„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Vazby rodiny Baracka H. Obamy na CIA

Autor: SocTraf | Publikováno: 4.6.2011 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Vůdce třetího světa, který konkuroval hegemonii Spojených států, který byl obviněn z pokusu získat atomovou zbraň a z napomáhání „osy“ nepřátel Ameriky. Nemluvíme ani o Sadámovi Hussainovi ani o Mahmudovi Ahmadinejadovi, ale o indonézském  prezidentovi Sukarnovi.

Podpora USA puči v Indonézii a projekt CAMELOT

Lolo Soetoro, nevlastní otec prezidenta Obamy, důstojník indonézské armády v záloze povolaný zpět do služby v armádě v roce 1965 ze svého studia a East-West Center na Havajské univerzitě, na které získal stipendium od CIA, byl pěšákem ve spiknutí generála Suharty, muže kterého CIA určila jako vůdce puče v roce 1965, který svrhl Sukarna a vedl k likvidaci mezi 500 000 až 1 milionem členů Indonézské komunistické strany. Lolo Soetoro byl jedním z asi 4000 důstojníků indonézské armády, který podstoupil výcvik ve Spojených státech v letech 1958 až 1965, a o kterých CIA a Pentagon chtěl mít jistotu, že budou připravení pro dlouho připravované svržení Sukarna. Převážná většina důstojníků indonézské armády, kteří podstoupili výcvik v zahraničí získali výcvik ve Spojených státech, ne v Sovětském svazu nebo Číně. Letectvo bylo naopak považováno za prokomunstické a vliv komunistické strany sahal mezi mladší důstojníky indonézského námořnictva, zvlášť v jihojávské Surabayi.

Indonézská armáda také zahrnovala sympatizanty Indonézské komunistické strany, obzvlášť jednotky v centrální a východní Jávě, což byly oblasti, o které se zajímala Ann Soetorová a její „antropologická polní práce“ pro americkou vládu. Policie v centrální a východní Jávě také sympatizovala s komunisty.

Obamova matka, Ann Soetorová byla vyslaná z Havaje do Indonézie v roce 1967 spolu se sedmiletým Barackem Obamou, aby infiltrovala vesnice na Jávě a provedla průzkum  politického přesvědčení mezi jávským obyvatelstvem pro CIA. Ti, kteří měli tolik smůly, že byli označení za komunisty, nebo podporovatele Sukarna, byli CIA určeni k likvidaci, a listina s lidmi určených k likvidaci byla předána Suhartovým vojenským důstojníkům, včetně Lola Soetora. V průběhu studené války bylo užití antropologů CIA a Ministerstvem obrany k sběru etnografických a kulturních informací běžné. Moderní kořeny klasifikovaného amerického zpravodajského programu, nazvaného projekt CAMELOT, pochází z roku 1964, tři roky předtím než Dunham Soetorová dorazila do Indonézie. Prvním oblastí pro testování CAMELOTu bylo Čile a bylo zaměřeno na domorodé obyvatelstvo, včetně Mapučských indiánů.

Užití antropologů jako je Dunham Soetorová bylo podporováno granty, které byly proprány skrze nadace Ford, Rockefeller a Carnegie. Mnoho aktivit Dunham Soetorové bylo sponzorováno Ford Foundation.

(celý článek: SPECIAL REPORT: Ann Dunham Soetoro)

Wayne Madsen, Opinion Maker

http://srsen.wordpress.com

3555 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny