„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Kdo z Čechů letos jede na Bilderberg? Vondra ne

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 3.6.2010 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Který český politik navštíví letos setkání elitní skupiny Bilderberg není jasné. Neví to prý ani Alexandr Vondra, který v Česku platí za politika nejvíce napojeného na zahraniční politické kruhy.

Přísně střežené setkání špiček světového byznysu, finančnictví, politiky a mediální scény, které probíhá pravidelně od padesátých let, se letos uskuteční ve Španělsku.

Bilderbergovci se scházejí podle potřeby několikrát za rok, ale velkou roční konferenci pořádají pravidelně na jaře vždy na jiném místě planety. Program je tajný, stejně tak většinou utajení podléhá i seznam účastníků konference. Jediné, na co lze vsadit, tak bude jistota bezpečnostních opatření, která si nezadají s manévry při příjezdu nejmocnějších mužů světa jako je například Barack Obama. A pak to, že hlavní média budou o akci jako už několik desítek let loajálně mlčet.

Lidé, kteří se na Bilderbergu scházejí, jsou přitom ještě mocnější, než zmínění politici, protože to jsou oni, kdo je svým rozhodnutím do vysokých politických funkcí nominují. Na Bilderbergu se scházejí skuteční vládci, šedé eminence, lidé v pozadí, kteří nestojí v záři reflektorů, ale o to více se snaží hýbat dějinami.

Bilderberg má stálé hosty, kterými je stará evropská šlechta, stejně jako jeden z nejmocnějších lidí planety, David Rockefeller, a jeho věrní, například bývalý šéf americké diplomacie Henry Kissinger a další zastánci nového světového řádu.

Kromě nich přijde vždy pozvánka i některým vybraným politikům, šéfredaktorům prestižních deníků, byznysmenům, kteří se účastní pouze některých konferencí.

Vondra letos nepojede

Z Čechů zatím okusili jednání mocných jen někteří - mezi nimi Karel Schwarzenberg, který byl na Bilderbergu hned dvakrát a dodnes ho kvůli tomu voliči volají k zodpovědnosti, protože nikdy pořádně nevysvětlil, co se na schůzkách elitářů (bez mandátu k jednání a za zavřenými dveřmi) rozhoduje a z jaké pozici tam tedy vystupoval.

Setkání se dříve účastnil i další bývalý ministr Topolánkovy vlády a senátor ODS Alexandr Vondra. Ten už loni poznamenal, že se nikam nechystá, že sice párkrát na Bilderberg vyjede, ale na tehdejší jednání před rokem - které se konalo kupodivu v Řecku - pozvání nedostal.

Letos se Bilderbergovci sjedou do Španělska (že by bylo Španělsko dalším bankrotujícím státem a konference Bilderberg byla vždy předzvěstí budoucího vývoje?). Španělský deník Público nedávno v krátké zprávě informoval, že letošní setkání se uskuteční ve dnech 3.-6. června v Sitges, katalánském letovisku na jih od Barcelony.

Redakce Prvnizpravy.cz zaslala dotaz Alexandru Vondrovi, zda se chystá na toto setkání a pokud ne, zda případně ví o tom, kdo jiný z Čechů na jednání zamíří.

"Já ne. Ani nemám pozvání. Nevím, koho a zda vůbec někoho od nás zvou," odpověděl Vondra pro server Prvnizpravy.cz.

Vondra je zároveň jedním z pěti členů tzv. Trilaterální komise, dalšího uskupení, které podobně jako Bilderberg založil zmíněný Rockefeller. Vedle Vondry jsou členy Trilaterální komise i Schwarzenberg, Vladimír Dlouhý, Jiří Kunert a Pavel Telička.

Na dotaz, proč Vondra coby člen Trilaterální komise nemá informace o pozvaných na Bilderberg, senátor odpověděl:

"Trilaterála měla teď meeting v Irsku, zván jsem tam byl, ale nejel. Myslím, že z ČR jel jen Dlouhý, možná Kunert. Kníže ani já ne," řekl Vondra.

Prý se nyní věnuje spíše kampani a situaci v ODS. "Kvůli času a kampani. Volím mezi důležitým a méně důležitým," odpověděl na dotaz, proč pozvání na prestižní setkání odmítnul.

www.prvnizpravy.cz

 

4033 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Temná minulost hraběte Walderode: Pomáhal vytipovat Lidice jako odplatu za atentát na Heydricha? Prolomení Benešových dekretů v den popravy parašutistů. Náhoda, nebo symbol?Totálně odporné. Mladík pod hrozbou smrti musel sledovat, jak mu migrant znásilňuje jeho přítelkyni na výletě v Německu

Eurabia.cz

Syrský “uprchlík” plánoval masakr v kosteleDíky infiltraci bavorských mešit českou antiislamistkou Křížkovou jsme potvrdili propojení pražských islamistů na ty v Mnichově

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Profesor Chýla: Milion chvilek se musí na Letné omluvit. S Babišem a EU je to jinak. Mrzí mě přístup mladých„Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny