reklama
„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Nechci, aby má země válčila s Ruskem!

Zobrazit celý článek

Hlavně chci však vyjádřit názor, že nás současní čeští představitelé nemají právo zatahovat do konfliktu bůhvíkým a bůhvíproč vyvolávaným. Rusové nejsou a nebudou naši nepřátelé, i kdyby se z toho třeba tihle "naši" … zbláznili.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 8.8.2014 | U NÁS | 5425 čtenářů

Případ A. B. Bartoš

Zobrazit celý článek

Osobně si myslím, že A. B. Bartoš si nezaslouží tuto ostrakizaci a napadání. Ke mně jako k publicistovi se vždy choval nanejvýš korektně. Nejsem příslušníkem žádné strany, ani té, kterou on spoluzakládal. V otázce Evropy a role Bruselu ale jasno nemám. Pokud mu půjdu dát svůj hlas, pak jen proto, že je to slušný a vzdělaný člověk.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 18.5.2014 | U NÁS | 4948 čtenářů

Bratislavský pohřeb normalizátora č. 2

Zobrazit celý článek

Napomohlo tomu i to, co se svými agenturami předvedly jejich tehdejší tajné služby ve střední Evropě něco, co silně připomínalo film „Vrtěti ocasem“. Jen místo Albánie to tehdy bylo Československo. S pomocí smečky agentů-tzv. nelegálů stažených k operaci simulující propuknutí plíživé kontrarevoluce v Praze z celé západní Evropy vytvořili v zemi, kde si většina obyvatel v rusofilském opojení z minulosti vytvořila o sovětském monstru představu jako o bratrské zemi. Vytvořily se tak nezbytné předpoklady k tomu, aby během jediné noci z 20. na 21. srpen se z Československa stala země zavilých nepřátel SSSR.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 20.2.2014 | HISTORIE | 4193 čtenářů

Chyby české diplomacie ve vztahu k Izraeli

Zobrazit celý článek

Je mi předem jasné, že něco takového jako název tohoto komentáře se nebude líbit všem. Asi ne žurnalistům, kteří nezapomenou v žádném - nebo téměř v žádném - svém „dílku“ se zmínit o tomto sice nevelkém, ale velestrategicky důležitém státu u Středozemního moře. Tedy o státu, s nímž se nacházíme podle slov jeho premiéra před několika dny k stávajícímu českému premiérovi (při příležitosti jeho účasti jako jediného evropského premiéra na jednom státním pohřbu) ve zvláště dobrých vztazích, ne-li – ovšem až po USA – vůbec v těch nejlepších vztazích. A to už nemluvím o jednom, marihuanou fascinovaném takyžurnalistovi, který se pasoval na zdejšího představitele boje proti antisemitismu.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 23.1.2014 | U NÁS | 3029 čtenářů

Dnešní média jsou možná ještě horší než předlistopadová

Zobrazit celý článek

Znovu se tak vracíme k otázce: čím se dnešní polistopadová média liší od těch předlistopadových? Odpověď se nabízí jedna: jsou možná ještě horší. Možná by stálo proto za to otázku obrátit: v čem se dnešní média od těch předlistopadových ještě neliší? Možná je zde jedna výjimka: některé z těch dříve neexistujících internetových médií, resp. z blogů, tedy tzv. nízkonákladových zpravodajských aktivit, mají snahu aspoň občas něco otevřít.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 9.12.2013 | MÉDIA | 3598 čtenářů
Vědomí

Proč a jak byl Edvard Beneš zavražděn

Zobrazit celý článek

Nejspíše právě ochota EB týkající se zveřejnění pozadí Února 1948, včetně blízkovýchodních aktivit, které s tím souvisely v podobě dodávek velkého množství zbraní Židům žijícím v Palestině (a od poloviny května 1948 již i novému státu Izrael), mohla být Slánským vyhodnocena jako nanejvýše riziková pro nový režim. Přece jen Československo patřilo od r. 1947 mezi 5 zemí OSN, které měly samy dozorovat, aby na blízký Východ nebyly dodávány žádné zbraně. Možná však ani Beneš neměl zájem medializovat tyto věci. Mohla to být jen jakási pojistka proti pokusům o jeho zapomnění.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 5.9.2013 | HISTORIE | 5830 čtenářů

45. výročí 20. srpna. Vše bylo trochu jinak

Zobrazit celý článek

Stejně jako dnes byla jednou z nejkrizovějších oblastí tehdejšího světa blízkovýchodní oblast, kde v r. 1948 vznikl stát Izrael. Jeho sionističtí zakladatelé se pokusili zde prosadit své představy a záměry o židovském národě. K rozdělení tehdejší Palestiny na dva státy, které bylo ze strany OSN podmínkou tohoto procesu, nikdy nedošlo. Pro sionisty byla existence samostatného palestinského státu pro obyvatele, kteří tam od nepaměti žili, nežádoucí. Místo toho vsadili na svoji sílu, k níž patřilo i vybudování vlastního - dodnes utajovaného - jaderného arsenálu.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 23.8.2013 | HISTORIE | 4189 čtenářů

President, který kopl do vosího hnízda?

Zobrazit celý článek

Spor se dal očekávat již dávno, ale stále chyběl subjekt, který by se odvážil jej otevřít. V zemi, kde existuje téměř dva tisíce osob (v přepočtených úvazcích podle ministerských statistik z r. 2010 by jich bylo ale o třetinu více, podobně jako u docentů disponujících takovým titulem jich bylo tři a půl tisíce, resp. čtyři a půl tisíc) s titulem vysokoškolský profesor, se jedná o střet presidenta s velmi úzkým skupinovým zájmem.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 22.5.2013 | U NÁS | 5304 čtenářů

ÚSTR je placen, aby nebádal. A vyráběl kompromateriály

Zobrazit celý článek

Příčina není jen v nečinnosti ústavu, ale i dalších institucí, včetně ÚDV ZK, ÚSD AV ČR a početných pracovišť vysokých škol, které by se touto minulostí měly a mohly zabývat v první řadě. Ty se chovají ale v podstatě logicky. Jsou dobře placeny nikoliv za činnosti směřující k rekonstrukci minulosti, ale za nečinnost v této oblasti práce. Kdyby se totiž rozjely takové aktivity, které by vedly k odkrytí naší špatné minulosti, bylo by nutné mnohé v našich životech, resp. v celé naší společnosti přehodnotit, změnit hodnoty, které se ukázaly v minulosti špatné a také volat k odpovědnosti ty, kteří to vše připustili.

Autor: Vladimír Čermák | Publikováno: 20.4.2013 | HISTORIE | 2594 čtenářů

9 článků (1 stránka)
Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!Hrdinové z Antify proti důchodkyni s chodítkem (+ video)Na antirasistické konferenci zakázali bělochům pokládat otázkyGreta není první! Už před 27 lety tleskali světoví potentáti holčičce, která nechtěla dýchat vzduch a kupodivu dodnes blahobytně žije (+ video)

ePortal.cz

Dokud budou USA vojensky přítomné v Sýrii, nelze tam nastolit pořádek a mír, protože se za ně schovávají teroristické skupiny. Musíme začít masivně zbrojit a nespoléhat na NATO, které je agresívní Další profesní zločin České televize. Zatímco poslankyni Miroslavu Němcovou...

euPortal.cz

ANALÝZA: Pravá podstata Istanbulské úmluvy i zvrácenost ideologie, jejímž je výronem. Děsivá faktaJako zvěř. Tak se chovají imigranti na ostrově Malta. Já bych jim vzkázal: „Nikdo vás sem nezval, tak jděte zpátky domů!"

Eurabia.cz

Vrahy z Islámského státu pouštějí na svobodu a soudí bojovníky proti IS. Anglie již definitivně zešílelaZpráva OECD vyvrací mýtus zastánců imigrace

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Jsme ohroženi jadernou válkou s Ruskem víc, než si myslímeProč si Karel Gott získal národ a proč původní pokus mediálního mainstreamu a některých politiků prezentovat jej jako "rozporuplnou osobnost" skončil fiaskem, trapnými výlevy několika jedinců

ParlamentniListy.cz

„Na Gotta si za 20 let nikdo nevzpomene.“ Spisovatel o slavíkovi, Hutkovi i Babišovi. Ne podle šablonPirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny