reklama
„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Bývalý český premiér drsně: Spojené státy musí sdělit, jak zabránit dalšímu řádění svých tajných služeb

Zobrazit celý článek

Spojené státy a jejich tajné služby by se měly omluvit nejen Snowdenovi, ale zároveň i všem svým spojencům, jejichž čelní představitele odposlouchávali. Je to neslýchané a téměř neuvěřitelné. Nechápal jsem něco podobného mezi lidmi z Věcí veřejných, kteří se alespoň na začátku tvářili jako přátelé, a nechápu to ani v tomto případě. Mělo by z úst našich "spojenců" z USA zaznít i to, jak zabrání tomu, aby napříště zpravodajské služby nemohly řádit podobným způsobem.

Autor: Jiří Paroubek | Publikováno: 18.12.2013 | OBČANSKÉ SVOBODY | 3486 čtenářů

Jiří Paroubek interpeluje Petra Nečase kvůli tzv. kauze Snowden: "Válka proti terorismu“ se stala záminkou k masovému špehování obyvatelstva.

Zobrazit celý článek

V souvislosti s aktuální a téměř globální kauzou okolo bývalého technika americké tajné služby Edwarda Snowdena jsem podal písemnou interpelaci na předsedu vlády v demisi Petra Nečase. Zveřejnění informací o masové kontrole a dohledu americké vlády nad sociálními sítěmi a největšími a nejdůležitějšími internetovými servery velmi připomíná Orwellův román „1984“. Ten přitom často paradoxně sloužil v boji západních demokracií s totalitou. To, co vidíme, svědčí o tom, že George Orwell tehdy psal o kapitalismu, o demokraciích, o naší nejsoučasnější současnosti.

Autor: Jiří Paroubek | Publikováno: 4.7.2013 | OBČANSKÉ SVOBODY | 4436 čtenářů

Ví Západ opravdu, co chce v Sýrii?

Zobrazit celý článek

Navíc Západ opravdu trpí nevyléčitelnou politickou slepotou. V Mali bojuje proti islámistům z místní, magrebské odnože Al Kaidy. Naopak spojence Al Kaidy v Sýrii podporuje. Bojují přece proti prezidentu Asadovi, jsou součástí „rebelů“. Skupina Jabhat al Nusra (velmi volně Fronta Nusra) – napojená na Al Kaidu - je už nějakou dobu nejvražednějším a nejúčinnějším protivníkem regulérní syrské armády. Pro takové zjištění nemusíte mít rozvědku. Stačí sledovat média, hlavně ta zahraniční. Nikoli česká. Tam se o reálném stavu věcí v Sýrii nedozvíte prakticky nic.

Autor: Jiří Paroubek | Publikováno: 1.5.2013 | VE SVĚTĚ | 3594 čtenářů

Paroubek na to kápnul: Volba prezidenta má prvního vítěze. Izrael

Zobrazit celý článek

Abychom zjistili, kdo je prvním přesvědčivým vítězem voleb prezidenta republiky, nemusíme čekat do 26. ledna. Je to evidentní už dnes a vlastně to bylo zřetelné už před I. kolem voleb. Tři hlavní uchazeči o úřad prezidenta se jednoznačně shodovali pouze v jediné otázce – v obdivu k Izraeli. Jan Fischer, Miloš Zeman i Karel Schwarzenberg se netajili a netají silnými sympatiemi k tomuto státu.

Autor: Jiří Paroubek | Publikováno: 25.1.2013 | U NÁS | 4961 čtenářů

4 články (1 stránka)
Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

Eurabia.cz

Maďarsko vetovalo účast EU na summitu demokracií pořádaném USAVe Varšavě je plánováno setkání konzervativních stran EU

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka„Další fake news pravověrných covidových zvrhlíků odhalena?“ Komentátor sledoval společné vystoupení Babiše a Fialy. Má jasno
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny