„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Proč chce Rusko do roku 2012 postavit více než 5000 protiatomových krytů v Moskvě?

Autor: FreePub | Publikováno: 4.7.2011 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Rusko se zdá být ve spěchu v přípravě na něco. RT hlásí, že do roku 2012 bude v Moskvě vybudováno více než 5 000 protiatomových krytů. Ruské orgány se domnívají, že tyto nové kryty jsou naléhavě nutné, neboť současné protiatomové kryty sotva stačí pro přibližně polovinu populace a jsou velmi zastaralé. Navíc je velmi málo protiatomových krytu pro ty, kteří nyní žijí mimo centrum města. Úředníci prakticky chtějí, aby celá populace v Moskvě mohla dosáhnout protiatomových krytů během několika minut. Ale v této době, kdy je po „studené válce“, proč má 5 000 protiatomových krytů takovou naléhavou nutnost?

Ale není to jen Rusko, které staví úkryty.

Před pár lety civilní obrana Šanghaje oznámila dokončení naprosto masivního podzemního úkrytu. Bylo hlášeno, že úkryt se rozkládá na ploše více než 90 00 metrů čtverečních a může pojmout až 200 000 lidí najednou.

Nuclear War

Ale to obří kryt není ani tak velký jako „podzemní Velká zeď“, která byla postavena během 60. a 70. let. Odhaduje se, že „podzemní Velká čínská zeď“ obsahuje 19 kilometrů tunelů a úkrytů a může pojmout až 300 000 lidí. Údajně má sklad munice, nemocnici, divadlo a dokonce i knihovnu.

A co americká vláda, staví protiatomové kryty pro své občany?

Ne.

Zjednodušeně řečeno, Američané jsou snadný cíl. Ať už jde o zákeřný útok, nebo plnou jadernou válku, Američané doslova nemají kam jít. V případě jaderného útoku, by většina z Američanů měla jen štěstí a dost času zalehnout, krýt se a odříkávat modlitby.

Je smutnou pravdou, že americká vláda považuje hrozbu jaderné války za minulost.

Po celá desetiletí byl drtivý jaderný arzenál americkou hlavní ochranou proti jadernému útoku, ale díky několika posledním prezidentům tyto strategické jaderné zbraně byly většinou demontovány.

V současné době USA mají jen 5 113 jaderných hlavic v zásobě, což představuje 84 procentní pokles z 31 255 hlavic v roce 1967.

Ale to zdaleka nestačí pro Baracka Obamu. V současné době Obama pracuje na smlouvě, podle které by Spojené státy a Rusko měly dovoleno mít maximálně 1 550 rozmístěných jaderných hlavic.

Takže s jadernými zbraněmi se rychle šířícími po celém světě a zlomkem atomových bomb, která mají USA, není na ně jaderný útok pravděpodobnějsí?

Samozřejmě že ano, ale protože mainstreamová média říkají, že Američané se nemusím bát jaderné války, tak už většina z nich ani o ní nepřemýšlí.

Ale Rusko má samozřejmě jiný přístup. Zřejmě mají pocit, že stavení všech těchto úkrytů je důležité z toho či onoho důvodu.

Takže jsou jen paranoidní, nebo jsou několik kroků před námi?

Překlad článku Why Is Russia Building 5000 More Nuclear Bomb Shelters In Moscow By The End Of 2012?
http://endoftheamericandream.com/archives/why-is-russia-building-5000-more-nuclear-bomb-shelters-in-moscow-by-the-end-of-2012

http://www.freepub.comehere.cz

6807 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny