„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Kdo všechno je v USA terorista? Stačí být proti vládě, soudí americké vnitro

Autor: -abb- | Publikováno: 13.2.2011 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Administrativa amerického prezidenta Baracka Obamy se obává občanských nepokojů. Američany nespokojené se sílícím vlivem federální vlády označila v tajné zprávě za pravicové extremisty. Varuje před jejich posilováním a možnými teroristickými útoky, do kterých se prý mohou zapojit i vracející se váleční veteráni.

Aby americký občan dostal nálepku pravicového extremisty, stačí federálnímu úřadu pro vnitřní bezpečnost málo. Extremistou a teroristou je podle něj každý, kdo nesouhlasí s vládou, obává se ekonomické krize či zastává právo vlastnit zbraň.

Mezi pravicové extremisty zahrnuje úřad i ty, kteří odmítají federální autoritu ve prospěch autority státní či místní, stejně jako skupiny, které se staví proti potratům, nelegální imigraci či homosexuálním svazkům.

Vyplývá to ze zprávy "Pravicový extrémismus: Aktuální politické a ekonomické klima posiluje obrodu radikalismu a verbování", kterou počátkem dubna sepsalo americké ministerstvo vnitra. Dokument byl označen za tajný, posléze však unikl do médií a vyvolal už řadu odmítavých reakcí v konzervativních řadách. - celý dokument si přečtěte zde

Podle analýzy sice neexistují indicie, že by vzrostlo nebezpečí násilných útoků, úřad se však obává toho, že "pravicoví extremisté" mohou rekrutovat nové členy a rozšiřovat propagandu. Pomáhat jim v tom má ekonomická krize, historické zvolení prvního černošského prezidenta, stejně jako chystaný zákaz střelných zbraní.

"Možné přijetí nových omezení v držení střelných zbraní a návrat válečných veteránů, čelících problémům se začleněním do komunity, by mohlo vést ke vzniku teroristických skupin nebo osamělých extremistů provádějících násilné útoky," praví se v dokumentu.
   

Úřady se bojí rozčarovaných veteránů

Federální zpráva totiž veterány z amerických válek označuje za potenciální nebezpečné živly, které se mohou po rozčarování z domácí situace zapojit do pravicového hnutí.

"Vracející se váleční veteráni mají bojové zkušenosti atraktivní pro pravicové extrémisty, kteří se pokusí veterány zaměstnat a radikalizovat, aby zvýšili možnosti násilných činů," tvrdí úřad pro vnitřní bezpečnost USA.

Úřad se také obává situace, která panovala v devadesátých letech za vlády demokratického prezidenta Billa Clintona, kdy došlo například k teroristickému útoku v Oklahoma City.

Ministerstvo také varuje před šířením protivládních nálad kvůli konspiračním teoriím, které mluví o chystaných konfiskacích zbraní Američanů, budovaných občanských zadržovacích táborech a připravované světové vládě. Předpovídají také ekonomický kolaps Spojených států, který je záměrně připravován finančníky z Wall Streetu. - jeden z konspiračních filmů je možné zhlédnout například zde

"Protivládní konspirační terorie mohou motivovat jednotlivce i skupiny, aby se zásobili jídlem, municí a zbraněmi," tvrdí analytici úřadu.
   

Politici spis kritizují

Dokument se už stal terčem kritiky politiků. Například při nedávných nepokojích proti zadlužování země, které proběhly napříč Spojenými státy, kritizoval dokument texaský guvernér Rick Perry.

"Nejsem si úplně jist, zda jste parta pravicových extremistů, ale pokud ano, jsem s vámi," řekl guvernér veteránům z Iráku a Afghánistánu, kteří se spolu s tisícovkami dalších protestních shromáždění účastnili.

Perry na demonstraci naznačil, že by se Texas mohl klidně od Unie odtrhnout, bude-li zadlužování země pod vedením prezidenta Obamy pokračovat.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kdo-vsechno-je-v-usa-terorista-staci-byt-proti-vlade-soudi-americke-vnitro-1tc-/zahranicni.asp?c=A090419_185157_zahranicni_adb

5629 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny