradox akciových trhů dneška: Čím horší data z ekonomiky přicházejí, tím víc trh roste

Zobrazit celý článek

Nacházíme se tedy v okamžiku, kdy horší data z ekonomiky podporují růst akcií. Šílenost. To nevěstí nic dobrého, jelikož dochází k disharmonii mezi stavem ekonomiky a trhu. To v minulosti vždy vedlo a znovu povede k přecenění aktiv – jak reálných, tak finančních. V ten okamžik se ukáže, kdo dobře investoval.

Autor: Roman Šebl | Publikováno: 8.8.2013 | ZISKY & ZTRÁTY | 3920 čtenářů

Zlato a stříbro: Může dojít k rozdělení cen na dvě zcela odlišné? Určitě ano

Zobrazit celý článek

Média bombardují veřejnost informacemi o tom, jak ceny drahých kovů v tomto roce výrazně klesají a o jak špatnou investici se v portfoliu investora jedná. Tato sdělení nejsou nic jiného než konstatování věci bez jakéhokoliv zamyšlení a navíc sdělené pohledem neinvestora. A neinvestor na takové komentáře slyší a plácá se po ramenou: „Ještě, že jsem se drahým kovům vyhnul, jde o mizernou investici“.

Autor: Roman Šebl | Publikováno: 23.7.2013 | ZISKY & ZTRÁTY | 7084 čtenářů

FED dál zabíjí americký dolar. Spořit nedává smysl

Zobrazit celý článek

Neomezenost tohoto tisku nových dolarů zabíjí den po dni americký dolar a zřejmě způsobí i jeho smrt. Až i veřejnosti dojde, jak je dolar ve skutečnosti bezcenný, ztratí v něj důvěru. A jelikož nekrytá měna je založena pouze na důvěře, americký dolar toho dne zemře. Všechny ostatní měny světa jsou na dolar jako na hlavní rezervní menu navázány. Díky tomu se samozřejmě tento problém týká i nás. Zdá se mi, že není otázkou, zda k tomuto procitnutí ohledně bezcennosti nekrytých měn dojde, ale kdy k tomu u veřejnosti dojde. Při 20 dolarech za galon nebo při 10? Při 100 Kč za chleba nebo ceně vyšší?

Autor: Roman Šebl | Publikováno: 31.10.2012 | ZISKY & ZTRÁTY | 5873 čtenářů
Vědomí

Máme se stále hůř, zaznívá z výsledků voleb. Ale může být mnohem hůř

Zobrazit celý článek

Pokud to hodně přeženu, tak ono je vlastně zcela jedno, kdo v demokracii vládne, jelikož postup vlády je vždy stejný. Zvýší se daně a zvýší se zadlužení země. Rozhodně tento cyklus nejde opakovat donekonečna a růst životních nákladů má také svůj limit. Na tento limit si sáhneme v momentě, kdy si veřejnost uvědomí, jak jsou nekryté peníze bezcenné. Poté dojde k významným změnám v systému a začne se lámat pomyslný chleba.

Autor: Roman Šebl | Publikováno: 17.10.2012 | ZISKY & ZTRÁTY | 4778 čtenářů

Až se o finančním kolapsu dozvíte ve zprávách, už bude pozdě

Zobrazit celý článek

Domnívat se, že reálně nemůže dojít k finančnímu kolapsu jen kvůli tomu, že se o takových věcech aktuálně veřejně nemluví, je extrémně riskantní. Obzvlášť, když v sázce jsou veškeré úspory, v horším případě i život.

Autor: Roman Šebl | Publikováno: 12.10.2012 | ZISKY & ZTRÁTY | 6050 čtenářů

USA na pokraji kolapsu. Čekejte velký převod bohatství

Zobrazit celý článek

I když v čase prázdnin média více pozornosti věnují jiným tématům, než je dluhová krize v Evropě, která se nese v duchu faktických bankrotů jižních států (je jedno jak moc peněz budou mocnáři dále tisknout, ty země již fakticky zbankrotovaly), můžeme toto téma opět očekávat po prázdninách. Hoteliéři se vrátí z ostrovů, turisté do svých domovů a bude na čase se opět potkat s realitou.

Autor: Roman Šebl | Publikováno: 4.9.2012 | ZISKY & ZTRÁTY | 8101 čtenářů

Centrální banky a finanční zasvěcenci se připravují na něco velkého

Zobrazit celý článek

Právě teď, zasvěcenci z Wall Street a centrální banky po celém světě podnikají poněkud neobvyklé kroky. Dá se spekulovat, že se připravují na nějaký druh finanční krize? Je to dost dobře možné.

Autor: Roman Šebl | Publikováno: 29.8.2012 | ZISKY & ZTRÁTY | 5436 čtenářů

9 článků (1 stránka)
Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Sebedestrukce západu: Americká kulturní revoluce nás může zničit neméně než před 100 lety revoluce ruskáJak se mohlo stát, že malá země obdařená mimořádnými přírodními krásami i schopnými obyvateli zažila tak dramatický pád? Libanon totiž představuje příklad uskutečněného ideálu multikulturní společnosti

euPortal.cz

Nenávist muslimů k „nevěřícím“ je z hlediska těchto aktivistů v pořádku, nikdo ji muslimům nevyčítá. Podezření z nenávisti k muslimům se ovšem netoleruje. Hovoří se o „předsudečné nenávisti“Dnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

Eurabia.cz

Vídeňský imigrantský BronxŠvédsko: muslimské spolky prosazují do Ústavy zákaz rouhání

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Západní civilizace prochází inkluzíLukašensko proti Rusům. Proč se před volbami nemá lavírovat

ParlamentniListy.cz

Půl promile pro cyklisty, dostatek vody a bydlení. Tady je plán, řekl pro PL lídr jihomoravské kandidátky socdemJáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránila
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny