„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Ron Paul je pro určité kruhy nebezpečím. Mediální manipulace začíná

Autor: Jan Zeman | Publikováno: 15.3.2011 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

CPAC straw poll je hlasování o tom, koho by si členové této rozsáhlé, z mnoha různých stran podporované, konzervativní konvence přáli za prezidenta USA. Letošní byla obzvláště pikantní, protože byla poznamenána něčím, co bylo nazváno "konzervativní civilní válka", neboť spousta organizací podporujících normálně CPAC se připojila k bojkotu, protože mnozí nabyli přesvědčení, že podpora Ronu Paulovi posunuje CPAC směrem k libertariánství (pod záminkou, že se do organizace derou velmi pochybné firmy jako GOProud), což je spíše výsledkem pochopitelného politického odporu určitých kruhů k Ronu Paulovi osobně, než že by to vysloveně byla pravda.

Ve videu jde o to, že Fox, místo, aby použila aktuální záběry, použila záběry staré, aby vyvolala dojem, že vítězství Rona Paula v onom straw pollu nesou delegáti CPAC s nelibostí, ačkoli právě naprostý opak byl pravdou.

Takovéto politické mediální triky jsou (nejen) v USA zcela běžné a ukazují, že neformální prezidentská předvolební kampaň už opět začíná a že i pravicová média jako Fox se opět budou snažit seč můžou vyšachovat Rona Paula ze hry, jak jsme viděli s nevídanou úporností již v minulé předvolební kampani, kdy jeho platforma byla v podstatě ještě relativně velmi slabá.

Podle mého názoru to bude zřejmě ještě mnohem drsnější než minule, protože příznivci Rona Paula mezitím vytvořili velice rozsáhlé nové politické akce jako Campaign for Liberty a Ron Paul R3volution a jak je vidět v posledních dvou letech, i přes velmi silný bojkot ze strany velmi silných organizací opanovali i tradiční konzervativní caucus jako CPAC. Uvidíme zřejmě už velmi brzo, že se opět vynoří kandidáti Republikánů, o kterých jsme dva tři roky skoro neslyšeli a za pomoci mediální manipulace se budou snažit převálcovat přirozenou popularitu Rona Paula.

Jeho případné zvolení prezidentem USA by bylo myslím ještě kvalitativně větší katastrofou pro určité kruhy, než by bylo případné zvolení RFK v r. 1969, který by pomstil svého bratra, kdyby ho - po vítězství v Kalifornských primárkách, což tehdy víceméně znamenalo, že vyhraje prezidentské volby - nezastřelili - což později pokračovalo víceméně vyvražděním klanu Kennedyů. Myslím si, že se velice dobře může stát, že kampaň do primárek, která s plnou silou začíná obvykle na podzim roku před prezidentskými volbami, bude tentokrát ještě větší masírka, než tomu bývá obvykle, protože šance na znovuzvolení Obamy jsou po jeho dvouletém působení v podstatě už nyní mizivé, zvláště pohlídneme-li na jeho popularity polly, a zřejmě dojde opět  k masivnímu swingu zpět směrem k pravici, jak už naznačily loňské volby do Kongresu, kde například syna Rona Paula - Randa - zvolili do Senátu (a kde se naopak spousta lidí nechala nasáčkovat do volby Tea Party kandidátů, u kterých, jak se brzo ukázalo, se projevují takové konce, jako že hlasují pro obnovu Patriot Act apod.)

To je pro určité kruhy velice nebezpečná situace, protože Ron Paul se stal mezitím relativně silným kandidátem se silnou podporou řadových voličů, proti kterému bude nyní už těžké nasadit dostatečně populární protikandidáty jak na straně Demokratů tak na straně Republikánů. Nechci malovat čerta na zeď, ale trochu se obávám, jak to všechno dopadne, protože víme, čeho jsou určité kruhy schopné, a že v USA vládne nejméně od r. 2001 v podstatě vojenská junta, jakkoli se to velmi dobře maskuje, protože lidé ani moc nechápou, co znamená, když Demokrati převezmou ministra obrany od Republikánů.

Ron Paul je r. 1935, což znamená, že prezidentské volby 2012 jsou v podstatě posledním možným termínem, kdy je ještě rozumné, aby kandidoval.

titulek redakce
 

5757 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny