„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Falešný teroristický útok v Norsku

Autor: Kurt Nimmo | Publikováno: 25.7.2011 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Nedlouho před událostmi v Norsku vydalo americké Ministerstvo pro domácí bezpečnost propagandistické video, charakterizující bílou americkou střední třídu jako teroristy a členy "bílé al-Kajdy", což je termín vytvořený k tomu, aby si lidé spojili obrázek islámské teroristické skupiny vytvořené americkou CIA s "pravými extrémisty" v Americe.

Video amerického ministerstva je součástí vládní masové hysterické kampaně "Vidíš něco? Řekni to", následující po zprávě tohoto ministerstva uniklé do médií v r. 2009, která označuje libertariány a zastánce druhého dodatku americké ústavy (tj. právo nosit zbraň, pozn. red.) za teroristy a pravicové extrémisty.

Údajný pachatel norského bombového útoku a střelby je popisován jako pravicový extrémista a bývalý člen populární politické strany, která na sebe nahlíží jako na "stranu libertariánského lidu" s ideologií zaměřenou na klasický liberalismus.

Anders Behring Breivik byl podle novinových zpráv také členem Progress Party (Strany pokroku) . Byl členem od r. 2004 do 2006 a v její mládežnické verzi od r. 1997 do r. 2007.
Preambule platformy Strany pokroku označuje organizaci za populisticko-libertariánskou a za její hlavní cíl je prohlašováno snížení daní a zásahů vlady. CFR říká, že Strana pokroku a podobné politické strany ve Švédsku a Finsku představují něco jako šířící se evropskou podobu americké Tea Party. V USA se Čajová strana staví proti vládní podpoře banksterů a vyzývá ke skoncování s Federální rezervou.

EU, MMF a mezinárodní banky jsou znepokojeny rostoucím populismem v Evropě. „Rostoucí politický populismus v Evropě, poháněný hněvem veřejnosti nad vlivem finanční krize, hrozí tím, že trápení kolem řešení dluhů eurozóny bude stále obtížnější,“ oznámila agentura Reuters v dubnu.

Milióny Evropanů jsou proti plenění svých státních pokladen za účelem placení dluhů způsobených bankami, a založily mnoho stran, podobných jako například True Finns (Praví Finové).

Hlavním bodem programu True Finns je opozice proti finanční pomoci Portugalsku. V dubnu se finská strana vynořila z relativní temnoty a dostala se do středu politického zájmu. Její náhlá popularita velice překvapila evropský establishment.

Falešný teroristický útok v Norsku přichází v době, kdy populismus roste i v Německu, což je pokladník Evropy vzpírající se platit za zintrikovanou ekonomickou krizi založenou na dluzích.

Vládní politikové v Německu odmítají platit druhou podporu banksterům. „Už jsme to udělali jednou, a podruhé to už nemůžeme udělat, prostě nemůžeme,“ řekl Jochem Sanio, hlava firmy BaFin, hlídacího psa německého finančního trhu. Sanio řekl, že pokud vláda opět vyplení německou státní pokladnu, „plátci daní přijdou a všechny nás pověsí“.

Evropská unie a evropský politický establishment jsou zavázani bankéřům a jejich „volnému trhu“ – volnému co do loupení a plundrování – s neoliberální politikou a nyní vytáhli všechny brzdy ve snaze rozbít odpor vůči nekonečným podporám pro banky, určeným ke zničení místních ekonomik a rozbití státních suverenit.

Mainstreamová média se nemýlí, když srovnávají norského Anderse Behringa s americkým Timothy McVeighem. Několik hodin po teroristickém útoku norská vysílací stanice NRK citovala Tore Bjorga z Policejní školy v Oslo, který řekl, že útok se podobal odpálení federální budovy v Oklahoma City. Tento útok, z něhož byl obviněn Timothy McVeigh, zabil v r. 1995 168 lidí.

Bjorgo zmínil Turnerův deník, „protivládní“ román od Williama Luthera Pierce, bývalého vůdce bílé nacionalistické organizace Národní aliance. Román byl použit jako důkaz při soudním procesu s Timothy McVeighem, což byl vládou nastrčený panák, na kterého byl sveden bombový útok.

Výbuch bomby v Oklahoma City byl falešným teroristickým útokem, který umožnil v 90. letech nastolit drakonické aspekty policejního státu. Následně po útoku Kongres schválil na příkaz prezidenta Clintona množství návrhů zákonů ke státní bezpečnosti, které vytvořily antecedenty pro Patriot Act, který byl vydán jako reakce na vykonstruované teroristické útoky 11. září.

Výbuch bomby v Oklahoma City tedy posloužil nejen jako základna pro takzvanou antiteroristickou legislativu, ale byl použit i k démonizaci vlasteneckého hnutí, které se zformovalo jako reakce na nestoudný vládní útok na sektu Davidiánů ve Waco, 19. dubna 1993, kdy vládní agenti zavraždili 82 lidí.

Falešné teroristické útoky následované intenzivními propagandistickými kampaněmi jsou jednou z mnoha metod používaných vládou k neutralizaci politické opozice.

Breivik je zřetelně nastrčeným panákem v operaci Gladio za účelem zničení politické opozice bankéřů. Operace Gladio byla „strategií napětí“ vyhlášenou elitou používající terorismus – vraždy a bombové útoky – za účelem diskreditace politických oponentů v Evropě. Byla vytvořena CIA a účastnili se jí částečně bývalí členové Mussoliniho tajné policie.

V příštích dnech můžeme očekávat další falešně zkonstruované teroristické útoky. Použijí je korporátní média, aby vykreslila oponenty bankéřského podvodu jako teroristy zabíjející děti. Pro globální elitu je masová vražda svedená na politické protivníky legitimním nástrojem v plánu převzetí státních ekonomik a nastolení jediné světové totalitní vlády a bankovního systému fungujícího jako v neofeudalismu.

Kurt Nimmo, 23. 7. 2011

Zdroj

čtěte také:

Kdo chce letos provést teroristický útok na Berlín?

Videoesej o terorismu s českými titulky: Falešné vlajky neletí

Masakr v Oslo spáchal svobodný zednář. Něco tady nehraje

False Flag. Projev Antonína Baudyše jr. při příležitosti pražského pochodu za pravdu o 11. září

8783 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny