„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Vondra urazil Rockefellera: Sbor důchodců, prohlásil o Trilaterále

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 3.7.2010 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Místopředseda ODS Alexandr Vondra má Trilaterální komisi za sbor důchodců. Sám je jejím členem, tvrdí ale, že její vliv se přeceňuje. Dá se ale Vondrovi věřit?

V době před konáním konference Bilderberg ve španělském Sitges jsem se Alexandra Vondry sms dotazem ptal, zda pojede na toto setkání nebo zda alespoň ví o někom jiném z Čechů, kdo se na něj v roli pozvaných chystá.

Odpověděl něco ve smyslu, že pozvánku nedostal a neví, kdo a zda vůbec někdo z Čechů na setkání letos jede.

Reagoval jsem tvrzením, že je zvláštní, když člen Trilaterální komise nemá informace o tom, kdo jede na Bilderberg.

"Trilaterála měla teď meeting v Irsku, zván jsem tam byl, ale nejel. Myslím, že z ČR jel jen Dlouhý, možná Kunert. Kníže ani já ne...," odpověděl tehdy ještě jen senátor ODS.

Už tato informace je zajímavá. Trilaterální komise se skutečně sešla 7. až 9. května v irském Dublinu na svém výročním zasedání. I Vladimír Dlouhý a Jiří Kunert "sedí", protože ti jsou skutečně členy skupiny, jak je zřejmé i z jiných zdrojů (spolu s Vondrou, Karlem Schwarzenbergem a Pavlem Teličkou).

Vondra ale v sms pokračoval. "Ale obecně - Trilaterála je přeceňována. Je to tak trochu sbor důchodců," napsal.

Osobně si nemyslím, že by si Vondra myslel, že je Trilaterála sborem důchodců. Spíše chtěl vytvořit dojem, že tomu tak je, aby od této skupiny odpoutal pozornost.

On totiž Henry Kissinger, David Rockefeller a další jsou už sice v důchodovém věku, to ano, ale nemyslím, že by bylo moudré je podceňovat jako důchodce. Schopní jsou všeho - a to i přes svůj kmetovský věk.

Vondra tak nejspíše mlží a snaží se omluvit soukromou organizaci, kterou David Rockefeller v roce 1973 založil (po souhlasu, kterého se mu dostalo na půdě Bilderberg Group) za účelem sbližování USA, Evropy a Japonska.

Organizace je totiž obestřena řadou tajemství, což jejím členům v praktickém životě překáží a nálepky klubu spiklenců by se tak rádi zbavili. I Vondra se proto snaží věc zlehčit a navodit dojem, že Trilaterální komise je jen neškodným spolkem starých bláznů.

Tak jako tak by to možná měl někdo Rockefellerovi říci - jak se (i o něm) Vondra zmiňuje. Jestli je totiž někdo, kdo může Vondrovi zatnout tipec, pak je to jeho loutkovodič Rockefeller...

8194 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny