„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Je Zeitgeist propaganda?

Autor: Jan Koral | Publikováno: 7.2.2011 | Rubrika: MÉDIA
Ilustrace

Přišel jsem teď z premiéry filmu Zeitgeist: Moving Forward v Praze. Člověku se nad tak krásně a působivě udělaným filmem (nejedná se o dokument, ale o film – příběh!) vůbec nechce věřit, že se stává obětí promyšlené propagandy, kterou možná i mnozí její tvůrci tvoří s upřímnými nejlepšími úmysly. Přesto to tak je.

Z celého snímku jednoznačně bez přestávky čiší duch, ze kterého skrytě v jednom kuse zní: Všechno je vymyšleno, všechno víme a všechno uděláme za vás, nemusíte se o nic starat! V celém filmu nezaznělo snad ani jednou, že to co musíme všichni udělat, je sebrat se a začít tvořit podle těch nejvlastnějších představ. Je možné, že Peter Joseph a Jacques Fresco skutečně myslí svoje vize upřímně. Ale vize, kterou nabízejí, je vizí centralizovaných naprosto automatizovaných měst. Centrálně evidovaných zdrojů, centrálně evidovaných potřeb. Není to svět, ve kterém by byl prostor pro lidskou individualitu a vlastní tvořivost, veškeré řešení má pocházet z dosud známých technologií. Nemluví se zde ani o zodpovědnosti, kterou máme za tvoření vlastního osudu. Autoři se neobrací k tomu lidskému v každém z nás. Oni popisují jednu negativní vizi současného světa a k tomu přidávají “idealizovanou” globální verzi nového světa, který nemá nic společného s tím současným a ve kterém je všechno kolektivní.

Film používá jednu z klasických technik propagandy – uvádí mnoho pravd, ale ne celých pravd a výběrem manipuluje skutečnost. Uvádí mnoho velmi důležitých faktů z oblasti psychologie, ekonomie, historie a různých dalších oblastí vědy a to mnoho velmi alarmujících faktů.

Ale zapomíná dodat tu zásadní výzvu: Jednejte sami, následujte svoje vlastní sny a nenechte se zhypnotizovat jedním obrazem. Nevyzývá k tomu, abychom se sami stali dostatečně schopnými překonat krize, které nás pravděpodobně čekají. Nevyzývá k tomu, že největším bohatstvím by měly být funkční mezilidské vztahy a schpnosti tvořivě reagovat na výzvy, kterým v životě čelíme. Ani k tomu, abychom se vrátili ke schopnosti postarat se o své základní potřeby sami, což “paradoxně” lze pouze ve fungujícím společenství. Ani nevyzývá k tomu, abychom se učili lépe rozeznávat klamy, které nám život předkládá.

To, co Zeitgest Movement nabízí, je podezřele podobné plánům NWO. Je to celé podezřele podobné hře na hodného a zlého policajta. Je to také velmi podobné světům z počítačových her. ZM je hnutím, které cíleně vyhledává idealisty, kteří budou kolektivistickou agendu vykonávat dobrovolně a s nadšením. Ale pokus o uskutečnění takových gigantických vizích, které ZM nabízí, se může velmi rychle zvrhnout do Orwelovského světa .

Podobně jako oslovoval a oslovuje nádhernými vizemi komunismus, fašismus, GreenPeace, Amnesty International, Hnutí za nenásilí a pod.

Tito všichni nám říkají: Ano, můžete konat dobro, ale jen podle takových pravidel, která vám dovolíme. Všechna tato hnutí dosáhla výsledků vždy pouze na úrovni jednotlivců, ale nikdy neohrozila skutečné příčiny problémů, o kterých prohlašují, že je chtějí řešit. Proč?

Stejně tak z filmu Zeitgeist Moving Forward není jasné, že to co je třeba udělat úplně nejdřív, je přijmout zodpovědnost za vlastní život, za to jak s ním nakládáme a za budoucnost, jakou si vytvoříme. Pak je třeba dát smysl historii a vypořádat se s příčinami současných krizí, jež jsou v lidské povaze. A pak je třeba hledat konkrétní řešení konkrétních problémů v konkrétních místech a ne tvořit vize, které s realitou nemají nic společného.

Velmi podivné je, že ZM neuvádí sama sebe do kontextu s dalšími skupinami, které usilují o podstatné změny k lepšímu v současném světě. Naopak staví sama sebe do role jediného správného spasitele, který nabízí jediné správné řešení.

ZM nabízí jako cestu k uskutečnění svého snu pády a rezignace vlád pod tlakem nespokojené veřejnosti, která pochopí, že veškeré zlo je v papírových a kovových penězích, a které vrátí bankám. A pak všichni kolektivně a dobrovolně půjdou budovat nový lepší svět založený na centrálním automatickém řízení.

NWOO nabízí: naučte se budovat a naplňovat vlastní sny! Nedávejte nikomu svoji vlastní duši! Hledejte a vytvářejte skutečná přátelství a vztahy, ve kterých budete schopni co nejlépe žít. Pracujte sami na sobě, abyste vůbec byli něčeho schopni.

A hlavně, jak říkal T. Leary: Zpochybňujte všechny autority!

Zdroj: NWOO.org

Prevzaté z: hptruth.info

5357 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny