„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Evropa opět napadena bakteriologickou zbraní?

Autor: Daniel Solis | Publikováno: 22.6.2011 | Rubrika: ZDRAVÍ
Ilustrace

Experti jsou si za jedno v názoru, že bakterie EC, která způsobuje závažná onemocnění až smrt, je geneticky upravená bakteriologická zbraň. Vykazuje totiž 4 zásadní ukazatele, které toto podezření potvrzují.

K dnešnímu datu bylo v 10 evropských zemích nákazou vážně postiženo více než 3500 lidí a 35 osob nákaze podlehlo. Tomu, že se jedná o biologický útok vyspělou bakteriologickou zbraní, nasvědčuje nejprve způsob, jakým byla nákaza rozšířena, dále neobvyklá genetická struktura bakterie samotné a skutečnost, že se jedná o velmi odolný a vysoce toxický laboratorní organizmus, který ve volné přírodě nemá obdoby.

1. Multifokální šíření: Nákaza se rozšířila na několika místech zároveň, prakticky přes noc. Epidemie se šíří vysokým tempem.

2. Odolnost: Bakterie je vysoce rezistentní vůči širokému spektru antibiotik, díky svému specifickému genetickému vybavení.

3. Neznámý nosič: Klasická bakterie E. Coli se šíří feko-orální cestou. Přenáší se potravinami, které byly v kontaktu s výkaly obsahujícími bakterii. V případě aktuální epidemie se nákaza takto nešíří a skutečný nosič nebyl doposud odhalen.

4. Genetická rekombinace: DNA bakterie vykazuje jasné stopy hybridní kombinace dvou odlišných bakteriálních kmenů.  Aktuální kmen enterohemoragické E. Coli O104:H4 nebyl doposud nikde zaznamenán. Je zároveň velmi nakažlivý a velmi toxický. Nejvíce se genticky podobá enteroaggregativnímu kmenu EAEC 55989, který byl izolován ve Středoafrické republice, kde způsoboval závažné střevní potíže doprovázené krvavými průjmy podobné příznakům cholery. Nový kmen navíc produkuje specifický enterotoxin, zvaný verotoxin, podobný toxinu Shigelly dysenterie, který inaktivuje RNA ribosomů intoxikovaných buněk a vede k zástavě proteosyntézy a tím k nekróze.

Verotoxin se navazuje na ledvinové buňky a způsobuje hemolyticko-uremický syndrom (HUS), který vede k vážnému poškození ledvin (při zanesení do krve, je toxin vysoce specifický k epitopům na kapilárách ledvinových glomerulů, kde se navazuje a poškozuje ledvinový epitel zesítěním fibrinu. Rozrušeným epitelem pak prochází do krevního oběhu a vede k poškození erytrocytů a agregaci trombocytů a k následnému vzniku hyaliních trombů. Spolu s uvolněnými látkami z poškozených epitelí (především endotelin) tak přispívají tromby k selhání průtoku krve ledvinami a rozvíjí se v jedné třetině případů postižení právě HUS, což je trojnásobek běžné incidence). Narušení střevní sliznice je spojeno s únikem tekutin a krve do střeva. To vede k těžkým krvavým průjmům připomínajícím shigelózu.  Bakterie je schopná poškodit mimo to i játra, krev a mozek.

Specificita působení bakterie je taktéž zarážející. Většina obětí je ve skupině dospělých žen, přitom HUS povětšinou postihuje děti.

Závěr

Po opakovaných pokusech o destabilizaci společnosti prostřednictvím biologických zbraní a sterilizačních agens aplikovaných vakcinologicky, které jsme v posledních letech zažili, se průmyslovými státy sponzorovaný terorizmus touto cestou pravděpodobně pokouší vytvořit prostor pro mnohem rozsáhlejší zpravodajskou operaci.

Nebyla to náhoda, že útoky z 11. září 2001 byly následovány velmi podivnou aférou s bakteriologickou zbraní antraxem. Invaze do Iráku byla doprovázena propuknutím nákazy SARS, následovala ptačí chřipka H5N1 a nedávno chřipka prasečí H1N1. Nyní nám skuteční teroristé, jimiž budou s velkou pravděpodobností tajné služby, nebo jejich soukromí subdodavatelé služeb, předvádí další trik ze svého repertoáru. Šíření strachu, nejistoty a cholery, je v časech sociálních protestů, které se šíří po celé Evropě jak požár, logickou reakcí ze strany těch, kteří se bojí o své pozice, či o pozice jimi dosazených protagonistů jejich loutkových režimů.

V širší perspektivě tato epidemie ale nemusí být pouze odpovědí na šířící se vlnu nespokojenosti s hospodářskou situací a sociální politikou západních režimů, ale i předzvěstí zahájení další fáze nastolení onoho nového světového řádu, který si vzal na mušku nejen další porobu lidstva, který se chystá uchvátit pákistánský jaderný arzenál jako záminku pro další geopolitický šachový tah, ale vyzval zároveň svého největšího věřitele k boji o kontrolu nerostných zdrojů a jejich tranzitních území.

Dozvíme se dnes, že v údajných nalezených záznamech rádoby zavražděného Usámy bin Ládina byla zmínka o bioterorizmu a bakteriologických válkách, nebo až po onom dalším teroristickém útoku pod falešnou vlajkou, který se chystá na berlínský Olympiastadion, ku příležitosti zahájení fotbalového mistrovství světa žen, tak netrpělivě očekávaného samotnou německou spolkovou kancléřkou Angelou Merkelovou, již od jejího novoročního projevu?

Odkazy:

Deadly E. coli outbreak caused by rare strain of bacterium, UN confirms

E.coli Outbreak Linked to Aggressive New Strain

EHEC: Update from Spiegel

Killer germ very antibiotic resistant: German researchers

Europe E.coli is toxic new strain, trade row grows

Killer E.coli strain described as deadliest yet

E.coli in Europe outbreak never seen before

WHO: E.coli outbreak cause by new strain

Never seen before E.coli strain hits Europe - video

Outbreak in Europe blamed on 'super-toxic' strain

UK confirms E.coli cases linked to German outbreak

Cucumbers cleared, sources of E.coli not yet found

5163 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny