„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Prosíme nekrmit: Sarrazin – politicky nekorektní, zázračné zvíře

Autor: Gerhard Wisniewski | Publikováno: 12.7.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Ha, ha – Sarrazin. Napsal knihu o hranicích svobody projevu – a všude se o tom mluví! Tento člověk je skutečný komik, míní naše média a píší jeden jízlivý komentář za druhým. Přitom má Sarrazin naprostou pravdu. Protože, zaprvé i on sám je omezován, kamkoliv příjde. A zadruhé: i když se člověk nejmenuje Sarrazin, pocítí celoněmeckou diktaturu projevu plnou silou.

Mnichov, 8.března 2014. Na rohu Müller-/Frauenhoferstrasse se odehrává strašidelná scéna. Nejprve není vůbec jasné, o co se tu jedná. Nejnápadnější jsou asi obě velké vlajky, které drží v rukou lidé zahaleni do černého. Jedná se o australskou a izraelskou vlajku. K tomu tito lidé křičí: „Náckové, ven! Náckové, ven!“ Mezitím ještě kdosi mluví do megafonu, ale není možné porozumět tomu, co říká.

Jen: kde jsou ti nacisté? Jsou snad nacisté ti Australané? Anebo Izraelci? Pak je tam ještě policie, něco mezi 30 až 40 příslušníky policie v zeleném, kteří jsou rozmístěni na chodníku. Jedná se pravděpodobně o pohotovostní oddíl. Ještě více v pozadí stojí další skupina policie v černém. Je to něco na způsob zvláštního komanda, u ucha mají vysílačky. Jenom: kde jsou tedy ti nacisté? Rád bych je také konečně viděl.

Ale to není tak jednoduché. Poté si ještě všimnu pravoúhlých zábran na chodníku. Před nimi je rozmístěn policejní kordon. Za ním, mezi hlavami policistů, ho konečně vidím, nácka. Zavřeli ho i s jeho megafonem do pravoúhlých zábran, jako malé dítě do dětského výběhu. Izraelské a australské vlajky zabraňují pohledům ze strany, jako by byly jediným správným protijedem proti pravicovému radikalismu. Policejní kordon brání pohledu zepředu.

Městský radní v kleci

A tam již stojí, nácek, jako nebezečné zvíře a pokouší se prosadit se se svým megafonem proti neustálemu řevu o nacistech. U něj stojí několik pomocníků, kteří skrývají svoji identitu za slunečními brýlemi. Pravděpodobně z toho důvodu, aby se ihned neobjevili na nějakých webových stránkách jako pravicoví radikálové a nebyli postaveni na pranýř. Jediný, kdo neskrývá svůj obličej je mluvčí u mikrofonu. Mnichovský městský radní, Karl Richter, z občanské iniciativy Stop cizincům. Což nás již přivádí k nové knize Thilo Sarrazina: Nový teror ctnosti.

Toto bizarní představení ukazuje prožívanou svobodu projevu v roce devět ubohého Merkel- režimu. Demokracie byla vesele odsouzena k smrti. Jeden jediný demonstrant je policií uvězněn jako nebezpečné zvíře a ostatní lidé jsou chráněni od pohledu na něj prostřednictvím vlajek, jakoby se právě dopouštěl obzváště obscénního jednání. Nebo, jakoby zde právě došlo k nějaké hrozné nehodě. A o to se zde také stalo. Nehoda svobodného projevu. Přitom zde není zcela jasné, koho musí vlastně policie před kým chránit: veřejnost před městským radním či městského radního před, do černé zahalenými demokraty s izraelskou vlajkou.

Nový teror ctnosti

Takovýmto způsobem se v této zemi zachází s těmi, kteří mají odlišný názor – rovněž i s Thilo Sarrazinem. Sice může vystupovat na veřejnosti, nicméně jen s velikými obtížemi. Během televizních debat jej s oblibou nechávají vystupovat osamoceného proti celému tribunálu řečníků s protichůdným názorem. Jeho veřejné akce bývají narušovány a rušeny. Čímž byla právě potvrzena Sarrazinova nejdůležitější teze jeho nové knihy: Skutečně existuje „Teror ctnosti“ – a v jakém rozsahu. V šesti velmi čtivých kapitolách si Sarrazin důmyslným způsobem bere na mušku reálně existující svobodu projevu.

Zatímco údajně žijeme v demokracii, stávají se předpisy týkající se našeho projevu stále obsažnějšími, až po jednotlivá slova, která jsou stigmatizována a která již nesmíme vyslovit. A ti, kteří si ze zmíněného radního Richtera dělají legraci, by měli pochopit, že pokud se náš názor odchyluje od názoru mainstreamu, a je jedno v jakém je to ohledu, jsme ve skutečnosti my všichni již dávno uvězněni v ohrazení, stejně jako onen mnichovský radní.

Scestné axiomy politicky korektních

A sám Sarrazin? Jak je možné, že se o něm v médiích ještě vůbec mluví? Nu, jak již bylo řečeno, toto bývá pravidelně doprovázeno jízlivým a nenávistným podtónem. Zadruhé, jeho veřejná vystoupení bývají prostřednictvím „demokratů“ narušována a rušena. Zatřetí byl Sarrazin již zavřený za psychologické mříže – či do klece na voze na kolečkách, v níž je přepravován po republice. Podle motta: Podívejte se, zde je k vidění dokonce i takovýto netvor – nicméně, nikoliv bez pomocných duševních berliček, tedy: nikoliv bez pokynů, jakým způsobem s tím člověk musí nakládat. Podle motta: Nekrmit, nebrat vážně a především: nenapodobovat!“

Na 350 stranách rozebírá Sarrazin scestné axiomy politicky korektní společnosti jako jsou:

  • Lidské schopnosti závisejí téměř úplně na vzdělání a na výchově člověka.

  • Nerovnost je špatná a rovnost je dobrá.

  • Národy a etnika se neliší duševně, nýbrž pouze fyzicky.

  • Totéž platí pro muže i pro ženy.

  • Děti nepotřebují ani matku, ani otce.

  • Industriálně rozvinuté státy nevytvářejí pracovní příležitosti pro chudé ve třetím světě, nýbrž jsou zodpovědné za jejich bídu.

  • Kdo je bohatý, měl by se cítit provinile.

  • Atd.

Tak tedy bohatí, no a co má být? Problém je v tom, že jsme v rámci propagandy všedního dne představováni všichni jako bohatí. A sice bohatí vůči zbytku světa. Mír chatrčím, válku palácům! požadoval revolucionář Georg Büchner. A toto heslo platí dnes víc než kdy předtím. A to znamená: mír se navrátí pouze tehdy, až budou i Němci bydlet v chatrčích, na čemž se právě usilovně pracuje. Kdo chce porozumět modernímu teroru ctnosti, musí si tuto knihu přečíst. Protože teror ctnosti není vyšším výrazem demokracie, jak se někteří domnívají, nýbrž je znakem diktatury.

 

Bitte nicht füttern, Sarrazin – das politisch unkorrekte Wundertier, vyšel 10.03.na info.kopp-verlag.de, překlad R.Václav.

Klíčová slova: Německo  | propaganda  | politická korektnost
3112 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

V devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismusPokud by nebyl ministrem vnitra Hamáček, tak standardní ministr vnitra by měl po německé vládě požadovat vysvětlení, proč z Německa vyhoštěný imigrant znásilňoval v ČR

Eurabia.cz

Jak Salvini «obrátil» katolické voliče?Africký uprchlík znásilnil šestnáctiletou Češku u Terezína! Multikulturní obohacení dorazilo ze Západu již i k nám ...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Milion chvilek: Pravda o Mikuláši MinářoviPápá, Babiši: Horší než Švorcová, smějí se Richardu Krajčovi. Ale padlo také velké překvapení
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny