„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Udělali z OSN i NATO vojenské agresory. Svět míří k další válce

Autor: František Matějka | Publikováno: 2.4.2011 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Podle smlouvy, ke které jsme přistoupili, má NATO sloužit k obraně svých členů v případě jejich napadení. Jaký stát napadla Libye, aby OSN a NATO začaly útočit raketami z lodí a ponorek a bombami z letadel?

Obchody u nás jsou plné jídla, v televizi běží jeden seriál za druhým, v hospodách točí stále více druhů piva a ty problémy jsou přece tak daleko. Jenže nejsou a zákeřné na tom všem je, že jsou schovány za tím z předchozí věty. Stejně jako už dávno není Evropská unie starým dobrým Evropským hospodářským společenstvím, také NATO už zjevně není tím, kvůli čemu vzniklo. Je zvláštní, jak dokáží původně dobré myšlenky politici zmrvit.

Libye nenapadla žádný jiný stát. Řeší si tam pouze a jedině své vlastní problémy. Na rozdíl od řady humanistů jsem přesvědčen, že autoritářský režim je pro stamiliony lidí stále ještě dobrým řešením, neboť prostě nejsou mentálně na cokoli jiného připraveni – stačí se podívat aktuálně na jakékoli záběry povstalců z Libye. Přesně toto platí i pro Libyi. Ta je tvořena obrovským počtem různých kmenů a nikdo není schopen garantovat, ba dokonce ani předpovědět, co se stane po pádu Kaddáfího.

Média, která jdou vládám na ruku, se předhánějí v prohlášeních, že krize v Libyi má prý mezinárodní charakter. Opět se k nám dostanou jen ty politicky správně korektní informace. Nikdo se už nezabývá tím, že mezinárodní charakter tomu nedala Libye, ale my sami, když jsme se usnesli, že vpadneme na její výsostné území, aniž by někoho ohrožovala. Západní vlády přitom jen sprostě zneužily situace, aby odlákaly pozornost od vnitropolitických problémů ve vlastních státech. Místo bezletové zóny teď navíc útočí raketami z vojenských lodí a ponorek a bombardují cíle v Libyi, čímž jsme oprávněně vytočili představitele Ligy arabských států, kteří svůj souhlas podmínili právě a jedině zajištěním bezletové zóny. Západní vlády je normálně podrazily.

Nesouhlasím se zásahem v Libyi, nesouhlasím s naším vměšováním se do jejich vnitřních problémů, nesouhlasím s utrácením peněz občanů evropských států za vojenské tažení na severu Afriky. Nesouhlasím s postojem ministra zahraničí Schwanzerberga, který avizoval souhlas za Českou republiku v NATO s účastí, protože tímto okamžikem se staneme agresory také. Zásah v Libyi považuji za vojenskou agresi západu, jejímž důsledkem budou mrtví lidé a naprostý kolaps zbytků jakékoli důvěry mezi západním a arabským světem. Vidím to tak, že se lidé opět řítí kvůli politikům k počátku další světové války. Nemám jiných slov, než že se sereme kam nemáme, a že se nám to fatálně vrátí i s úroky. Přiznávám, že mě ani ve snu nenapadlo, že se na tom budeme podílet skrze NATO i my.

Doplnění 21.3.2011 v 09:17 – NATO prozatím jednání o účasti odložilo. Členové se nedokázali shodnout. Naštěstí tam nerozhodují „kvalifikovanou většinou“, jako v Unii. Podpora zásahu ze strany České republiky skrze vyjádření našeho ministra zahraničí však stále trvá.

František Matějka je člen Strany svobodných občanů

http://frantisekmatejka.blog.iDNES.cz

5138 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny