„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Vyhostí Švýcaři letošní zasedání skupiny Bilderberg?

Autor: Vít Jedlička | Publikováno: 7.6.2011 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Člen Švýcarské národní rady varuje před zasedáním Bilderberg skupiny.

Švýcarská lidová strana (SVP), za níž v Národní radě (ekvivalent českého parlamentu) zasedá Dominique Baettig, je nejsilnější politickou stranou ve Švýcarsku. Její výsledek 28,9 procenta v posledních švýcarských volbách byl historicky nejlepší výsledkem nejenom této strany, ale jakékoliv švýcarské strany již od roku 1918.

Ačkoliv Švýcarská lidová strana  má v názvu slovo lidová, s českými lidovci nemá po ideologické stránce pranic společného. V SVP se snoubí silně zakořeněný euroskepticizmus s vysokou mírou obhajování tržních principů (libertariánství) včetně svobodného zahraničního obchodu. To vše je korunováno vysokou ochotou bránit všechny tradiční společenské hodnoty rodinou počínaje, suverenitou a neutralitou Švýcarska konče. Z toho také vyplývá požadavek SVP na to, aby Švýcarsko vystoupilo z OSN, do kterého Švýcaři vstoupili až v roce 2002, přestože na území Švýcarska sídlí několik organizaci OSN již od jejího založení.

Mezi podobně smýšlející strany se v Evropě dá zařadit například britská United Kingdom Independece Party (UKIP) Nigela Farage nebo Strana svobodných občanů (Svobodní) Petra Macha.

Dominique Baettig proslul v minulém roce především díky jeho zapojení do snahy dostat bývalého prezidenta George Bushe ml. před mezinárodní soud pro zločiny proti lidskosti (schválení mučení). George Bush na základě nebezpečí zatčení na Švýcarské půdě zrušil svojí návštěvu Švýcarska. V Čechách o tom informoval například i server idnes.cz. (trestní oznámení zde, více zde)

Dominique Baettig

Další, neméně odvážný krok, bylo vyhlášení deklarace loni v létě, která volala po připojení okolních regionů EU ke Švýcarsku a kterou podepsalo 29 poslanců SVP. Byla to reakce na hlasy, které v té době volaly po připojení Švýcarska k EU. U nás o tom napsal podrobněji tyden.cz.

V nedávném dopise Dominique Baettig varuje Švýcarskou federální vládu a prokuratůru před riziky, které sebou přináší setkání skupiny Bilderberg tento rok ve Švýcarsku.

Pár základních fakt k Bilderbergu:

  • Američtí představitelé se těchto schůzek účastní i přesto, že jím to výslovně zakazuje americký zákon Logan Act, podle které jsou tajné schůzky představitelů USA trestným činem.
  • První setkání skupiny Bilderberg proběhlo v roce 1954 v Nizozemském hotelu Bilderberg, podle kterého se skupina jmenuje.
  • Prvním předsedou skupiny Bilderberg se stal bývalý vysoce postavený člen SS – nizozemský princ Prince Bernhard
  • Mezi prominentní členy Bilderberg skupiny patří David Rockefeller – zakladatel Trialterální komise (členové Telička, Vondra, Švejnar, Schwarzenberg), čestný předseda Rady pro mezinárodní vztahy (CFR), jehož fondy financovaly vznik OSN i ústavy nacistické rasové hygieny.
  • Současný předseda Bilderberg skupiny se v rozhovoru pro internetové noviny EUobserver pochlubil, že Bilderberg skupina hrála zásadní roli při vytváření společné evropské měny Euro.

Vít Jedlička je předseda Reformy.cz a člen Strany svobodných občanů

www.reformy.cz

5795 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneRasismus je zpátky a sílí

euPortal.cz

Vláda v německém státu Bádensko-Württembersko se rozhodla na základních a středních školách zakázat nošení burek a nikábů. Babišova vláda zákaz islámského zahalování blokujeCo ukázal pornoskandál: Důvěra a solidarita je tatam. Patříte k "nižším vrstvám"? Bílé nemuslimky na prodej. Tohle je dnešní feminismus. Ochrana jen pro elity

Eurabia.cz

Švédové se definitivně zbláznili. Zločinci jim vraždí děti a oni místo toho řeší gender“Uprchlíci vám vydělají na důchody, vy xenofobové.” A realita? Přes 50% uprchlíku nepracuje!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ParlamentniListy.cz

„11 cikánů pryč.“ Bohumín: Článek, ze kterého se zvednul kufr. A hnusné videoPorušení zákona? Piráti rozjeli kampaň na Prague Pride, kterou platili z vašich peněz
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny