„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Otevřený dopis slezské Koruny České prezidentu Klausovi: Tohle není demokracie, ale diktatura korporací

Autor: redakce | Publikováno: 26.3.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Otevřený dopis Koruny České – Slezsko prezidentu ČR k pokračující kampani vůči Ladislavu Bátorovi

Vážený pane prezidente,
Stále sledujeme kauzu Ladislav Bátora. Už nejsme ani překvapeni, ani šokovaní, ani zklamáni, ale přímo rozzlobeni, neboť připomíná lynč. Je to klasická ukázka jak v této zemi fungují média a jejich propojení s určitými lobby, které se stavějí do role umravňovatelů veřejnosti. Ani politická reprezentace (pan premiér Nečas), dokonce ani akademická obec (pan děkan Stehlík z Filozofické fakulty UK) nejsou schopny vzdorovat mediálnímu tlaku.

Ohýbají záda před tzv. politickou korektností, která je v jistém ohledu horší, než přímá a zjevná likvidace jedinců v systému komunistickém a nacionálně socialistickém. Kdo dal lidem kolem politické ideologie, zaštítěné vznešenými pojmy pravdy a lásky, právo „kádrovat“ každého, kdo se nevejde do jejich hodnotového světa a již zcela zřejmých plánů. Kdo potřebuje jejich soudy o psychickém zdraví Vás, Vašich spolupracovníků, pana
Bátory a každého, kdo není vyznavačem liberálně-levicové víry, skrze kterou hodlají postupně zničit českou státnost a suverenitu a podřídit naši zemi nadnárodním myšlenkovým korporacím? Kdo zde ustavil veřejného odborníka na „katolicismus“ v osobě vnitřně odpadlého kněze, který by za normálních časů v Katolické církvi byl buď v církevním trestu či dokonce exkomunikován za šíření synkretických nauk mezi katolíky?

Monarchisté mají vůči autoritám respekt, byť neschvalujeme vše, co činí, neb mnohdy nekonají, co je objektivně dobré a spravedlivé. Přesto si všímáme, že tzv. pravdoláskaři nemají úctu před ničím a nikým, přičemž jsou mediálními korporacemi povyšováni na „hlas lidu“, který je prý hlasem Božím.

To však není náš hlas a jsme přesvědčeni, že v této zemi je dost lidí, kteří umí rozlišit, co se skrývá za těmito „humanisty“, neboli „humanitárními bombometčíky“. Nepovažujeme za „elitu národa“ ani pana Havla, Vondru, Schwarzenberga, Bakalu, Halíka a další, protože po létech střízlivění mnozí z nás již pochopili, oč jim jde. Zvlášť případ pana Bátory ukazuje, že tito polymorfní ideologové jsou nebezpeční lidem, jejich životům i jejich profesnímu zařazení, přičemž jednají mnohem zákeřněji než kdysi komunisté či nacisté.

Demokracie, jakožto možnost svobodně vyjádřit náboženský či politický pohled a nemít kvůli tomu problém získat pracovní místo je něco, čeho si vážíme. Jestli případ pana Bátory dokazuje, že jde o všeobecný trend, pak jsme skutečně na prahu nové diktatury, aniž si to veřejnost uvědomila.

Prosíme Vás, abyste se vahou svého úřadu zasadil o to, aby si mediokracie nemohla hrát s lidskými životy a jejich pověstí. Aby akademická půda byla opět svobodným kolbištěm různých náhledů na realitu a nebyla výsostnými vodami jen jednoho myšlenkového proudu. Aby mediokracie nevytlačovala politické přístupy a politické subjekty, které se jí nehodí do jejich představ o budoucnosti této země a machiavelisticky manipulovala námi běžnými občany. Tohle není demokracie, ale diktatura korporací. Kvůli tomu jsme si změnu v roce 1989 nepřáli.


Jaromír Fojtík - Slezský zemský hejtman KČ
David Hibsch - předseda místní společnosti KČ
Jakub Moravčík - registrovaný příznivec KČ
Antonín Fornadel - příznivec KČ

dopis v PDF formátu zde

5845 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny