„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Prezident Klaus poblahopřál "politicky nekorektnímu" Dolečkovi

Autor: -abb- | Publikováno: 3.6.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Prezident Václav Klaus zaslal blahopřejný dopis prof. Rajko Dolečkovi. K šestaosmdesátým narozeninám mu popřál pevné zdraví, radost z práce a klid. 
 
Prezident připomněl, že ačkoli je profesor Doleček znám české veřejnosti především svou profesí jako propagátor zdravého životního stylu a dietolog, nemalá část, ke které se také řadí, jej zná z jeho knih a publicistických prací, které se týkají složitých osudů jihoslovanských národů, na prvním místě Srbů.

"Víte, že spolu v tomto směru sdílíme řadu velmi blízkých pohledů a postojů, zvláště pokud jde o tragické události na Balkáně v devadesátých letech minulého století. Oba také víme, že nebylo a není lehké zastávat veřejně názory, které jsou v aktuální situaci ´politicky nekorektní´ a jejichž obhajobou si proto člověk často vyslouží negativní mediální nálepky," napsal prezident Klaus v dopise s tím, že si váží každého, kdo takové riziko vědomě podstupuje, a to s vědomím, "že občanská angažovanost má přímou souvislost s nikdy nekončím bojem za svobodu jednotlivce i celých národů."

Prezident si Rajko Dolečka především z těchto důvodů váží a na závěr dopisu ještě jednou gratuluje k jeho narozeninám.

Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc. se narodil 1. června 1925 v Praze, má česko-srbský původ. Jeho matka byla bosenská Srbka, otec Čech.

Doleček studoval medicínu v Bělehradě, dokončil ji na Karlově univerzitě v Praze. Od počátku své medicínské kariéry pracuje v Ostravě, nyní na interní klinice Fakultní nemocnice Ostrava.

Po rozbití Jugoslávie a během občanské války se angažoval za srbský národ jak ve svých knihách, tak v novinových článcích.

V roce 2010 například vyšla jeho kniha rozhovorů s generálem Mladićem, kterou si můžete objednat zde.
 
Rajko Doleček (vlevo) s generálem Ratko Mladičem
 

5174 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!Hrdinové z Antify proti důchodkyni s chodítkem (+ video)Na antirasistické konferenci zakázali bělochům pokládat otázkyGreta není první! Už před 27 lety tleskali světoví potentáti holčičce, která nechtěla dýchat vzduch a kupodivu dodnes blahobytně žije (+ video)

ePortal.cz

Rebelie lhářů. Vzpoura proti neexistujícímu „šestému masovému vymírání“ODS na cestě od modré k červené. K tomu můžeme ještě přičíst návštěvu předsedy ODS Petra Fialy v Řeporyjích, kam přijel podpořit místního hulváta Pavla Novotného

euPortal.cz

Další šílenosti, které se dějí ve Čtvrté říši Angely Merkelové. Každý, kdo je v Německu proti imigraci, je automaticky označován za „rasistu“ či „pravicového extremistu“...Tajné služby: Vyšší forma diplomacie? Náš významný zpravodajský důstojník o tom byl přesvědčen. Bývali špióni statní jonáci! Poslední Polreichova "zpráva o stavu světa"

Eurabia.cz

V Brně na ZŠ Vejrostova propagují dětem lásku k islámu!Orbán: Pokud Turecko pustí imigranty, použijeme na hranicích sílu!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Rasputina na PutinaŽe Praha volí jako rozšířený ústav pro choromyslné, je věcí známou a ostatním lidem českým , moravským i slezským svorně proklínanou

ParlamentniListy.cz

Ján Čarnogurský pro PL: Za migraci může Západ. Liberalismu se bojím více než komunismu„Kdo nehlásá ve jménu EU, USA i Grety svaté, hlásá proti nám.“ Komentátor Vyoral tuší, co se po „výhrůžkách“ Pavla Zemana bude dít a koho to postihne
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny