„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Vyjádření konzervativní platformy Koruny České k současné vládní krizi

Autor: redakce | Publikováno: 19.4.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Konzervativní platforma Koruny České, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska, se nad současnou tragikomedií vládní situace již skutečně významně nepohoršuje. V současných poměrech již není snadné otrlého a znechuceného občana nějak výrazně překvapit. To samozřejmě nic nemění na skutečnosti, že současnou situaci považujeme za naprosto tristní až odpornou. Politika měla být věcí veřejnou, do níž měl být do určité míry zainteresován každý občan, protože důsledky politických kroků se ho bezprostředně týkají. Intriky, veřejné pletky, nekalé vnitrostranické zápasy či zákulisní hry mají však jediný efekt - posilují již tak démonickou mediokracii, která stále výrazněji svou roli informátora zaměňuje za roli přímého aktéra. Stoupá tedy znechucení občana, který tím spíše odmítne jakoukoliv osobní účast na politickém dění, byť v oné minimální míře, která je mu současným systémem ponechána. Důsledkem je mocenský růst rozličných lobbingových skupin na veřejné politické dění a utvrzena mediální diktatura. Důsledky nechť si každý domyslí sám.

Monarchisté nejsou tedy stavem politické situace překvapeni. Vědí, že v této chvíli sklízíme hořké plody republikánského liberalismu, který zpochybnil jakékoliv právní a morální základy státu, přičemž relativizoval, v zájmu dosažení moci, tradiční osvědčené hodnoty. Tím otevřel Pandořinu skříňku s dary, kterých se i „bohové“ obávali. My monarchisté víme, že bez stabilní autority a návratu k principům, z nichž vyrostla evropská civilizace, se budeme ve stále větší míře s podobnými politickými aférami setkávat a v rámci politického boje se tak budou užívat stále silnější kalibry. Proto považujeme za logickou cestu navracení se k monarchii. K monarchii s jejími stabilizujícími principy a brzdami vůči bezuzdnému zneužívání občanů pro vlastní cíle. Vždyť za tím vším nechutným divadlem se vždy skrývají osobní mocenské ambice vesměs nepramenící z ničeho jiného než s nedostatku charakteru. Je potřeba zavřít onu Pandořinu skříňku.

Jak situaci ideálně řešit? Nedomníváme se, že předčasné volby jsou správným a nutným řešením. Nepovedou pravděpodobně k ničemu jinému, než k vítězství levice (s podporou komunistů), či přinejmenším k jejímu posílení. Zároveň to povede k nic neřešícímu střídavému taktu ODS-ČSSD-ODS-ČSSD, jak jsme si na něj za ta léta zvykli. Nezapomínáme také, že ač Vít Bárta pravděpodobně na ministerstvu dopravy učinil pár dobrých kroků, tak jeho mateřská strana Věci Veřejné je mnohem více podnikatelským subjektem než skutečnou politickou stranou. Takže její stoupající popularitu ve veřejnosti nevnímáme jako něco pozitivního.

Jaké řešení navrhujeme? Za pravděpodobně nejlepší variantu považujeme dočasnou vládu prezidenta a senátu, a to do chvíle, než vyprší standardní čtyřleté volební období. Mezitím by se občané měli vážně zamyslet, zda již konečně není na čase opustit volební kritéria typu: dám-li hlas neparlamentní straně, byť neprolezlé přeběhlíky či známými firmami ze zavedených partají, znamená to svůj hlas zahodit a nepřímo tak zvolit „profláknuté gaunery“. Je to kultovní lež a není překvapivé, že ji nejčastěji používají zprofanované a etablované strany se svými fanoušky. Je-li namítáno, že ti noví by byli úplně stejní, lze říci, že pokud by nevěřili ve své ideály a šli jen za kariérou, dávno by již přeskočili do jiného vlaku, který je pohodlněji dopraví ke zdrojům moci. Jestliže jsme nepoučitelní, tak potom neroňme slzy do pivních sklenic.


Za konzervativní platformu Koruny České

Bohumil Šourek
Richard Pech
Jakub Moravčík
Miroslav Krupka
David Hibsch

4367 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny