„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

UsamaGate. Byl Usáma bin Ladin zabit před lety?

Autor: odjinud | Publikováno: 1.8.2011 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Případ dřívější smrti Usámy zdá se být hlubší než Arabské moře, kam byl bin Ládin údajně pohřben 2. května 2011.

Jeden titulek, který může shrnout celé divadlo s Usámou a Obamou: Média se perou zatímco příběh s bin Ládinem se rozpadá. Nelichotivý obraz našeho "svobodného" tisku.

Předsedkyně vlády Pákistánu, Benazir Bhuttová věřila, že bin Ladin byl zabit roky před jejím rozhovorem s Davidem Frostem dne 02.11.2007 a řekla to zcela jasně, než byla krátce poté za podezřelých okolností sama zavražděna. Ačkoliv BBC cenzurovala její výroky o bin Ládiovi, Bhuttová byla jistě v pozici kdy věděla. Totéž lze říci o prezidentovi Pákistánu Muschareffovi, který veřejně prohlásil ve svém rozhovoru pro CNN: "Myslím, že teď, upřímně řečeno, je už mrtvý z toho důvodu, že je ... ledvinový pacient." Podle Muschareffa, si bin Ládin vzal stroje na dialýzu do Afghánistánu. "Jeden byl specificky pro jeho osobní potřebu, řekl Muschareff. Ve skutečnosti byl Bin Ládin  prohlášen za mrtvého nebo "podezříván z úmrtí" několikrát, a to už v roce 2001. A mainstreamová média si nedělají nic z faktu, že Usáma byl hospitalizován v pákistánské nemocnici noc před 11. zářím, kde podstoupil dialýzu. Není to totiž obrázek rychle se pohybujícího darebáka světové třídy.

Prakticky každá poslední fotografie Bin Ládina uvolněná veřejnosti z takzvaných neoficiálních zdrojů, a také  Washingtonskými úřady se ukázala být buď zjevným padělkem nebo podezřelou. Byl to jev, který rostl den ode dne. Na začátku se prezident Obama pokusil zdiskreditovat jakékoliv podezření týkající se Bílého domu. Obamovo prohlášení na CBS: "Není pochyb o tom, že Usáma bin Ládin je mrtvý," řekl prezident Obama. "Mezi členy  Al-Káidy určitě není pochyb o tom, že je mrtvý. Takže si nemyslím, že fotografie sama o sobě něco změní." A pokračoval: "Někteří lidé to budou popírat, ale faktem je, že už neuvidíte bin Ládina znovu kráčet po této zemi."

Není pochyb?

"Není pochyb," je fráze, kterou slyšíte, když přijde v Obamově Bílém domu na Usámu bin Ládina. Ale pak, proč by tu byli nějací "lidé, kteří to popírají, že?"

Možná to má něco společného s podivným tajemstvím kolem tohoto případu. Samozřejmě, že tajemství obklopující žádné věrohodné fotografie a bleskurychlé potopení údajného těla Usámy bin Ládina v Severním Arabském moři je projekt Washingtonu, který není omezen na Obamovu administrativu. Podle předsedy zpravodajského výboru Republikánů Mika Rogerse: "Rizika uvolnění převažují nad přínosy. Konspirační teoretici po by sloužilo pouze k rozvášnění postoje veřejnosti na Blízkém východě.

A "není pochyb" o tom že všechno to utajení je ve veřejném zájmu.

No, ne podle doktora Steva R. Pieczenika, vládního insidera, který sloužil pod prezidentem Nixonem, Fordem, Carterem, Reaganem i Bushem starším. Pieczenik napsal knihu o psychologické válce a boji proti terorismu pro ministerstva a pomohl dát dohromady speciální síly na programy tohoto druhu, které údajně dostaly Usámu bin Ládina. V dubnu 2002 Dr. Pieczenik prohlásil, že bin Ladin je už "měsíce mrtvý". "Zemřel na Marfanův syndrom, Bush junior o tom věděl, zpravodajská komunitě o tom také věděla," řekl Pieczenik. Damozřejmě Dr. Pieczenik také tvrdí, že 11.září byla " false-flag operace". Bylo to nazváno stand down, operace pod falešnou vlajkou s cílem mobilizovat americkou veřejnost pod falešnou záminkou. Učil jsem se o stand down a false flag oepracích na národní válečné vysoké škole, učil jsem se to se všemi kolegy,  takže jsem přesně věděl co bylo provedeno americké veřejnosti. Dobrý doktor zvedne vlnu popularity. Příklad: je každý, kdo klade otázky Washingtonu "konspirační teoretik"? Je jím Dr. Pieczenik? A to pokud doslova napsal vládní knihu na téma terorismu?

Mezitím jsme instruování, abychom zapoměli na chybějící tělo Usámy bin Ládina. Tělo je detail. Stačí nám věřit. Důvěřovat vládě, která se úmyslně pletla se zbraněmi hromadného ničení v Íráku. Věřte vládnímu zřízení po krytí zrádné vraždy vojáka  Pata Tillmana, mediálním cirkusu kolem Jessicy Lynch a zpět k masovým podvodům jako Tonkinský záliv a Vietnam. A nevadí těch skoro 1000 "nepravdivých údajů" vytvořených Washingtonem na podporu "války proti teroru". Nebo mezi ostatními stovky nevinných civilistů zabitých s cílem obvinit "levičáky" v rámci operace Gladio.

Říká se, že důvěra se tězko nabývá a lehce ztrácí. Pochybnosti přitom vzrůstají s každým dalším divokým dílem z washingtinského vaprávění. K dnešnímu dni změnila vláda scůj příběh nejméně třikrát. A žádná z těchto změn se netýká detailů nebo drobných úprav.

Podle politického novináře Alexandera Cockburna z Counter Punch a jeho příběhu Sopka lží: V nedělním projevu prezidenta nebo v následném briefingu jeho hlavního koordinátora proti terorismu byla stěží věta, která nebyla následně odvolána ředitelem CIA Leonem Panettou, tiskovým mluvčím bílého domu Jay Carneyem nebo různými dokumentárními záznamy.

Seznam bizardních činů a úhybných nebo neexistujících důkazů:

"ZABITÍ" - Bylo řečeno, že Usáma byl zabit neozbrojen a v pyžamu raději než zatčen. Podle Washingtonu byl tento muž chápán jako nejvychytralější terorista v celé historii. Teoreticky by Usáma měl znát nebo řídit celé vnitřní fungování Al-Kajdy. Proř ho zabíjet a nevyslechnout?

ŽÁDNÉ TĚLO - Amerika a celý svět byl přesvědčován, že by bylo nevhodné nebo kontroverzní uchovávat Usámovo tělo. Raději ho hodit stovky mil daleko do Indického oceánu podle "muslimského zákona" (ačkoliv není žádný muslimský zákon doporučující házení těl do moře)

"Hledání země, která by přijala ostatky nejhledanějšího teroristy světa by bylo obtížné," uvedl činitel americké vlády a dodal: "Takže se USA rozhodly pohřbít jej do moře." Podle USA byl Usama bin Ladin pohřben v přísném souladu s islámským právem.

No, ne podle většiny islámských duchovních. Islámští učenci tvrdí, že "Usámův pohřeb do moře byla porušením islámské tradice", a že to bylo "ponižující pohrdání běžnou muslimskou praxí ukládání těla do hrobu s hlavou mířící na svatého město Mekka."

FALEŠNÉ FOTKY - Ani jedna z nedávno zveřejněných fotografií Usámy bin Ládina (oficiální nebo ne-oficiální) údajně nalezených nebo vyfocených v tzv. teroristické pevnosti v Abbottabadu neprošly. Všechny vypadají jako upravevé ve Photoshopu nebo zcela jasně nejsou vůbec fotkami bin Ládina.

Podle hlavy CIA Leona Pinetta bylo jasné, že fotky Usámy bin Ládina budou zveřejněny, a také řekl: "Musíme ukázat zbytku světa to, že jsme byli schopni dostat ho a zabít ho." Ale pak vláda najednou změnila svůj názor a doposud nenabídla žádné věrohodné fotografie UBL.


Foto z Washingtonu
Místnost v Bílém domě, Obama, Clintonová, Biden a bezpčnostní poradci sledují živě útok na Usámu bin Ládina.

Jak to asi bylo
Podle šéfa CIA Pinetty: "Jakmile se týmy dostaly do objektu můžu vám říci, že tu bylo časový úsek asi 20 až 25 minut, kdy jsme opravdu nevěděli co se tam přesně děje." Panetta prozradil skutečnost, že během živého přenosu nastal výpadek, kdy byl obraz z kamer připevněných na helmách speciálních sil USA přerušen. Celkem záhadný výpadek. Ale proč?

Takže fotografie z Bílého domu s Obamou, Clintonovou, Bidenem a vrchními bezpečnostními poradci údajaně sledujícími živé záběry z útoku Navy Seals na obejkt v Abbottabadu, jejich zabití dvou mužů a ženy (ospravedlnění zabití ženy - klasické: zasažena v křížové palbě) a zabití samotného Usámy se ukáže být kompletně falešná. Důvod? Žádný neposkytnut.


ZMĚNY PŘÍBĚHU - Nejdřívě bylo světu řečeno, že bin Ládin byl násilný cíl - byl nebezpečný a ozbrojený a používal svou ženu jako lidský štít. Proto přišlo jeho okamžité zabití dvěma výstřely z pušky, jeden do hlavy a druhý do hrudníku.

"Spravedlnost byla vykonána," řekl Obama. "Po přestřelce zabili Usámu bin Ládina a postarali se o jeho tělo."

Zopakujeme si, co Obama řekl CBS: "Není pochyb o tom, že jsme zabili Usámu bin Ládina. Faktem je, že už neuvidíte bin Ládina znovu kráčet po této zemi."

Není pochyb ? Bez těla a bez viditelných doložených důkazů?

Příběh se znovu a znovu mění spolu s vracejícími se otázkami bez dostatečných odpovědí. Z podivně měnících se zpráv  se dozvídáme, že prakticky žádná část příběhu se nestala tak, jak bylo původně řečeno. A že nebyla žádná přestřelka s Usámou bin Ládinem. Nejenže nebyl ozbrojen, ale zřejmě střelen ve stylu popravy.

Podle Leon Pinetta z CIA: "Upřímně si nemyslím, že by měl moc času na to něco říct. Byla to přestřelka postupující nahoru v objektu. A v době kdy se dostali do třetího patra a našli bin Ládina, myslím že to byla akce ve zlomku vteřiny.

Bylo to jak Pinetta tvrdil?

Podle  amerických činitelů (ne státních zaměstnanců):
Při operaci kdy byl zabit Usáma bin Ládin bylo 4 z 5 zastřelených lidí neozbrojeno a vůbec nevystřelilo, včetně samotného vůdce Al-Kajdy..." Zpráva pokračuje: " Dva z komanda vpadli do bin Ládinovy ložnice. Jend z Ládinových manželek bežela proti vojákovi, kteří ji střelili do nohy. Potom stejný voják obrátil zbraň na bin Ládina, který stál v něčem co vypadalo jako pyžamo, a dvakrát rychle vystřelil, jednou do hrudníku a podruhé do hlavy."

To byla ta "akce v zlomku vteřiny" na neozbrojeného "duchovního otce" Al-Kájdy v pyžamu? To byla ta přestřelka díky níž se ve Washingtonu bili do hrudi.


DNA - Barack Obama řekl američanům  a světu "Mějte na paměti, že jsme si naprosto jistí, že to byl on. Udělali jsme testy DNA vzorků. A tak není pochyb o tom, že jsme zabili Usámu bin Ládina."

Není pochyb ?

Znovu ta fráze. Víme, že Usáma bin Ládin byl léčen kvůli selhání ledvin v Dubaji americkými lékaři. Američané měli přístup k bin Ládinovi v Afghánistánu když USA sponzorovaný "vzdušný výtah zla", umožnil Usámovi čistou cestu pryč a pak zřejmě i později v Pákistánu. Takže tu bylo během let více příležitostí, jak sehnat usámovu DNA. Ale jak cokoliv z toho prokazuje že tým Baracka Obamy "zabil Usámu bin Ládina"  02.5.2011?

Bez těla máme příběh o Usámově smrti jen s fotkami a páskami. Nicméně vládní obrázky a videa vyjdou nastejno jako slova, co se týká jedničky Al-Kajdy. Zdá se že CIA byla chycena když předkládala pásky s falešným Ládinem jako skutečnou věc. Každopádně, Usáma, chorý ledvinový pacient a "zlý člověk", popřel jakékoliv zapojení do 11.září. Popřel odpovědnost více než jednou. To tozhodně není typické pro "teroristy". A obzvlástě teroristy z Al-Kajdy, o kterým je nám řečeno, že jsou velmi pyšní na svoje hanebné činy. Ale pak je zjištěno, že Al-Kajda samotná byla původně financována ze zdrojů USA a hodně zdrojů přicházelo od amerického partnera a spojence, Saúdské Arábie.

Washingtonská ropná mašinérie, která vzala Ameriku do války jistě stojí za bližší pohled. Tady se jedná o přehlídku "nepravdivých údajů" vedoucích k "válce proti teroru". Nekonečná cesta klamu, která čítá téměř 1000 lží americké vlády k lednu 2008 - podle bezpartijního Centrum pro veřejnou integritu. Toto čílso nyní bude určitě přes tisíc a roste. Je to monstrózní počet lží vládního vojensko-bezpečnostního komplexu, která očekává zisk z každé pochybnosti ohledně chybějících těl, stále měnících se příběhů, falešných obrázků, videa atd.


Ale co o tom člověku samotném? Zdá se, že Usáma bin Ládin není to, co většina Američanů myslí. Například Usáma nebyl nikdy hledaný FBI za zločin na veřejnosti 9/11 - jak ukazuje jeho FBI wanted list. Rex Tomb (FBI šéf vyšetřování veřejnosti) šel na záznam s cílem objasnit to 6. června 2006:

"Důvodem, proč 11 září není uvedeno na stránce nejhledanějších Usámy bin Ládina je proto, že FBI nemá žádný vážný důkaz spojující bin Ládina s 9/11."

Toto oficiální prohlášení musíme zopakovat: "Žádná vážný důkaz spojující bin Ládina s 9/11".

Samozřejmě to není všechno. V dokumentu BBC "The Power of Nightmares" (2004) novinář Jason Burke šéf zahraniční korespondence britského Observer na Blízkém východě, řekl:

"Myšlenka, která je rozhodující pro stíhání bin Ládina je, že vedl spojenou organizaci s agenty a buňkami po celém světě, které jste mohli být členem - je mýtus. Neexistuje žádná organizace Al-Kajda. Neexistuje žádná mezinárodní síť s vůdcem a lidmi, kteří budou bezpodmínečně poslouchat rozkazy, s chapadly, která se rozprostírají ke spícím buňkám v Americe, Africe a Evropě. Tato myšlenka spojené, strukturované teroristické sítě s organizační schopností jednoduše neexistuje."

Opakuji: "Neexistuje žádná organizace 'Al-Kajda' ".

Alespoň ne tak, jak jsou američané a ostatní učeni že je. Poté je tu nespočet rozporů a skutečných pochybností rostoucími za událostmi 11.září, použitých prakticky každou washingtonskou autoritou k vyrábění "války proti teroru"  (ve skutečnosti Kean a Hamilton z komise 9/11 přiznali, že čelili obstrukcím od CIA.)

Další tzv. lídři Al-Kajdy se zdají být falešnými kachnami. Například je zdokumentována snídaně vrcholného zločineckého bosse Al-Kajdy Anwara Al-Awlakiho s předáky Pentagonu pouhé týdny  po útocích z 11.září. No proč by Al-Kajda sdílela honosné pokrmy s klíčovými vojenskými plánovači USA? A Adam Gadahn, takzvaný "mluvčí" Al-Kajdy je vlastně Adam Perlman, mladého žid z Kalifornie, jehož dědeček byl členem představenstva Lidgy proti hanobení Židů.  Někteří veteráni dokonce naznačují, Adam Perlman (alias Adam Gadahn) je nasazen Izraelem. Což může  být trochu přitažené za vlasy, ale musíme se ptát a pochybovat.

Důvěryhodné zdroje, jako informátorka FBI Sibel Edmonds - poskytli výpověď ohledně Usámy bin Ládina. Edmonds je tak věrohodná, že byla uplčena Bushovým režimem pro její důkazy o vládních krytích. V roce 2009 řekla toto o obávánem Usámovi bin Ládinovi:

"Musím přeskočit sem a říci, že mám informace o věcích, o kterým nám naše vláda lhala. Například říkat, že po pádu Sovětského svazu jsme ukončili všechny naše intimní vztahy s bin Ládinem a Talibanem - tyto věci mohou být prokázány jako lži - a to velice snadno, na základě informací, které v mém případě utajili, protože jsme měli velice blízký vztah s těmito lidmi a střední Asií až do 11. září."

Jinými slovy, američtí vůdci si byli "blízcí" s Bin Ládinem ", celou dobu až do 11. září". Tento bod má celosvětové důsledky, neboť by to znamenalo, že USA je si "blízká" s Al-Káidou samotnou. Opravdu, Usáma bin Ládin byl zjevně dostatečně cenný dost, kterému bylo přiděleno kódové označení CIA: "Tim Osman". Jak by se dalo očekávat, mnoho lidí z CIA má námitky k tomuto bodu a "rozhodně popírá, že by jakékoliv prostředky CIA někdy dorazily k bin Ládinovi". To ovšem neznamená, že vláda nemohla použít peníze na černé vojenské operace, aby to udělala. Nebo získat spojence (například Saúdskou Arábii, která financovala Al-Kajdu) aby převáděla peníze od Washingtonu.


Když mluvíme o slovech pochybností, jen málo naznačuje, že by vážně nemocný ledvinový pacient přežil téměř deset let aby byl zabit v tom, co se jeví jako nejpodivnější propagandistický kousek poslední doby.

Jako když jeden nejvíce vyznamenaný americký voják všech dob řekl, "Válka je kšeft... A jediný kde se zisky počítají v dolarech a ztráty v životech." Od dnů válečného hrdiny Smedleye Butlera se motivy nečestného zisku nezměnily, náš jaderný věk učinil masové vraždění ve válce mnohem nebezpečnějším obchodním modelem. S biliony dolarů, které vydělává vojensko-bezpečnostní komplex na válce proti teroru, přes milion mrtvých v Iráku a mnoho doposud zabitých v Pákistánu, Afghánistánu a nyní Lybii.

Když to shrneme, není "konspirační teorií" tvrdit očividné:

1) Příběh vlády není příliš přesvědčivý

2) Vládní vojensko-bezpečnostní komplex má otřesně špatné záznamy o přesnosti sdělování pravdy ohledně čehokoliv okolo na zisku založené "válce proti teroru" a její orwellovské padlé hvězdě, Usámovi bin Ládinovi.

3) Vládní příběh není podložen spolehlivými důkazy.


Nakonec, zmatený oficiální příběh se může znovu změnit, až přijdou další zvraty. Přesto se již oficiální báchorky roztřásají, už se ukázalo že jsou velmi daleko od té slavné "do vlajky zabalené" věci, které jsmě všichni měli věřit.

Není pochyb?

Pokud by byl nějáký námět na černou komedii, tento příběh by musel být oceněn jako nejčernější a největší všech dob.

Zdroj: http://www.allvoices.com/

Překlad: Bejbous

  http://zpravy.svetu.cz

čtěte také:

Recenze knihy D. R. Griffina: Usáma bin Ládin, mrtvý nebo živý

Usáma zemřel před pěti lety, tvrdí exagent CIA

Další svědectví o mediální lži (ukázka z knihy Usáma bin Ládin: Živý nebo mrtvý?)

Mediální divadelní představení Usáma, volby a příprava k odchodu z Afghánistánu

6405 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny