„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Prezident Klaus poblahopřál "politicky nekorektnímu" Dolečkovi

Autor: -abb- | Publikováno: 3.6.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Prezident Václav Klaus zaslal blahopřejný dopis prof. Rajko Dolečkovi. K šestaosmdesátým narozeninám mu popřál pevné zdraví, radost z práce a klid. 
 
Prezident připomněl, že ačkoli je profesor Doleček znám české veřejnosti především svou profesí jako propagátor zdravého životního stylu a dietolog, nemalá část, ke které se také řadí, jej zná z jeho knih a publicistických prací, které se týkají složitých osudů jihoslovanských národů, na prvním místě Srbů.

"Víte, že spolu v tomto směru sdílíme řadu velmi blízkých pohledů a postojů, zvláště pokud jde o tragické události na Balkáně v devadesátých letech minulého století. Oba také víme, že nebylo a není lehké zastávat veřejně názory, které jsou v aktuální situaci ´politicky nekorektní´ a jejichž obhajobou si proto člověk často vyslouží negativní mediální nálepky," napsal prezident Klaus v dopise s tím, že si váží každého, kdo takové riziko vědomě podstupuje, a to s vědomím, "že občanská angažovanost má přímou souvislost s nikdy nekončím bojem za svobodu jednotlivce i celých národů."

Prezident si Rajko Dolečka především z těchto důvodů váží a na závěr dopisu ještě jednou gratuluje k jeho narozeninám.

Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc. se narodil 1. června 1925 v Praze, má česko-srbský původ. Jeho matka byla bosenská Srbka, otec Čech.

Doleček studoval medicínu v Bělehradě, dokončil ji na Karlově univerzitě v Praze. Od počátku své medicínské kariéry pracuje v Ostravě, nyní na interní klinice Fakultní nemocnice Ostrava.

Po rozbití Jugoslávie a během občanské války se angažoval za srbský národ jak ve svých knihách, tak v novinových článcích.

V roce 2010 například vyšla jeho kniha rozhovorů s generálem Mladićem, kterou si můžete objednat zde.
 
Rajko Doleček (vlevo) s generálem Ratko Mladičem
 

5068 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)

ePortal.cz

Šéf Pirátů a satanista Ivan Bartoš reaguje na nenávistné komentáře u své fotky před duhovou vlajkou. V rámci satanského rituálu se oženil s hercem Janem CinuNemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně Šojdrová

euPortal.cz

Žádat Nebe, aby papeže Františka odstranilo, je více než naléhavou otázkou našeho přežití, a to jak na úrovni občanské, tak církevní; je načase, aby uvolnil místo člověku se zdravým rozumem a katolickou vírouPropuštěný učitel uvedl, jak neziskovky převzaly výuku ve škole. Multikulturalismus a džungle

Eurabia.cz

Islamizovaná Anglie: Napsala, že nemiluje islámské zvyky a tak ji vyhodili od maturity Má Polsko trvat na válečných reparacích od Německa? Hlasujte!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ParlamentniListy.cz

Aparátčík Babiš si bude brát do úst rok 1968? U Šafrů premiérovi prokádrovali celé přibuzenstvoProfesor Pavlíček chladí horké hlavy Zemanových odpůrců: To všechno nastavil už Havel. Rychle jste zapomněli, co prováděl Sobotka Babišovi
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny