„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Počet spermií nadále klesá, říkají vědci

Autor: FreePub | Publikováno: 3.5.2011 | Rubrika: ZDRAVÍ
Ilustrace

NaturalNews | Znečištění životního prostředí, plastové chemikálie, léky, pesticidy, nezdravé diety, záření vyzařují technologie – tyto a mnohé další faktory přispívají k epidemii poklesu počtu spermií u moderních mužů, říkají vědci. Podle zpráv odhadem osm milionů amerických párů ma nyní problémy s plodností a asi polovina z těchto případů se týká mužů se špatnou kvalitu spermatu.

Dnešní muži mají menší množství spermií, než měli muži před 50 lety. Před dobou zemědělských chemikálií, fluoridu ve vodě a mobilních telefonů bylo menší vystavení elementům poškozujících spermie, z toho důvody měli muži dříve lepší kvalitu spermatu. Stálé zvyšování chemikálií narušující hormony a dalších poškozujících faktorů pokračuje a způsobuje spoušť v mužské plodnosti a tato epidemie se stále zhoršuje.

Minulý rok pět let trvající studie zjistila, že bifenyl-A (BPA), široce používaná chemikálie v mnoha plastových produktech, je zodpovědná za ničení spermií. Další studie prezentovaná v roce 2006 na konferenci Americké asociace pro reproduktivní medicínu zjistila, že běžný selektivní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), antidepresivum, může snížit počet spermií doslova na nulu.

Výzkumníci z Cleveland Clinic Lerner College of Medicine na Case Western Reserve University v Ohiu zjistili, že pravidelné užívání mobilních telefonů vede k výraznému poklesu počtu spermií. A nedávná studie z univerzitní nemocnice San Cecilio, Granda, ve Španělsku, zjistila, že běžné pesticidy používané v potravinářských plodinách vedou ke špatné kvalitě a sníženému počtu spermií.

Obezita, jedení nezdravého jídla a pití sodovky, používání notebooku na klíně, ale i příliš mnoho horkých koupelí také ničí spermie.

Takže je jasné, že je důležité pro muže, kteří se starají o svou plodnost, vzít na vědomí životní prostředí, životní styl a dietní faktory, které negativně ovlivňují kvalitu spermií, a hledat způsoby, jak se jim vyhnout. Rovněž je velmi důležité pro muže, aby bojovali proti přílivu ničení spermií následováním správné výživy, čímž posílí kvalitu spermií.

 

Překlad článku Sperm counts continue to plummet, say researchers
http://www.naturalnews.com/032031_sperm_counts_radiation.html

 

Zdroj: freepub.comehere.cz

3758 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny