„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Předsedo Bátoro, neignorujte podporu patera Halíka Akci D.O.S.T. !

Autor: Dušica Zimová | Publikováno: 17.8.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Pane předsedo Akce D.O.S.T, přečetla jsem si v pátek 12.8. v LN článek pana Tomáše Halíka  na téma víkendové akce homosexuálů a příjemně mě překvapil. Zcela souzní s dopisy, které výbor D.O.S.T. v čele s Vámi, odevzdal panu primátoru Svobodovi i americkému velvyslanci . Pokud vím, nevyjádřili jste znepokojení  nad Prague Pride, ale nad oficiální podporou této akce pražským primátorem a americkým velvyslancem.

O veřejné podpoře Růžové pýchy ze strany amerického a dalších velvyslanců si pan Halík myslí totéž co Vy!  Dlužno podotknout, že i pan prezident, opět jako jediný z českých vrcholných politiků, stanovisko  D.O.S.T.  podpořil. Pan Halík jde ovšem dál než Vy a pan prezident, když píše, že politici se neradi staví "G and L" organizacím do cesty, protože tato vlivná mezinárodní lobby má dlouhé prsty v médiích.  Pater Halík v této souvislosti zmiňuje  nekonformní statečnost prezidenta Klause v celé cause Prague pride, byť je prý poněkud zpochybněna tím, že Klaus už nemá na mezinárodním poli co ztratit, protože už toho řekl dost. Hezká pochvala! Tady bych jen chtěla upozornit, že – logicky - i pan prezident musel někdy se svou statečností začít a že tuto možnost začít má každý. Jak vidno, nikomu se do toho nechce. Co kdyby se růžové slipečky naštvaly!? (Mám, stejně jako pan Halík,  homosexuální známé, těch si vážím, jsou to inteligentní a oduševnělí lidé, kteří by se svou sexualitou nikdy takto veřejně neexibovali, ani nemají zájem terorizovat společnost a mlátit ji o hlavu svou růžovou pýchou. Žijí jako každý jiný, kdo chápe, že sexualita je věc intimní a soukromá. Což není pruderie, ale rys zdravé společnosti, která do sexualního života nikomu nekecá, pokud dotyčný nekoná proti dobrým mravům či dokonce nepřekračuje zákon.)

Dále pan Halík píše, že by neradil takové akce zakazovat nebo na ně útočit  - problém je, že neříká, co si  pod pojmem "útočit" představuje -  ale nevidí důvod, proč by podobné akce měly hledat a nacházet zvláštní úřední, politickou a diplomatickou podporu a potlesk. Pane Bátoro! Jak to, že o zmíněných dopisech D.O.S.T.  panu primátorovi a americkému velvyslanci nevěděl pan Halík dříve? ! Jak to, že je nečetl? Pokládám to za velkou chybu, protože mohl jít na Mariánské náměstí i za Američany s vámi.

Myšlenkově s Vámi a Iniciativou D.O.S.T. souzní pan Halík i v tom, že neví zcela, zda velká tolerance Čechů vůči homosexuálům není více než ctností  tolerance  spíše  "lacinou tolerancí" lhostejnosti k okolí a důsledkem devastace smyslu pro rozlišování hodnot. Rozdíl je pouze v tom, že pan Halík si není jist, zatímco Vy, pane Bátoro a D.O.S.T. si jisti jste a tudíž podle toho konáte.

Jediné, v čem poněkud tápu je skutečnost, že pan Halík o Vás, o D.O.S.T. i o signatářích jeho manifestu, mluví jako o panu Bátorovi a jeho strašidlech a  doufá, že snad "naštěstí  zůstanou jen okrajovou sektou. " Proč, pane předsedo?! Jediné vysvětlení je, že pan Halík, jako každý z nás,     je občansky ideově zakotven "mezi svými", a tak patrně ještě nenašel odvahu veřejně se k podpoře D.O.S.T. přihlásit. Ale zase – naštvat katolíky, když už ten domácí úkol s článkem dostal... Vždyť svými názory se k  nám, strašidlům okolo Vás, pane předsedo, už přihlásil! Což jasně v článku dokázal, byť se v tom snaží bruslit co se dá.

Z toho soudím, že zatím se teolog a sociolog pater Halík  ještě zdráhá vyjádřit podporu D.O.S.T.  adresně a činí tak pouze nepřímo, propagací "dosťáckých" myšlenek.

Nebo – a to by bylo velmi, ale velmi ošklivé – chce naši inicitivu "strašidel" nechat stát na  nebezpečné pozici těch, kteří první řeknou, že císař je nahý, aby pak ovoce moudře sklízel. Ale tomu nevěřím!

Proto, pane předsedo Bátoro, prosím, abyste zdráhajícímu se panu Halíkovi pomohl. Ale protože může jít i o ostych patera Halíka být pouhým řadovým signatářem, zvažte možnost jeho uplatnění přímo ve vedení Akce D.O.S.T.

Dušica Zimová, signatářka manifestu D.O.S.T.

Praha 13.8.2011

čtěte také:

Halík by za války podporoval Hitlera, řekl klausovec Bátora

Případ Bátora. Návod, jak zničit člověka

Bátora? Ani do kotelny

A pravdolaskavci bijí a bijí…

Kamberského mozek, Kamberského chlív

5243 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

euPortal.cz

Evropu čeká další a mnohem větší vlna migrace. Do pohybu se dá miliarda lidíÚtoky proti bílým lidem se neomezují pouze na USA. Například v Anglii vzniklo nové černošské hnutí, jehož vůdce tvrdí, že cílem je udělat z bílých lidí jejich otroky

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAZlatá generace dostává hustou sodu

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ParlamentniListy.cz

Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí„Na geny to nesvádějte.“ Řídí dětský domov na Šluknovsku a začal vyprávět. Drogy, gamblerství, násilí a jedna skupina obyvatel
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny