„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Masakr v Oslo spáchal svobodný zednář. Něco tady nehraje

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 23.7.2011 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Příběh o šíleném střelci v Norsku dostává poněkud jiný rozměr. Média o něm mluví jako o křesťanském fundamentalistovi, byl ale svobodným zednářem.

Prvotní informace médií dávaly útoky do souvislosti s islamistickými skupinami, z nichž některé se v páteční podvečer k útoku přihlásily. Později ale svá tvrzení odvolaly.

Ranní zprávy už hovořily o jednom střelci a příběh podávaly jako dílo vyšinutého jedince. Policie následně obvinila z obou útoků světlovasého Nora Anderse Behringa Breivika, i když není jasné, jak mohl připravit tak rozsáhlý bombový útok v centru Osla a pak se přepravit na ostrov Utöya a tam postřílet kolem osmdesátky lidí. Je vidět, že se příběh bude ještě postupně upravovat.

Zajímavé ale je, jak je zadržený střelec dáván bez jakýchkoli důkazů do souvislosti s krajní pravicí a křesťanským fundamentalismem. Pokud při tom policie nebo média vychází z profilů na sociálních sítích, bylo by záhodno připomenout, že vytvořit fiktivní profil není nic složitého a američtí či izraelští operativci běžně sociální sítě jako Facebook a Twitter využívají k zakládání falešných profilů neexistujících lidí, což se používá například pro rozněcování revolucí, kterými si nyní prochází arabský svět.

Na místě tak je otázka, zda nejde o záměrný spin - vytvořit zdání, že útočník je křesťan a příslušník krajní pravice a celá akce tak další ukázkou tzv. false flag psychologické operace.

celý článek čtěte zde

6794 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny