„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Bývalý analytik banky Goldman-Sachs: Velká válka započne na konci roku 2012

Autor: Paul Joseph Watson | Publikováno: 1.4.2011 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Když ekonomický stratég Charles Nenner včera v ekonomickém vysílání televize Fox News řekl, že se index Dow Jones zhroutí na úroveň 5 000 jako důsledek „velké války“, která otřese světem na konci roku 2012, moderátoři David Asman a Elizabeth MacDonaldová zůstali sedět jako opaření.
Nenner, bývalý analytik banky Goldman Sachs, je vedoucím Výzkumného centra Charlese Nennera, které má být údajně schopno předpovídat tržní trendy pomocí počítačového programu, založeném na strukturovaných předpovědích a analýze cenných papírů. Nenner předpověděl kolaps akciového trhu a bytové výstavby již dva roky před pádem Lehman Brothers.

Nenner předpovídá, že index Dow Jones směřuje dolů na úroveň 5000, což by byl obrovitý pokles s přihlédnutím k tomu, že nyní kolísá kolem úrovně 12 000 a pouze při největším poklesu ekonomiky v březnu 2009 klesl na 6547.

Na základě této předpovědi poradil Nenner svým klientům, aby z trhu co nejrychleji vycouvali. „Řekl jsem svým klientům, penzijním fondům, velkým firmám a hedgeovým fondům, aby se až na výjimky stáhli z trhu,“ prohlásil Nenner a dále konstatoval, že kolaps se rozvine během několika měsíců, a to poté, co Dow Jones vystoupá na hladinu 13 000.

Co by mělo vyvolat takový dramatický pokles? Může to být ropný šok, který by mohl být nastartován demonstrací při pátečním „dni hněvu“ v Saúdské Arábii, nebo snad něco jiného?

Podle Nennera, který studuje cykly válek a míru, bude kolaps vyvolán „velkou válkou, která započne na konci roku 2012 či v roce 2013,“ což bylo tak překvapivé sdělení, že moderátor David Asman reagoval pouze „huh“.

Chápete to? Finanční stratég, který byl tak ďábelsky přesný v minulosti, a který právě doporučil svým klientům, aby se stáhli z trhu, předpovídá „velkou válku“, která povede ke kolapsu akciového trhu, a jediné, na co se ten „hvězdný moderátor“ Asman zmůže, je „huh“?

Přestože moderátoři selhali, protože nedokázali zareagovat na ohromující Nennerovo prohlášení a úvahy o tom, kdo bude válčit a kdy ta válka započne, jsou ponechány na dohadech každého z nás, zdá se nevyhnutelné, že kořeny takového děje budou někde v současném neklidu, který se jako stepní požár šíří po Severní Africe a Blízkém Východě.

Paul Joseph Watson je vydavatel a komentátor  Prison Planet.com. Je autorem knihy Řád z chaosu (Order Out Of Chaos). Je rovněž přizvaným moderátorem pořadu Alex Jones Show. Watsonovy rozhovory najdete v mnoha publikacích a rozhlasových pořadech, včetně Vanity Fair a pořadu Od pobřeží k pobřeží (Coast to Coast AM), což je nejoblíbenější noční diskusní pořad amerických rozhlasových stanic.

Převzato z Prison Planet

Překlad: onlooker

http://www.outsidermedia.cz

9491 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny