„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Kárlův kuhhandl aneb zpátky do Reichu

Autor: Miro Suja | Publikováno: 23.6.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg a potažmo vláda ČR uvažují o „výměně" Lobkowického paláce za pozemek na okraji Berlína.

Německo by rádo získalo tento architektonický skvost a českou barokní kulturní památku na pražské Malé Straně proto, že ji má pronajatou jako ambasádu „již" od sedmdesátých let. Němci svoji žádost odůvodňují i tím, že tato budova má pro Němce historickou hodnotu, protože posloužila jako útočiště dederáků, prchajících z východoněmeckého ráje. Na tuto „historickou" událost si ještě pamatuji, poněvadž jsem se na ty fronty východních Němců před touhle ambasádou chodil koukat. Škoda jen, že jsem tehdy od nějakého dederáka nekoupil trabanta či wartburga za 500 Kčs, tak jako mnoho Čechů. Nemálo šťaslivců tyto východoněmecké bouráky od prchajících Němců obdrželo i zdarma.

Abyste správně rozuměli, nejsem vůbec proti tomuto kuhhandlu, naopak. Němcům bych nejen za ty trabanty a wartburgy, co nám zde zanechali ještě přidal i Černínský palác, ve kterém bylo přes válku sídlo úřadu říšského protektora Reinharda Heydricha, a to i s celým současným osazenstvem včetně Schwazenberga a samozřejmě i s oficiální omluvou za vraždu Reinharda H. Z historického hlediska je to budova pro Němce mnohem významnější.

Jen pro pořádek, na který si Němci tak potrpí, bych ještě uvedl, že v průběhu protektorátu Němci přestěhovali muzejní exponáty ze Žižkova a Karlína do Schwarzenberského paláce na Hradčanech, kde bylo od roku 1940 budováno německé Vojenské muzeum. Tudíž z důvodu dobrých sousedských vztahů bych Němcům přihodil i ten. No a když už jsme vedle Hradu, šoupl bych jim ho taky. Ostatně prezidenta s německým jménem tam již máme.

Kdyby nám Němci slíbili dobrou správu, trochu autonomie a hlavně jejich důchody a mzdy, tak bych snad nebyl ani proti odevzdání celého Česka. Oprášili bychom němčinu a byl by klid. Protektorem by se mohl stát Karl von Schwarzenberg. Česky i německy trochu mluví a z Černínu by se ani stěhovat nemusel.

http://www.czechfreepress.info

4536 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny