reklama
„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Nechci, aby má země válčila s Ruskem!

Zobrazit celý článek

Hlavně chci však vyjádřit názor, že nás současní čeští představitelé nemají právo zatahovat do konfliktu bůhvíkým a bůhvíproč vyvolávaným. Rusové nejsou a nebudou naši nepřátelé, i kdyby se z toho třeba tihle "naši" … zbláznili.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 8.8.2014 | U NÁS | 5344 čtenářů

Případ A. B. Bartoš

Zobrazit celý článek

Osobně si myslím, že A. B. Bartoš si nezaslouží tuto ostrakizaci a napadání. Ke mně jako k publicistovi se vždy choval nanejvýš korektně. Nejsem příslušníkem žádné strany, ani té, kterou on spoluzakládal. V otázce Evropy a role Bruselu ale jasno nemám. Pokud mu půjdu dát svůj hlas, pak jen proto, že je to slušný a vzdělaný člověk.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 18.5.2014 | U NÁS | 4866 čtenářů

Bratislavský pohřeb normalizátora č. 2

Zobrazit celý článek

Napomohlo tomu i to, co se svými agenturami předvedly jejich tehdejší tajné služby ve střední Evropě něco, co silně připomínalo film „Vrtěti ocasem“. Jen místo Albánie to tehdy bylo Československo. S pomocí smečky agentů-tzv. nelegálů stažených k operaci simulující propuknutí plíživé kontrarevoluce v Praze z celé západní Evropy vytvořili v zemi, kde si většina obyvatel v rusofilském opojení z minulosti vytvořila o sovětském monstru představu jako o bratrské zemi. Vytvořily se tak nezbytné předpoklady k tomu, aby během jediné noci z 20. na 21. srpen se z Československa stala země zavilých nepřátel SSSR.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 20.2.2014 | HISTORIE | 4110 čtenářů

Chyby české diplomacie ve vztahu k Izraeli

Zobrazit celý článek

Je mi předem jasné, že něco takového jako název tohoto komentáře se nebude líbit všem. Asi ne žurnalistům, kteří nezapomenou v žádném - nebo téměř v žádném - svém „dílku“ se zmínit o tomto sice nevelkém, ale velestrategicky důležitém státu u Středozemního moře. Tedy o státu, s nímž se nacházíme podle slov jeho premiéra před několika dny k stávajícímu českému premiérovi (při příležitosti jeho účasti jako jediného evropského premiéra na jednom státním pohřbu) ve zvláště dobrých vztazích, ne-li – ovšem až po USA – vůbec v těch nejlepších vztazích. A to už nemluvím o jednom, marihuanou fascinovaném takyžurnalistovi, který se pasoval na zdejšího představitele boje proti antisemitismu.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 23.1.2014 | U NÁS | 2948 čtenářů

Dnešní média jsou možná ještě horší než předlistopadová

Zobrazit celý článek

Znovu se tak vracíme k otázce: čím se dnešní polistopadová média liší od těch předlistopadových? Odpověď se nabízí jedna: jsou možná ještě horší. Možná by stálo proto za to otázku obrátit: v čem se dnešní média od těch předlistopadových ještě neliší? Možná je zde jedna výjimka: některé z těch dříve neexistujících internetových médií, resp. z blogů, tedy tzv. nízkonákladových zpravodajských aktivit, mají snahu aspoň občas něco otevřít.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 9.12.2013 | MÉDIA | 3520 čtenářů
Vědomí

Proč a jak byl Edvard Beneš zavražděn

Zobrazit celý článek

Nejspíše právě ochota EB týkající se zveřejnění pozadí Února 1948, včetně blízkovýchodních aktivit, které s tím souvisely v podobě dodávek velkého množství zbraní Židům žijícím v Palestině (a od poloviny května 1948 již i novému státu Izrael), mohla být Slánským vyhodnocena jako nanejvýše riziková pro nový režim. Přece jen Československo patřilo od r. 1947 mezi 5 zemí OSN, které měly samy dozorovat, aby na blízký Východ nebyly dodávány žádné zbraně. Možná však ani Beneš neměl zájem medializovat tyto věci. Mohla to být jen jakási pojistka proti pokusům o jeho zapomnění.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 5.9.2013 | HISTORIE | 5733 čtenářů

45. výročí 20. srpna. Vše bylo trochu jinak

Zobrazit celý článek

Stejně jako dnes byla jednou z nejkrizovějších oblastí tehdejšího světa blízkovýchodní oblast, kde v r. 1948 vznikl stát Izrael. Jeho sionističtí zakladatelé se pokusili zde prosadit své představy a záměry o židovském národě. K rozdělení tehdejší Palestiny na dva státy, které bylo ze strany OSN podmínkou tohoto procesu, nikdy nedošlo. Pro sionisty byla existence samostatného palestinského státu pro obyvatele, kteří tam od nepaměti žili, nežádoucí. Místo toho vsadili na svoji sílu, k níž patřilo i vybudování vlastního - dodnes utajovaného - jaderného arsenálu.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 23.8.2013 | HISTORIE | 4110 čtenářů

President, který kopl do vosího hnízda?

Zobrazit celý článek

Spor se dal očekávat již dávno, ale stále chyběl subjekt, který by se odvážil jej otevřít. V zemi, kde existuje téměř dva tisíce osob (v přepočtených úvazcích podle ministerských statistik z r. 2010 by jich bylo ale o třetinu více, podobně jako u docentů disponujících takovým titulem jich bylo tři a půl tisíce, resp. čtyři a půl tisíc) s titulem vysokoškolský profesor, se jedná o střet presidenta s velmi úzkým skupinovým zájmem.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 22.5.2013 | U NÁS | 5184 čtenářů

ÚSTR je placen, aby nebádal. A vyráběl kompromateriály

Zobrazit celý článek

Příčina není jen v nečinnosti ústavu, ale i dalších institucí, včetně ÚDV ZK, ÚSD AV ČR a početných pracovišť vysokých škol, které by se touto minulostí měly a mohly zabývat v první řadě. Ty se chovají ale v podstatě logicky. Jsou dobře placeny nikoliv za činnosti směřující k rekonstrukci minulosti, ale za nečinnost v této oblasti práce. Kdyby se totiž rozjely takové aktivity, které by vedly k odkrytí naší špatné minulosti, bylo by nutné mnohé v našich životech, resp. v celé naší společnosti přehodnotit, změnit hodnoty, které se ukázaly v minulosti špatné a také volat k odpovědnosti ty, kteří to vše připustili.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 20.4.2013 | HISTORIE | 2524 čtenářů

9 článků (1 stránka)
Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)

ePortal.cz

Šéf Pirátů a satanista Ivan Bartoš reaguje na nenávistné komentáře u své fotky před duhovou vlajkou. V rámci satanského rituálu se oženil s hercem Janem CinuNemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně Šojdrová

euPortal.cz

Žádat Nebe, aby papeže Františka odstranilo, je více než naléhavou otázkou našeho přežití, a to jak na úrovni občanské, tak církevní; je načase, aby uvolnil místo člověku se zdravým rozumem a katolickou vírouPropuštěný učitel uvedl, jak neziskovky převzaly výuku ve škole. Multikulturalismus a džungle

Eurabia.cz

Islamizovaná Anglie: Napsala, že nemiluje islámské zvyky a tak ji vyhodili od maturity Ďábelská věc? Brazilský prezident utnul podporu LGBT a genderu!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ParlamentniListy.cz

Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvéSchwarzenberg v ČT: Nepřítel a ničitel! Na Zemana se to jen valilo
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny