„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Španělsko asi bombardovat nebudou

Autor: odjinud | Publikováno: 10.6.2011 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Už druhý týden demonstrují v ulicích španělských měst nespokojení, převážně mladí Španělé. I přes informační blokádu demonstrace sílí. Zřejmě proto se vládnoucí struktury rozhodly použít proti demonstrantům brutální sílu.

Světový vývoj ekonomiky dospěl do stadia, ve kterém jsou již téměř všechny zdroje rozděleny. O využití potenciální pracovní síly rozhoduje globální finanční systém ovládaný oligarchy a jejich manažery (banky a investiční fondy rozhodují o tom, kde se bude vyrábět a prodávat). Mladí lidé ve Španělsku si uvědomují svoji bezvýchodnou situaci. V existujícím systému se stali „nepotřebným zbožím“ (celý systém je nastaven jako forma demokratické samosprávy pracovní a kupní síly). Jejich politici, stejně jako ti naši slouží globální oligarchii a přitom nás ještě okrádají. Prolhanost a korupce politiků zvyšují touhu lidí po skutečné změně.

Španělští demonstranti komunikují na facebooku např. zde: http://www.facebook.com/pages/Movimiento-15M/211669055522959?ref=ts

Podle posledních informací policie nyní rozhání demonstranty a rozsáhle zatýká.

Doufejme, že se nám podaří staré struktury svrhnout s minimálními ztrátami na životech. Je celkem pochopitelné, že se budou bránit podobně agresivně jako jejich kolegové v Tunisu, Libyi či Egyptě.

Pár aktuálních fotek: http://www.flickr.com/photos/acampadabcnfoto/show/with/5764467071/
 

3833 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny