„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Zlo potřebuje PR

Autor: Michal Vimmer | Publikováno: 27.7.2011 | Rubrika: NÁZORY ČTENÁŘŮ
Ilustrace

Tak nám 20.7. 1944 málem zabili Adolfa.  Aneb co má společného Sir Winton, hrabě Stauffenberg a Šimon Pánek.

20. července si připomínáme výročí nevydařeného atentátu na Adolfa Hitlera. Atentátů na nacistického vůdce se během hnědé diktatury semlelo vícero, ale akce hraběte Stauffenberga byla na rozdíl od předchozích pokusů výjimečná a teoreticky nadějná, protože šlo o plán vzniklý uvnitř režimu a výsledkem měla být změna režimu, ne jen neorganizované stětí hlavy strany a vlády. Je proto pochopitelné, že mediální humbuk kolem mučedníka von Stauffenberga je řádově nesrovnatelný s připomínkami ostatních atentátnických incidentů. "Ikona" (jak se dnes módně plká) fešáka, aristokrata a válečného hrdiny von S. slouží Němcům jako pozitivní příklad typu Persea, který by si byl (kdyby nebylo toho 20. července takové vedro a zasedalo se podle plánu v podzemním bunkru) poradil i s Medúzou, služí jako symbol protinacistického odporu v lůně německé společnosti a funguje jako alibi - iluze, že Německo v hnědé době bylo vpodstatě jednotné PROTI nacismu.

Mediálním miláčkem podobného kalibru je Sir Winton. Jak všichni víme, v době, kdy se nad evropskými židy pod nacistickou správou stahovala mračna veřejně nekonkrétní, ale pro informované neárijce hmatelné hrozby, mladý gentleman zorganizoval záchranu (evakuaci, transport) stovek židovských dětí do UK. Wintonova akce je oslavována jako příkladný čin jedince proti Zlu, Winton je mediální "ikonou" cti, odvahy a lidskosti. Barvotiskový příběh Sira Wintona útěšně zakrývá ježaté pole otazníků, co dělali nebo neudělali mocní na Západě, ti kompetentní, kteří mohli mnoho užitečného vykonat pro záchranu nevinných. Můžeme si být jisti, že o Siru Wintonovi uslyšíme v příštích letech čím dál víc, tím méně se však bude mluvit o Evianské konferenci kde "mezinárodní společenství řešilo", co s židovskými emigranty, o roli Judenratu v mašinérii nacistického zacházení s židy na okupovaných územích, proč Spojenci nebombardovali Osvětim, jaký je rozdíl mezi sionismem a nacismem a dalších stínech oficiální (mediální) "historie holokaustu" pro školu a dům.

Mediálními hrdiny dneška (nejen 20. července) jsou "neziskové nevládní humanitární" organizace typu Lékaři bez hranic (U Nás třeba Člověk v tísni). Ikonou mezinárodního věhlasu typickou pro vývoj doby Nového světového (ne)pořádku známého pod zkratkou NWO budiž nadstranický (jak dobové!) francouzský lékař Bernard Kouchner.

Pan K. prodělal metamorfózu ze socialistického zdravotníka altruisty - ministra zdravotnictví do neokoloniálního intervencionisty (ministr zahraničí pod Šerkézym)  Vrcholem jeho kariéry se stala funkce Protektora OSN v Kosovu.

Jak symbolické - není taková sesle v kolonii snem každého nevládního neziskového humanitáře?

Což takhle Michael Kocáb v čele dobyté Libye? Zasedne Šimon Pánek v Sýrii na místo Assada?

Co má vlastně společného nebožtík von Stauffenberg, Sir Winton a dnešní humanitární neziskovky?

Inu podstatnou věc: Tito dobrodinci nezaslouženě (Stauffenberg a Sir Winton) nebo cíleně vyzbrojeni PR technologií v těsném spojenectví s masmédii (Člověk v Tísni = dcera České televize) slouží bludné fikci o spravedlivém étosu člověka, který se postavil Zlu. Divák masmédií konzumuje dojemné hrdinství, příběh cti, lidskosti a odvahy, aniž by si pod naivním nátěrem všiml podstaty, že Zlo je systém, jenž se televizními mučedníky humanity ospravedlňuje, systém, se kterým sebevíc nafouknutá melodramatická bublina nepohne.

Bublina může jen prasknout, nic víc.

Dnes jsme dál než si mohl Sir Winton bez nároku na honorář, grant či daňové odpisy za svůj "humanitární projekt" jen pomyslet: nevládní neziskovky žijí z fondů mecenášů, kteří v zájmu svého soft and friendly mediálního fiktivního obrazu rády utrousí pár drobných, protože se jim to zatraceně vyplatí. Zafondovaná huma-organizace pomůže pár nešťastníkům z humanitárního pekla, zachráněné sirotky předevedeme v televizi, a masová zvěrstva organizovaná týmž mezinárodním společenstvím poskytovatelů humanitární pomoci se už do vysílacího času nedostanou.

Díky za každé nové ráno, pane Soros!

http://www.aim.org/special-report/the-hidden-soros-agenda-drugs-money-the-media-and-political-power/

vimmer.blog.iDNES.cz

3853 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny