„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Vsadí si finační trhy i na vaši smrt?

Autor: odjinud | Publikováno: 26.5.2011 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Na finanční trhy vstupuje obchod s lidskou smrtí. Vydělá penzijní fond, protože lidé předčasně umřou, či nevydělá, protože lidé budou žít déle, než se čekalo? Chcete se vsadit?

Goldman Sachs, Deutsche Bank a JPMorgan Chase - investiční banky, ktere mají hlavní podíl na vzniku finanční krize, rozjíždí spekulativní obchod se sázkami na lidskou smrt. Podobně jako riziko splácení či nesplácení hypoték zabalí i riziko, zda lidé, kteří si platí penzijní pojištění v soukromých fondech, umřou v předpokládaném věku či nikoli, do úhledných balíčků a budou je prodávat investorům.

Pokud lidé umřou dříve, investoři vydělají, pokud budou žít dlouho, investoři prodělají. No, není to krasná příležitost, jak zbohatnout z války či ze záměrného rozšíření nebezpečného viru?

Farmaceutické firmy, vojenský průmyslový komplex, drogoví a jini mafiáni a politici tak mohou vhodně investovat a zároveň zařídit, aby lidé umřeli skutečně dříve než se původně očekávalo. Na lidské smrti se tak bude vydělávat mnohonásobně více neř dříve.
 

4637 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny