„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Prosíme nekrmit: Sarrazin – politicky nekorektní, zázračné zvíře

Autor: Gerhard Wisniewski | Publikováno: 12.7.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Ha, ha – Sarrazin. Napsal knihu o hranicích svobody projevu – a všude se o tom mluví! Tento člověk je skutečný komik, míní naše média a píší jeden jízlivý komentář za druhým. Přitom má Sarrazin naprostou pravdu. Protože, zaprvé i on sám je omezován, kamkoliv příjde. A zadruhé: i když se člověk nejmenuje Sarrazin, pocítí celoněmeckou diktaturu projevu plnou silou.

Mnichov, 8.března 2014. Na rohu Müller-/Frauenhoferstrasse se odehrává strašidelná scéna. Nejprve není vůbec jasné, o co se tu jedná. Nejnápadnější jsou asi obě velké vlajky, které drží v rukou lidé zahaleni do černého. Jedná se o australskou a izraelskou vlajku. K tomu tito lidé křičí: „Náckové, ven! Náckové, ven!“ Mezitím ještě kdosi mluví do megafonu, ale není možné porozumět tomu, co říká.

Jen: kde jsou ti nacisté? Jsou snad nacisté ti Australané? Anebo Izraelci? Pak je tam ještě policie, něco mezi 30 až 40 příslušníky policie v zeleném, kteří jsou rozmístěni na chodníku. Jedná se pravděpodobně o pohotovostní oddíl. Ještě více v pozadí stojí další skupina policie v černém. Je to něco na způsob zvláštního komanda, u ucha mají vysílačky. Jenom: kde jsou tedy ti nacisté? Rád bych je také konečně viděl.

Ale to není tak jednoduché. Poté si ještě všimnu pravoúhlých zábran na chodníku. Před nimi je rozmístěn policejní kordon. Za ním, mezi hlavami policistů, ho konečně vidím, nácka. Zavřeli ho i s jeho megafonem do pravoúhlých zábran, jako malé dítě do dětského výběhu. Izraelské a australské vlajky zabraňují pohledům ze strany, jako by byly jediným správným protijedem proti pravicovému radikalismu. Policejní kordon brání pohledu zepředu.

Městský radní v kleci

A tam již stojí, nácek, jako nebezečné zvíře a pokouší se prosadit se se svým megafonem proti neustálemu řevu o nacistech. U něj stojí několik pomocníků, kteří skrývají svoji identitu za slunečními brýlemi. Pravděpodobně z toho důvodu, aby se ihned neobjevili na nějakých webových stránkách jako pravicoví radikálové a nebyli postaveni na pranýř. Jediný, kdo neskrývá svůj obličej je mluvčí u mikrofonu. Mnichovský městský radní, Karl Richter, z občanské iniciativy Stop cizincům. Což nás již přivádí k nové knize Thilo Sarrazina: Nový teror ctnosti.

Toto bizarní představení ukazuje prožívanou svobodu projevu v roce devět ubohého Merkel- režimu. Demokracie byla vesele odsouzena k smrti. Jeden jediný demonstrant je policií uvězněn jako nebezpečné zvíře a ostatní lidé jsou chráněni od pohledu na něj prostřednictvím vlajek, jakoby se právě dopouštěl obzváště obscénního jednání. Nebo, jakoby zde právě došlo k nějaké hrozné nehodě. A o to se zde také stalo. Nehoda svobodného projevu. Přitom zde není zcela jasné, koho musí vlastně policie před kým chránit: veřejnost před městským radním či městského radního před, do černé zahalenými demokraty s izraelskou vlajkou.

Nový teror ctnosti

Takovýmto způsobem se v této zemi zachází s těmi, kteří mají odlišný názor – rovněž i s Thilo Sarrazinem. Sice může vystupovat na veřejnosti, nicméně jen s velikými obtížemi. Během televizních debat jej s oblibou nechávají vystupovat osamoceného proti celému tribunálu řečníků s protichůdným názorem. Jeho veřejné akce bývají narušovány a rušeny. Čímž byla právě potvrzena Sarrazinova nejdůležitější teze jeho nové knihy: Skutečně existuje „Teror ctnosti“ – a v jakém rozsahu. V šesti velmi čtivých kapitolách si Sarrazin důmyslným způsobem bere na mušku reálně existující svobodu projevu.

Zatímco údajně žijeme v demokracii, stávají se předpisy týkající se našeho projevu stále obsažnějšími, až po jednotlivá slova, která jsou stigmatizována a která již nesmíme vyslovit. A ti, kteří si ze zmíněného radního Richtera dělají legraci, by měli pochopit, že pokud se náš názor odchyluje od názoru mainstreamu, a je jedno v jakém je to ohledu, jsme ve skutečnosti my všichni již dávno uvězněni v ohrazení, stejně jako onen mnichovský radní.

Scestné axiomy politicky korektních

A sám Sarrazin? Jak je možné, že se o něm v médiích ještě vůbec mluví? Nu, jak již bylo řečeno, toto bývá pravidelně doprovázeno jízlivým a nenávistným podtónem. Zadruhé, jeho veřejná vystoupení bývají prostřednictvím „demokratů“ narušována a rušena. Zatřetí byl Sarrazin již zavřený za psychologické mříže – či do klece na voze na kolečkách, v níž je přepravován po republice. Podle motta: Podívejte se, zde je k vidění dokonce i takovýto netvor – nicméně, nikoliv bez pomocných duševních berliček, tedy: nikoliv bez pokynů, jakým způsobem s tím člověk musí nakládat. Podle motta: Nekrmit, nebrat vážně a především: nenapodobovat!“

Na 350 stranách rozebírá Sarrazin scestné axiomy politicky korektní společnosti jako jsou:

  • Lidské schopnosti závisejí téměř úplně na vzdělání a na výchově člověka.

  • Nerovnost je špatná a rovnost je dobrá.

  • Národy a etnika se neliší duševně, nýbrž pouze fyzicky.

  • Totéž platí pro muže i pro ženy.

  • Děti nepotřebují ani matku, ani otce.

  • Industriálně rozvinuté státy nevytvářejí pracovní příležitosti pro chudé ve třetím světě, nýbrž jsou zodpovědné za jejich bídu.

  • Kdo je bohatý, měl by se cítit provinile.

  • Atd.

Tak tedy bohatí, no a co má být? Problém je v tom, že jsme v rámci propagandy všedního dne představováni všichni jako bohatí. A sice bohatí vůči zbytku světa. Mír chatrčím, válku palácům! požadoval revolucionář Georg Büchner. A toto heslo platí dnes víc než kdy předtím. A to znamená: mír se navrátí pouze tehdy, až budou i Němci bydlet v chatrčích, na čemž se právě usilovně pracuje. Kdo chce porozumět modernímu teroru ctnosti, musí si tuto knihu přečíst. Protože teror ctnosti není vyšším výrazem demokracie, jak se někteří domnívají, nýbrž je znakem diktatury.

 

Bitte nicht füttern, Sarrazin – das politisch unkorrekte Wundertier, vyšel 10.03.na info.kopp-verlag.de, překlad R.Václav.

Klíčová slova: Německo  | propaganda  | politická korektnost
3469 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

O blbostech se jim to vyjednává a předvádí důležitost, natřásá se unijní peří, markýruje se horečná činnost. Ale když jde do tuhého, najednou objevíme jedinou věc, která fakt funguje: národní stát...Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Kde je Člověk v tísni, když Evropu straší a v Evropě zabíjí koronavirus?Pomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončit

Eurabia.cz

Převážně muslimští imigranti ve Francií mohou být v klidu, ministr zakázal udělat cokoliv, co by jenaštvaloKorona-krize: Ministr připustil ... ZNÁRODŇOVÁNÍ !!!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...Pomoc Ruska a nepomoc NATO a EU Itálii...

ParlamentniListy.cz

Jan Schneider si klepe na čelo: Šílené, co Jourová vykládala. EU v době korona-krize vypisuje výběrová řízení?!Vážné ohrožení státu, nejde internet, politici odříznuti... Cyril Svoboda ukazuje stav země, kdy by musel hned rozhodnout premiér
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny