„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

George Soros a Strana stínu: příčina krizí, jejichž cílem je zničení Spojených států

Autor: Kurt Nimmo | Publikováno: 17.7.2014 | Rubrika: SVĚTOVLÁDA
Ilustrace

Od podrývání druhého dodatku Ústavy a ovlivňování voleb až po financování barevných revolucí ve východní Evropě a na Blízkém východě; zlověstná stopa George Sorose je patrná všude.

Miliardář a spekulant s měnou, narozený v Maďarsku, jenž sám sebe považuje za mesiáškou osobnost, byl v roce 2011 zvolen respondenty výzkumu deníku Human Events „tím nejvíce destruktivním levičáckým demagogem v zemi“.

„George Soros je nejnebezpečnějším mužem světa, protože, stejně tak jako někteří šílení megalomani z filmů z 50. let se snaží všechny oklamat, aby lidé uvěřili tomu, že je altruistou, když ve skutečnosti užívá svoje organizace Open society/Shadow party (Otevřená společnost/Stranu stínu) za tím účelem, aby podkopal samotné uspořádání americké společnosti,“ uvádí Human Events.

Pokud by nebylo Sorosova nesmírného majetku, velké množství levičáckých organizací by mělo mnohem menší vliv. Soros poskytl více než 7 miliard dolarů organizacím jako jsou Media Matters, ACORN, La Raza, the Huffington Post, the Southern Poverty Law Center, Planned Parenthood, the Center for American Progress, MoveOn.org a tuctům dalších organizací, které na snaží Američanům vnutit socialistickou a v konečném důsledku globalistickou agendu.

Nebezpečný globalista

Zničení národní suverenity je na samotném vrcholu Sorosova seznamu. „Vzhledem k tomu, že existují společné zájmy, keré přesahují hranice jednotlivých států, musí být suverenita států podřízena mezinárodnímu právu a mezinárodním institucím,“ prohlásil Soros v roce 1998.

Spojené národy, Světová banka a Mezinárodní měnový fond jsou organizace, které by, podle Sorose, měly udávat hlavní směr ekonomice, společnosti a politice.

„Aby se stabilizovala a zregulovala skutečně globální ekonomika, potřebujeme nějaký globální systém politického rozhodování. Krátce řečeno, potřebujeme globální společnost, aby podpořila naši globální ekonomiku,“ napsal Soros ve své knize Krize globálního kapitalismu.

Jednotlivým zemím a jejich národní populaci by nemělo být dovoleno řídit vlastní ekonomické záležitosti – namísto toho bude tento proces, podle Sorose, uskutečňován globální finanční elitou. „Vzhledem k rozhodující úloze, kterou sehrává mezinárodní finanční kapitál v bohatství jednotlivých zemí, není nepřípadné hovořit o globálním kapitalistickém systému“, napsal Soros v knize Otevřená společnost: zvažování reformy globálního kapitalismu.

Pro Sorose a pro finanční elity jsou země, které spadají pod jejich kontrolu demokraciemi a ty země, jež jsou mimo jejich kontrolu jsou autokratické, totalitní režimy, odporující lidským právům.

„Je historickou skutečností, že země, které tvoří centrum kapitalistického systému jsou demokratické, nicméně totéž neplatí o všech kapitalistických zemích, které leží na periferii,“ vysvětluje Soros. „Vládci zemí se zdráhají vzdát se své moci, musejí k tomu být dotlačeni“.

Prosazování barevných revolucí

Od počátku 80. let používá Soros své ohromné jmění na to, „aby vybudoval demokracie, které jsou tolerantní a plné života a jejichž vlády se zodpovídají svým občanům,“ jinými slovy jde o vlády, které jsou podřízené finanční elitě.

V období, které následovalo po rozpadu Sovětského svazu, sehrál Soros zásadní roli v procesu, v jehož rámci se satelitní země Sovětského svazu dostaly do spárů globalistů.

„Od roku 1979 rozdělil Soros 3 miliony dolarů mezi disidenty polského hnutí Solidarita, Chartu 77 v Československu a Andreje Sacharova v Sovětském svazu,“ napsal Neil Clark. „V roce 1984 založil Soros v Maďarsku svůj první Institut otevřené společnosti (Open Society Institute) a poskytl miliony dolarů opozičním hnutím a nezávislým médiím. Tyto iniciativy, údajně zaměřené na vytvoření „občanské společnosti“, byly ve skutečnosti zacílené na oslabení existující politické struktury, aby vydláždily cestu výsledné exploataci východní Evropy prostřednictvím globálního kapitálu. Soros nyní tvrdí, s pro něj charakteristickou neskromností, že je zodpovědný za „amerikanizaci východní Evropy“.

V roce 2000, po vojenském tažení NATO, začal Soros připravovat revoluci v Srbsku. Jeho barevná revoluce, řízená prostřednictvím NGO (nevládních organizací), udávala směr opozici Slobadana Miloševiče. „Jugoslávci pokračovali v neústupném odporu a stále znovu vraceli Miloševičem reformovanou Socialistickou stranu do vlády. Soros tuto výzvu přijal a od roku 1991 jeho Open Society Institute poskytl více než 100 milionů dolarů protimiloševičské opozici,“ objasňuje Clark.

Poté, co byl Miloševič svržen a poslán do Haagu, aby se tam zodpovídal z válečných zločinů před Mezinárodním soudní tribunálem, „Srbsko, pod ochranou „reformátorů“, které podporoval Soros, se stalo nikoliv více, ale méně svobodné,“ napsal Clark. Srbové byli podrobeni běžnému kolu globalistické, ekonomické medicíny, když Soros zkopíroval program, který s velkým účinkem rozvinul po celé východní Evropě, když prosazoval „šokovou terapii“ a „ekonomické reformy“, aby mohl poté, spolu se svými přáteli, odkoupit státní aktiva těchto zemí za velmi nízké ceny.

Soros tento postup zopakoval v sousední Gruzii, kde fondy Open Society Institute financovaly takzvanou Růžovou revoluci, která svrhla Eduarda Ševarnadzeho a ustanovila do funkce prezidenta bývalého ministra spravedlnosti, Michaila Saakašviliho. Gruzínští aktivisté byli školeni Sorosem podporovaným hnutím Srbský odpor v tom, jakým způsobem je třeba využít nenásilnou revoluci, aby došlo ke svržení vlády, která se znelíbila mezinárodní elitě.

Bývalá gruzínská ministryně zahraničí, Salomé Zurabišvili, prohlásila pro francouzský časopis Hérodote, že Sorosovy nevládní organizace byly zodpovědné nejen za svržení Ševarnadzeho, ale že se staly následně integrální součástí vládní mocenské struktury, která nastoupila po něm.

O několik let později použil Soros taktiky, které vypiloval ve východní Evropě, aby s jejich pomocí zformoval Arabské jaro na Blízkém východě a v Africe.

Dr. Kian Tajbakhsh řekl íránským úředníkům, poté co došlo k jeho zatčení kvůli jeho usilování o podkopání íránské vlády: „Úloha Sorosova centra ve východní Evropě je téměř u konce. Jeho hlavním zájmem je nyní islámský svět, arabské země, Turecko, Afghánistán atd.“

V Egyptě se barevné revoluce zbarvila do rudé barvy krve a poté, když selhal zfušovaný plán instalovat v zemi loutkovou vládu Muslimského bratrstva, byl k moci dosazen vojenský diktátorský režim. Muslimské bratrstvo bylo po celá desetiletí řízené americkou a britskou tajnou službou.

Násilí dnes rovněž vládne na Ukrajině, kde skupina fašistů, vybraná prostřednictvím Amerického ministerstva zahraničních věcí, svrhla demokraticky zvoleného prezidenta země. V květnu prohlásil George Soros v pořadu CNN Fareedy Zakariady (Fareed Zakaria GPS-p.p.), že to byl on, kdo byl zodpovědný za ustanovení nevládních orchanizací (NGO) na Ukrajině, které nakonec největší měrou přispěly ke svržení Viktora Janukovyče a k instalování junty.

„Mnoho účastníků demostrací v Kyjevě na EuroMajdanu byli členové Sorosem financovaných nevládních organizací a/nebo byli týmiž NGO vycvičeni na mnoha workshopech a konferencích, sponzorovaných Sorosovou nadací International Renaissaince Foundation (IRF) a prostřednictvím jeho mnoha institutů Otevřené společnosti, jakož i prostřednictvím jeho dalších nadací. IRF, založený a financovaný Sorosem se chvástal, že věnoval ‘organizacím na demokratickou transformaci Ukrajiny‘ více, než jakýkoli jiný dárce“, napsal William F. Jasper.

„Demokratická transformace“ Ukrajiny vyústila do etnického čištění a může velmi brzy posloužit jako ústřední bod pro III.světovou válku.

Instalace prezidenta v Americe

Soros se v roce 1989 naučil, když použil svého majetku a vlivu na to, aby dosadil v Československu do funkce Václava Havla, že volby a preferované kandidáty lze, při vynaložení dostatečného úsilí, koupit prostřednictvím velkého množství peněz.

Ve Spojených státech Soros, v rozhodné snaze transformovat Ameriku, věnoval významné finanční částky Baracku Obamovi, Hilary Clintonové, Charlesi Rangelovi, Al Frankenovi, Tomu Odallovi, Joe Sestakovi a Sherrod Brownovi.

Jak uvádí encyklopedie Conservapedia, věnoval Soros během volebního cyklu, v roce 2004, 23,581,000 USD 527 různým liberálním skupinám, které usilovaly o poražení prezidenta George W. Bushe. Soros poskytl 3 miliony dolarů levičáckému centru propagandy, Center for American Progress (Centrum pro rozvoj Ameriky) a 5 milionů radikální levičácké organizaci MoveOn.org.

Takzvaná „Strana Stínu“, založená Sorosem, Hilary Clintonovou a Haraldem Ickesem – se vyhnula reformám, které byly zavedeny senátory Johnem McCainem a Russem Feingoldem a věnovala miliony Demokratické straně.

Jak poznamenal Human Events: „bez Sorose a bez Strany stínu by byl Barack Obama v nejlepším případě senátorem za Illinois, jenž by se účastnil setkání s Bernardinou Dohrnovou a sedával by v lavicích černošského teologa osvobození, reverenda Jeremiaha Wrighta, v horším případě by byl nevýrazným a neznámým senátorem státu. Namísto toho je Barack Obama prezidentem Spojených států“.

Tento úzký vztah mezi Obamou a Sorosem se datuje od roku 2004, kdy Obama kandidoval do Senátu a kdy se stal tím, koho si Soros vybral. Obama byl vybrán prostřednictvím „Phoenix Group“ – skupiny bohatých donorů Demokratů – a byl řízen po celou dobu, kdy byl v Senátu, aby byl nakonec instalován v Bílém domě.

„Obama má charisma a má vizi radikálně přeorientovat postavení Ameriky ve světě“, prohlásil Soros v roce 2007, poté co poslal, tehdy senátoru z Illinois, maximální možnou částku povolenou zákonem pro financování volební kampaně.

Odpor vůči šelmě

Díky svému přílišnému sebevědomí a díky své aroganci nevzali Soros a jeho Strana stínu v potaz odpor veřejnosti, na který narazili, když se Obama stal prezidentem.

Od tea party, až po čerstvou úrodu libertariánsky smýšlejících Republikánů, odpor vůči globalistům v Americe stále narůstá a takovýmto způsobem se zeslabuje vliv George Sorose a jeho globalistického uskupení.

Cesta vpřed bude nicméně obtížná. Soros je pouze jedním z hráčů. Za scénou manévrují další globalisté, kteří rovněž usilují o zničení suverenity Spojených států a o stržení ochranné hráze, která jim stojí v cestě při uskutečnění Nového světového řádu.

 

George Soros and The Shadow Party Behind Crises To Take Down America, vyšel 14.07. na infowars.com, překlad R. Václav.

Klíčová slova: USA  | sionismus
6446 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny