„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Dopis amerického senátora prezidentovi al-Assadovi, o kterém nám mainstreamová média nic neřekla

Autor: FreePub | Publikováno: 6.7.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

"...Po celé ty roky jsem sledoval syrskou válku a některé další události na Blízkém východě a věřím, že americká politika vůči Sýrii je nebezpečně zavádějící. Jsem hluboce znepokojen skutečností, že pokud vyženeme prezidenta Assada, nainstalujeme extrémistický režim džihádistů napojených na al-Kájdu."

Na webu Friends of Syria jsem narazil na údajný dopis amerického senátora Richarda H. Blacka syrskému prezidentovi Bašárovi al-Assadovi. Dopis vypadal věrohodně, nikoliv však zmíněná webová stránka. Dopis je přeložený a konci tohoto článku.

(Poznámka Ivana Davida: Senátor Black je republikán, bojoval ve Vietnamu jako pilot námořnictva "proti nepřátelům", pracoval jako právník v Pentagonu, dále v soukromé praxi, pokládá se za konzervativního.)

Při ověřování tohoto dokumentu jsem pohořel – krom této webové stránky jsem ho nenašel na žádném věrohodnějším webu. V médiích žádná zmínka.

Kontaktoval jsem proto e-mailem senátora Blacka s prosbou o ověření, zda dopis skutečně napsal. Za něco málo přes 24 hodin přišla následující odpověď (přeložil jsem ji do češtiny):

Vážený pane Schmiede,

Poslal jsem tento dopis prezidentovi Assadovi a přikládám ho [v příloze] pro vaši pozornost. Po celé ty roky jsem sledoval syrskou válku a některé další události na Blízkém východě a věřím, že americká politika vůči Sýrii je nebezpečně zavádějící.

Jsem hluboce znepokojen skutečností, že pokud vyženeme prezidenta Assada, nainstalujeme extrémistický režim džihádistů napojených na al-Kájdu. Vzhledem k tomu, že al-Kájda zaútočila na USA a zavraždila 11. září 3000 Američanů, zdá se pošetilé spojovat se s jejich silami.

Syrské vzpouře dominují radikální džihádisté. 25. ledna 2014 The Times of Israel ohlásily obrovský nárůst globálních džihádistů mezi syrskými rebely. Izraelská rozvědka odhaduje, že za dva roky narostl jejich počet z odhadovaných 2000 na 30 000. The Telegraph uvedl, že téměř polovina syrských rebelů jsou džihádisté nebo tvrdí islamisté, citoval vysoce respektované vojenské analytiky z IHS Janes. Vzhledem k tomu, že jsou džihádisté nejsilnější povstaleckou silou, pak by spojenci al-Kájdy jistě dominovli Sýrii, pokud by padla do rukou rebelů. To by byl největší triumf al-Kájdy ve válce proti terorismu.

A nemůžeme omezit vyzbrojování tzv. „umírněných“ rebelů. Dáváme protitankové rakety TOW „umírněným“ a oni je použili 21. března 2014, aby pomohli teroristům z [fronty] al-Nusra přemoci křesťanské město Kessab a zabít 80 křesťanů, včetně 13 z nich, kterým byla sťata hlava. Vyzbrojování jedné frakce rebelů znamená pomáhat všem rebelům, včetně těch nejvíce barbarských.

Dále, prezident Assad bránil křesťany v Sýrii stejně jako jeho otec před ním. Naproti tomu džihádisté jsou zavázáni k tomu setnout hlavu nevěřícím. To znamená všechny, kteří nesdílí jejich extrémní pohled na islám včetně křesťanů a mnohých dalších muslimů.

Syrští rebelové nedávno ukřižovali muže v severní Sýrii. Běžně popravují válečné zajatce – groteskní porušení Ženevských úmluv. Jsou rádi za veřejné popravy a hrdě je dávají na YouTube (viz např. http://www.longwarjournal.org/archives/2013/07/syrian_jihadists_beh.php#). Je nechutné, že naše armáda musí podporovat takové barbarské divochy. Nutíme je bojovat za zlo.

Američané bojují proti al-Kájdě 12 let v Iráku a Afghánistánu. Připadá mi odporné, že jsme cvičili a vyzbrojovali ty samé lidi, aby bojovali proti americkým zájmům v Sýrii.

Někteří tvrdí, že Syřané použili jedovatý plyn, takže na ně musíme zaútočit. Tvrzení o zdroji útoku sarinem byly vysoce kontroverzní. Mnozí věří, že šlo o lest rebelů s cílem spustit americký útok. Bez ohledu na to jsme se rozhodli přijmout zničení syrských zásob [chemických zbraní], aby se spor vyřešil. Toho bylo dosaženo v rámci neuvěřitelně obtížné situace. Takže omluva pro válku je diskutabilní.

Nechtěně cvičíme západní džihádisty, aby se vrátili domů a útočili na USA a západní národy. The Daily Beast uvádí, že 100 Američanů bojuje v Sýrii na straně teroristů. Američan z Floridy provedl velký sebevražedný útok. BBC uvádí, že se většina džihádistů z Británie připojila k ISIL, ti jsou z nich nejvíc barbarští. Jejich chování pobídlo brigádního generála al-Basheera ze Syrské svobodné armády, aby psal o jejich účasti na „popravách, ukřižování a špatném zacházení s ženami“ (znásilňování). Varuje, že se vrátí domů, aby „pokračovali ve své zhoubné cestě destrukce.“ Nemáme žádný zájem na usnadňování takového odporného chování vyzbrojováním džihádistů bojujících v Sýrii. [BBC, Syria crisis: Britons accused of brutal killings, May 26, 2014.]

S pozdravem,

Dick

Richard H. Black
Senator of Virginia, 13th District
(703) 468-1342
SenatorBlack@usa.net
www.SenatorBlack.com


Máme tedy nejen ověřené, že dopis senátor skutečně napsal, ale také jsme zjistili jeho názory ohledně dění v Sýrii. Dopis je přeložen v článku Dopis amerického senátora syrskému prezidentovi. Informovala nás o tom česká mainstreamová média? Nikoliv. Zřejmě o tom ani neví. Dáme jim tedy vědět?

FreePub
 

Klíčová slova: USA  | válka  | Sýrie
3935 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Dotační socialismus nás žene do pekelPrávo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologie

euPortal.cz

Radši se nechá mlátit Afričanem? Aby nebyl radši označen za xenofoba a rasistu? Podívejte se na otřesné videoAmerické impérium praská ve všech švech

Eurabia.cz

Další případ násilí francouzské policie: Střelili muže do hlavy a přišel o oko. Tohle si nedovolili ani komunisti v 1989 u nás!Spisovatel Petr Hampl přeje Okamurovi konkurenci na politické scéně

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Zní to šíleně, ale „dějeBIS“ navazuje na nacisty. Přesně toto se dělalo se školními osnovami za protektorátu, píše Jaroslav BaštaObsadí cizí dům, zfetují se tam, že by nepoznali matku. Potěš pánbů, až převezmou otěže této země, obává se Ivan Vyskočil. A má vzpomínku na Palacha, která mnohé naštve...
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny